Na drugiej konferencji FAME MMA 16 dotychczasowy prowadzący Sylwester Wardęga postawił szefom największej freak-fightowej federacji w Polsce ultimatum, w którym jasno dał do zrozumienia, że nie chce dłużej pracować, jeśli Jacek Murański nadal będzie zawodnikiem Fame'u. "Szeryfowi Internetu" nie podobało się, że Murańscy atakują m.in. "Nitrozyniaka" oraz jego syna. Po gali z numerem 16, która odbyła się 5 listopada w Arenie Gliwice, doszło do spotkania Wardęgi z włodarzami. Krzysztof Rozpara stwierdził na łamach "Super Expressu", że 32-latek na pewno nie będzie pracował przy FAME MMA 17, które możesz obstawiać u bukmachera Betclic (zobacz: kod promocyjny betclic), ale nie wyklucza współpracy w przyszłości.

Od tego momentu internauci zaczęli się zastanawiać, kto poprowadzi następną konferencję FAME już 4 stycznia 2023 roku. Finalnie padło na Roberta Pasuta, chociaż wielu spekulowało, że może to być Maciej Turski - dziennikarz sportowy, znany zwłaszcza w środowisku MMA. Jeśli Robert Pasut sprawdzi się w roli prowadzącego, najprawdopodobniej Sylwester Wardęga zostanie odstawiony na boczny tor.

Kim jest Robert Pasut?

Widzowie młodszego pokolenia z pewnością kojarzą tę postać. Robert "Sutonator" Pasut to jeden z trzech współzałożycieli kanału Abstrachuje.TV. Swój pierwszy materiał na kanale wraz z Czarkiem Jóźwikiem i Rafałem Masnym zamieścili w 2012 roku. Obecnie kanał ma 3,3 miliona subskrybentów. Co łączy Roberta Pasuta i FAME MMA? Znany youtuber zadebiutował na gali FAME MMA 13. Jego przeciwnikiem był Japczan - jeden z członków Xayoo Industries. Pasut zaprezentował się w klatce wyśmienicie i wygrał już w pierwszej rundzie, rozbijając Japczana ciosami w parterze. Kolejna walka nowego prowadzącego FAME odbyła się na gali z numerem 16. Tym razem rywalem Pasuta był kontrowersyjny Jacek Murański, który przed tym starciem dzierżył bilans 0-2. Tę walkę "Sutonator" również przechylił na swoją korzyść, wygrywając w drugiej rundzie, zasypując "Murana" ciosami w parterze.

Bukmacher Betclic przygotował specjalny bonus na obstawianie FAME MMA 17. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem! W zamian otrzymasz zakład bez ryzyka do 200 PLN przy pierwszej wpłacie. Jeśli Twój pierwszy kupon okaże się przegrany, otrzymasz cashback w formie freebetu w wysokości stawki pomniejszonej o podatek. Następnie wykorzystaj go, stawiając dowolny zakład z kursem minimalnym 2.14. Jeśli wygrasz, freebet możesz wypłacić.