Na KSW Epic mieliśmy okazję zobaczyć grapplingową walkę Phil de Fries vs Josh Barnett, a zaraz po niej finał turnieju w wadze półciężkiej. W ostatnim etapie Rafał Haratyk zmierzył się z Damianem Piwowarczykiem.

Rafał Haratyk pokonuje Piwowarczyka przez niejednogłośną decyzję

Damian Piwowarczyk i Rafał Haratyk awansowali we wcześniejszych półfinałach, więc ich walka była końcowym etapem turnieju KSW Epic. Co więcej, odbyła się ona o pas wagi półciężkiej.

Runda I

Obaj zawodnicy zaczęli aktywnie od kopnięć. Haratyk jako pierwszy trafił mocniejszym ciosem, tak, że rywal lekko się zachwiał. Rafał zdecydowanie miał przewagę - Piwowarczyk przyjął defensywną postawę.

Runda II

W drugiej odsłonie Damian starał się wywierać większą presję, lecz Haratyk bardzo skutecznie atakował z kontry. Tym razem runda była wyrównana. Piwowarczyk w ostatniej minucie trafił mocniejszym ciosem i rozciął okolice łuku brwiowego Rafała.

Runda III

Podczas ostatniej rundy tempo walki zdecydowanie spadło ze względu na zmęczenie. Zawodnicy jednak cały czas wchodzili w wymiany, wywierali presję nawzajem. Haratyk skutecznie obalił, lądując w pozycji bocznej. Podjął on próbę duszenia, jednak Piwowarczyk się wybronił. Walka wróciła do stójki. Przed końcem czasu padło jeszcze kilka uderzeń z kontry. Po trzeciej odsłonie przyszła pora na decyzję sędziego.

Po trzech rundach walki Rafał Haratyk pokonał Damiana Piwowarczyka przez niejednogłośną decyzję (30-27, 29-28, 28-29)

Walki z gali KSW Epic można obstawiać z kodem promocyjnym Superbet. Warto o nim pamiętać podczas rejestracji konta, ponieważ gwarantuje on bonus powitalny aż do 3754 PLN. Dodatkowo, za wytypowanie zwycięzcy pojedynku Mamed Khalidov vs Tomasz Adamek możecie uzyskać extra freebet 400 PLN!

superbet khalidov vs adamek