Grupa C wydaje się być na papierze jedną z najbardziej wyrównanych. Murowanym faworytem do awansu są Anglicy, ale szanse Danii, Serbii i Słowenii wycenia się podobnie. Duńczycy rozpoczną zmagania na mistrzostwach Europy od starcia ze Słowenią. Tej jeszcze nigdy nie udało się z Danią wygrać.

  • Dania jeszcze nigdy w historii nie przegrała ze Słowenią
  • Zespoły mierzyły się dwukrotnie w eliminacjach do EURO - w obu meczach padł BTTS
  • Słowenia nie przegrała żadnego z poprzednich sześciu spotkań

Słowenia - Dania typy

Słowenia wydaje się być jedną z najbardziej zagadkowych reprezentacji na EURO 2024. To jeden z zespołów-beneficjentów zmiany formatu i rozszerzenia turnieju. Nie można Słoweńcom jednak odbierać tego, że bardzo dobrze spisywali się w eliminacjach i strzelali wiele bramek. Dwukrotnie mierzyli się w nich z Duńczykami i w każdym starciu znajdywali drogę do siatki. Warto przed niedzielnym meczem rozważyć typ Obie drużyny strzelą gola/Tak z kursem 2.09 na Betfan. Podczas rejestracji wykorzystajcie kod TYPERVIP. Zyskacie dzięki temu dostęp do bonusu powitalnego Betfan.

Dania to drużyna, która opiera grę na atakach pozycyjnych. Spodziewać należy się tego, że w niedzielnym meczu to ona głównie będzie operowała piłką, a Słoweńcy wyczekiwać okazji do skontrowania. W dwóch poprzednich spotkaniach ze Słowenią Duńczycy mieli kolejno 9 i 10 rzutów rożnych. Warto iść tym tropem i postawić na typ Dania liczba rzutów rożnych Powyżej 5,5. Kurs na to na Betfan wynosi 1.93. Więcej typów na dziś znajdziesz w innych naszych wpisach.

Data i godzina16.06.2024 - 18:00
TransmisjaTVP 2, TVP Sport, CT sport
Kurs na wygraną Słowenii5.10
Kurs na wygraną Danii1.77

Słowenia - Dania kursy bukmacherskie

Dania przystąpi do niedzielnego spotkania w roli wyraźnego faworyta. Najlepsi bukmacherzy oferują kursy na jej zwycięstwo w granicach 1.77. W końcu jeszcze nigdy w historii Dania ze Słowenią nie przegrała. Typ na remis to w granicach 3.45-3.65. Najwyższy kurs oferowany jest na triumf Słowenii - 5.10. Zajrzycie też przed niedzielną kolejką EURO 2024 do naszych typów na Serbia - Anglia.

Promocje od bukmacherów

Na okazję EURO 2024 wielu bukmacherów zdecydowało się na przygotowanie rozmaitych promocji. Bukmacher forBET dla nowych graczy ma interesującą propozycję. Oferuje kurs aż 300.00 na wytypowanie zwycięzcy EURO. Kto wie, może będą nim Węgrzy albo Szwajcarzy. Szczegóły tutaj.

Porównanie zespołów - ostatnie mecze

Przewidywane składy

Sztab szkoleniowy reprezentacji Danii wielkie nadzieje pokłada w postawie Rasmusa Hojlunda. Napastnik Manchesteru United ma odpowiadać za wykańczanie akcji i strzelanie goli. Niewiadomą pozostaje, kto będzie towarzyszył mu w formacji ataku. Postawa Słowenii w dużej mierze zależeć będzie od postawy Benjamina Sesko. Napastnik RB Lipsk jest w świetnej formie, a pod koniec sezonu regularnie notował trafienia.

  • Słowenia: Oblak - Karnicnik, Brekalo, Bijol, Janza - Sporar, Horvat, Zugelj, Verbic - Ilicic, Sesko
  • Dania: Schmeichel - Bah, Kjaer, Christensen, Kristiansen - Eriksen, Hojbjerg, Hjulmand – Skov Olsen, Hojlund, Damsgaard

Wyniki ostatnich meczów

Słowenia w ostatnich spotkaniach radziła sobie nad wyraz dobrze. Nie przegrała żadnego z ostatnich sześciu spotkań, a jakby tego było mało, udało jej się wygrać z Portugalią 2:0. Lekki zawód kibice odczuli po remisie 1:1 ze słabiutką Bułgarią. Wcześniej niełatwe starcie z Armenią zakończyło się zwycięstwem 2:1. Duńczycy po nieudanych meczach z Irlandią Północną i Szwajcarią podnieśli się i wygrali trzy ostatnie starcia. Okazali się lepsi od Wysp Owczych, Szwecji i Norwegii.

Słowenia - ostatnie mecze

08.06.2024 - Słowenia - Bułgaria 1:1 (Towarzyskie)
04.06.2024 - Słowenia - Armenia 2:1 (Towarzyskie)
26.03.2024 - Słowenia - Portugalia 2:0 (Towarzyskie)
21.03.2024 - Malta - Słowenia 2:2 (Towarzyskie)
20.01.2024 - USA - Słowenia 0:1 (Towarzyskie)

Dania - ostatnie mecze

08.06.2024 - Dania - Norwegia 3:1 (Towarzyskie)
05.06.2024 - Dania - Szwecja 2:1 (Towarzyskie)
26.03.2024 - Dania - Wyspy Owcze 2:0 (Towarzyskie)
23.03.2024 - Dania - Szwajcaria 0:0 (Towarzyskie)
20.11.2023 - Irlandia Północna - Dania 2:0 (Towarzyskie)

Słowenia - Dania mecz na EURO 2024

Słowenia ostatni raz miała okazję grać na mistrzostwach Europy w 2020 roku. Trafiła do stosunkowo silnej grupy i przez ekspertów wskazywana jest jako najsłabszy na papierze zespół. Awans Słoweńców do fazy pucharowej postrzegany byłby w charakterze wielkiej niespodzianki. Ewentualna porażka w 1. kolejce z Danią może jednak mocno podciąć im skrzydła i obniżyć morale w zespole. A Dania jeszcze nigdy w historii ze Słowenią nie przegrała. Czyżby znów miała zdominować rywala? A może gra bazująca na kontrach tym razem zatriumfuje?

Transmisja

Spotkanie pomiędzy Słowenią i Danią będziecie mogli obejrzeć na antenach TVP 2 i TVP Sport. Początek rywalizacji drużyn z grupy C w niedzielę 16 czerwca. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi o godzinie 18:00.