Wolski komentator, czyli jedno z największych odkryć piłkarskich mistrzostw Europy 2020. Kim jest Rafał Wolski? Wolski TVP Sport – od jak dawna pracuje w tej stacji? Wolski Canal+ – odszedł sam czy został zwolniony? Dziennikarz – od jak dawna pracuje w branży? Rafał Wolski wiek – ile mężczyzna ma lat? Wolski Twitter – czy jest aktywny na tym portalu?

Kim jest Rafał Wolski?

Kim jest Rafał Wolski? Jeśli ktoś interesuje się piłką nożną, z pewnością… nie zadaje takich pytań. Fani futbolu kojarzyć mogą zarówno Rafała Wolskiego-piłkarza, w przeszłości reprezentanta Polski jako wielką nadzieję Legii Warszawa oraz komentatora. I właśnie na tym drugim skupimy się w tym tekście, gdyż Rafał Wolski komentator to bez wątpienia jedno z odkryć piłkarskiego Euro 2020.

Choć określenie „odkrycie” w przypadku Wolskiego z pewnością nie pasuje najlepiej, gdyż mężczyzna od wielu lat komentuje mecze największych drużyn klubowych czy reprezentacji. Odpowiadając więc na pytanie, kim jest Rafał Wolski, należy przyznać, że dziennikarzem i komentatorem sportowym.

Rafał Wolski wiek

Rafał Wolski wiek, czyli ile mężczyzna ma lat? Wolski urodził się w 1975 roku. Jeśli chodzi o wiek, komentator ma więc rocznikowo 46 lat.

Wolski dziennikarz

Rafał Wolski dziennikarz, czyli gdzie to wszystko się zaczęło? Dziennikarz przygodę z zawodem rozpoczął w „Nowych Wiadomościach”, skąd trafił do Telewizji Polskiej. Kibice i widzowie kojarzą go jednak przede wszystkim z pracą w Canal +, gdzie komentował głównie spotkania ligi hiszpańskiej i polskiej ekstraklasy.

Kibice cenią Wolskiego zarówno za wiedzę i przygotowanie merytoryczne, jak i za umiejętne budowanie emocji i przekazywanie ich odbiorcom. Przez wielu uznawany jest za jednego z najlepszych komentatorów piłkarskich w naszym kraju.

Wolski Canal+

Rafał Wolski Canal+, czyli 15 lat pracy i… koniec w 2021 roku. Dla wielu kibiców sporym zaskoczeniem był wpis Wolskiego na Twitterze, który ogłosił zakończenie współpracy z firmą, w której pracował przez kilkanaście lat.

„Okazało się, że nie będę miał okazji podziękować Państwu na antenie @CANALPLUS_SPORT Czynię to tutaj. Dziękuję za Państwa pasję do futbolu. To wysokooktanowe paliwo, które pozwala mi pracować na maksymalnych obrotach. Frajda! Za jakiś czas zatankuję znowu do pełna. Do usłyszenia” – zakomunikował Wolski pod koniec lutego 2021 roku.

Wpis wzbudził sporo kontrowersji i odbił się szerokim echem. Niektórzy zarzucili stacji, że zwolniła tak świetnego komentatora. Przedstawiciele Canal+ zabrali w tej sprawie głos w specjalnym oświadczeniu na Twitterze.

„W związku z pogłoskami w sprawie powodów odejścia Pana Rafała Wolskiego z redakcji CANAL+ informujemy, że powodem rozstania dziennikarza z redakcją było odrzucenie przez Pana Wolskiego propozycji nowego kontraktu, który zakresem obowiązków i poziomem wynagrodzenia nie odbiegał od warunków i standardów rynkowych” – napisano w komunikacie.

Głos w tej sprawie zabrał również Michał Kołodziejczyk, dyrektor Canal+ Sport.

„Nie rozumiem krzywdy, wokół której swoje odejście z CANAL+ buduje Rafał Wolski. Rafał nie został zwolniony, zaproponowaliśmy mu nowy, świetny kontrakt, którego nie przyjął. Piłkarz nigdy nie jest ważniejszy od klubu. Dla mnie sprawa jest jasna i zakończona” – stwierdził.

Na odpowiedź Wolskiego nie trzeba było długo czekać…

„Niczego nie buduję poza jakością swojej pracy. Od 20 lat. Ty wiesz, co było od czerwca 2020… Inni być może dowiedzą się, gdy przyjdzie czas. Bo trzeba być profesjonalistą i trzeba mieć klasę” – napisał Wolski w odpowiedzi do wpisu Kołodziejczyka.

Jak widać, Wolski i Canal+ nie rozstali się więc w najlepszych stosunkach, a publiczna wymiana tweettów na koniec współpracy najlepiej to potwierdza. Być może kiedyś poznamy faktyczny powód, przez który Wolski po 15 latach opuścił stację.

Rafał Wolski TVP Sport

Rafał Wolski TVP Sport, czyli wielki powrót po latach. Po tym, jak Wolski odszedł z Canal+, nie związał się z żadną ze stacji. W mediach pojawiały się między innymi głosy mówiące o tym, że miałby rzekomo trafić do Polsatu. Jak się jednak okazało, na czas piłkarskich mistrzostw Europy 2020 wrócił do Telewizji Polskiej, gdzie pracował przed przenosinami do Canal+.

Wszystko wskazuje jednak na to, że wraz z zakończeniem Euro 2020, skończy się również ponowna praca Wolskiego w TVP Sport. Spotkania Euro 2020 można typować między innymi w zakładach bukmacherskich Fortuna (odbierz kod promocyjny Fortuna).

Wolski komentator

Komentator skradł więc serca kibiców podczas Euro 2020, co można zobaczyć między innymi przy okazji meczów, jakie komentuje. Na Twitterze czy w innych miejscach raz po raz widać komentarze chwalącego jego styl komentowania, a niektórzy widzowie domagają się nawet, żeby Wolski komentował najważniejsze spotkania czy finał turnieju.

Zobacz także — ile zarabia dziennikarz sportowy?

Rafał Wolski Twitter

Twitter – na tym portalu komentator jest szczególnie aktywny. Jego profil można znaleźć pod nazwą „rwolski75”. Na Twitterze konto posiada od 2013 roku. Profil komentatora śledzi ponad 20 tysięcy obserwujących.


Komentator urodził się w 1975 roku.
Wolski znany jest z komentowania meczów w takich stacjach, jak Canal+ czy TVP Sport.