Porażka Korei Południowej w tegorocznym Pucharze Azji została uznana za sporą kompromitację. Zatrudnienie Juergena Klinsmanna rodziło nadzieję na zwycięstwo w turnieju, lecz w półfinałowym spotkaniu Korea przegrała z reprezentacją Jordanii. Chwilę po turnieju wyciekły informację o skandalu, który rozegrał się przed tym spotkaniem.

Zwolnienie Juergena Klinsmanna, a w tle bójka pomiędzy zawodnikami

Azjatyckie media szybko dotarły do informacji, jakoby przed spotkaniem Korei Południowej z reprezentacją Jordanii doszło do bójki pomiędzy zawodnikami. W starciu ucierpieć miał Heung-min Son, który jest największą gwiazdą swojego zespołu. Zawodnik Tottenhamu w półfinałowym meczu wystąpił z opatrunkiem na ręce, co miałoby potwierdzać plotki o sprzeczce wewnątrz kadry.

Sytuacji na pewno nie poprawił wynik spotkania. Po porażce 2-0 na reprezentację Korei wylało się wiadro pomyj. Wynik ten został uznany za spory blamaż. Finalnie doprowadziło to do zwolnienia Juergena Klinsmanna. Korea Południowa przed turniejem była uznawana za jednego z głównych faworytów. Zatrudnienie tak doświadczonego szkoleniowca miało pomóc w zwycięstwie. Stało się jednak inaczej, a zespół skończył turniej w atmosferze skandalu i bez trenera.

https://www.instagram.com/p/CyiNB2SuvGd/?img_index=1