Main event gali KSW Epic, czyli wyczekiwany pojedynek pięściarza Tomasza Adamka z Mamedem Khalidovem, miał miejsce 24 lutego. Starcie odbyło się od razu po wygranym przez Rafała Haratyka turnieju wagi półciężkiej. Sprawdź szczegóły tego pojedynku.

Mamed Khalidov z Adamkiem przegrywa przez kontuzję ręki

Zasady pojedynku Khalidova z Tomaszem Adamkiem zdecydowanie były na korzyść pięściarza. Walka odbyła się w formule bokserskiej, w dystansie 6 rund. W tym zestawieniu to Mamed był zdecydowanym underdogiem, jednak pokazał się on z bardzo dobrej strony.

Runda I

Początek był dość badawczy. Mamed mieszał pozycje - raz klasycznie, raz na mańkuta. Udało mu się kilkukrotnie trafić, widać było także różnicę tempie zawodników. Adamek próbował wywierać presję, jednak rywal był nieuchwytny. Pierwsza odsłona skończyła się na korzyść Khalidova.

Runda II

Adamek wciąż wywierał presję na przeciwniku. Natomiast Mamed czekał na kontrę, a z czasem widocznie zaczął przyśpieszać. Nagle Khalidov przewrócił Polaka, szukając sprowadzenia. Walka oczywiście jest w formule bokserskiej, więc sędzia odjął punkt zawodnikowi.

Runda III

Mamed widocznie nastawił się na pojedyncze ciosy, natomiast Adamek częściej uderzał na korpus. Jednak obaj byli bardzo ostrożni, widać było, że ich uderzenia trochę ważą. Kilkukrotnie doszło do efektownej wymiany ciosów. Starcie rozkręciło się w ostatnich sekundach rundy.

W przerwie Mamed Khalidov zgłosił problem z ręką. Kontuzja zmusiła go do zrezygnowania z kontynuowania pojedynku, widać było duży ból w jego oczach. Możliwe, że doszło nawet do złamania.

Po emocjonalnej walce Tomasz Adamek pokonał Mameda Khalidova przez TKO, runda III