Jednym z dwóch pojedynków polsko - francuskich na KSW 85 jest starcie Rajewski vs Varela. Natomiast nie jest to jedyna taka walka, ponieważ kolejnym jest także main event, czyli Parnasse vs Ruchała.

Varela pokonuje Rajewskiego przez jednogłośną decyzję sędziów

W tym pojedynku zawodnicy nie krępowali się i śmiało atakowali. Łukasz Rajewski zaczął pierwszą rundę od lewego prostego, na co przeciwnik odpowiedział kopnięciem. Właśnie w tym momencie zaczęła się fala uderzeń nogami - było widać, że te ciosy nie należały do lekkich. Do tej pory obydwoje sobie dobrze radzili. Rajewski pierwszy szukał obalenia, ale Varela świetnie się bronił. Francuz rozpędził się, ponieważ już w pierwszej rundzie na głowie Rajewskiego pojawiło się mocne rozcięcie.

W rundzie drugiej  tym razem to Varela zaczął. Najpierw dwa mocne kopnięcia, a potem tylko coraz więcej ciosów. Rajewski musiał skupić się na dobrej defensywie. Polak jednak odwrócił sytuację, trafiając obrotowym kopnięciem! Varela mocno się zachwiał. Łukasz chciał jak najbardziej skorzystać z sytuacji, jednak to przeciwnik zaatakował go dość długą kombinacją. Rajewski skutecznie unikał ciosów. Po chwili Wilson zamknął Polaka na siatce. Trafił kilkoma mocnymi ciosami. Polakowi udało się uciec, jednak nie na długo.. Varela doskoczył do niego! Rajewskiego ratuje gong, koniec rundy!

Zawodnicy wciąż radzili sobie równie dobrze, jednak Łukasz chyba poczuł, że jest na straconej pozycji. Na początku trzeciej rundy szedł po obalenie, ale nieskutecznie. Varela efektownie zamknął go na siatce, trafił całą kombinacją. Sędzia był nawet bliski przerwania! Rajewski uciekł, początkowo zachował dystans. Po chwili starał się sprowadzić walkę do parteru, ale Varela był czujny. Pod koniec walki obaj byli wyraźnie zmęczeni. Pojedynek zakończył się tańcem Francuza w ostatnich sekundach.

Po długiej walce przyszła pora na wynik. Francuz zdecydowanie przeważał liczbą punktów. Oznacza to, że Varela wygrał z Łukaszem Rajewskim jednogłośną decyzją sędziów!

 

Sprawdź wszystkie wyniki KSW 85.