Rafał Wolski to komentator, który stał się bardzo rozpoznawalny dzięki Euro 2020. To tam zasłynął ciekawymi uwagami i tym, że potrafi zachęcić widza do oglądania meczów. Fani polskiej i hiszpańskiej piłki mogą go kojarzyć jeszcze z Canal+. Rafał Wolski dziennikarz i komentator pracował już w różnych miejscach. Gdzie dziś możemy go usłyszeć?

Kim jest Rafał Wolski?

Fani futbolu kojarzyć mogą jednakowo Rafała Wolskiego - piłkarza, w przeszłości reprezentanta Polski jako wielką nadzieję Legii Warszawa oraz komentatora. I właśnie na tym drugim skupimy się w tym tekście, gdyż Rafał Wolski komentator to bez wątpienia ciekawa postać.

Mężczyzna od wielu lat komentuje mecze największych drużyn klubowych czy reprezentacji. Kibice mogą go najmocniej kojarzyć z hiszpańskiego klasyka, czyli spotkania FC Barcelony z Realem Madryt. Podczas pracy w Canal+ 4 aż razy był wybierany do poprowadzenia finału Ligi Mistrzów.

Wiek

Wolski urodził się w 1975 roku. Ma on więc 48 lat.

Rodzina

Trudno cokolwiek powiedzieć o rodzinie Wolskiego. Nie dzieli się on informacjami o życiu prywatnym w mediach społecznościowych. Wyjątkowo pieczołowicie chroni swoją prywatność.

Kariera

Początkowo Rafał Wolski pracował w TVP. Była to pierwsza telewizja w jego CV. Rozpoczął współpracę po owocnym castingu w 2001 roku. Ten etap kariery trwał 4 lata, jednak w tym czasie rzadko można było usłyszeć głos Wolskiego przy okazji transmitowanych spotkań. Inaczej było w Canal+, gdzie pracował aż przez kilkanaście lat. W międzyczasie obchodził okrągły jubileusz w postaci 1 000 skomentowanych meczów.

Wolski komentator

Rafał Wolski komentator stał się rozpoznawalny dzięki pracy w Canal+ przy hiszpańskiej La Lidze. Wiele skomentowanych spotkań pozwoliło mu rozwinąć karierę. Ostatecznie i tak zatoczył koło w 2021, gdy współpracował ponownie z TVP przy okazji Mistrzostw Europy.

Komentator skradł więc serca kibiców podczas Euro 2020, co można zobaczyć między innymi przy okazji meczów, jakie komentuje. Na Twitterze czy w innych miejscach raz po raz widać komentarze chwalące jego styl komentowania, a niektórzy widzowie domagają się nawet, żeby Wolski komentował najważniejsze spotkania czy finały turniejów.

Obecnie jego głos można usłyszeć przy okazji spotkań Bundesligi w Viaplay. Sportowa platforma streamingowa szturmem weszła do Polski i od razu skontaktowała się z kilkoma znany polskimi komentatorami jak właśnie Wolski czy Mateusz Borek. Fachowe uwagi i wzorcowe budowanie napięcia to więc dalej domena Wolskiego, ale już właśnie w Viaplay.

Wolski w Canal+

Dla wielu kibiców sporym zaskoczeniem był wpis Wolskiego na Twitterze, który ogłosił zakończenie współpracy z firmą, w której pracował przez kilkanaście lat. Wpis wzbudził sporo kontrowersji i odbił się szerokim echem. Niektórzy zarzucili stacji, że zwolniła tak świetnego komentatora. Przedstawiciele Canal+ zabrali w tej sprawie głos w specjalnym oświadczeniu na Twitterze.

Jak widać, Wolski i Canal+ nie rozstali się więc w najlepszych stosunkach. Publiczna wymiana tweetów na koniec współpracy najlepiej to potwierdza. Być może kiedyś poznamy faktyczny powód, przez który Wolski opuścił stację. Nie da się jednak ukryć, że przez spory kawałek czasu tworzył on niesamowity zespół z innymi ekspertami. Dla wielu Liga Mistrzów i La Liga z jego głosem to po prostu najlepiej skomentowane spotkania.

Rafał Wolski dziennikarz TVP Sport

Po tym, jak Wolski odszedł z Canal+, chwilowo nie związał się z żadną ze stacji. W mediach pojawiały się między innymi głosy mówiące o tym, że miałby rzekomo trafić do Polsatu. Jak się jednak okazało, na czas piłkarskich mistrzostw Europy 2020 wrócił do Telewizji Polskiej, gdzie pracował przed przenosinami do Canal+.

Wraz z zakończeniem Euro 2020, skończyła się również ponowna praca Wolskiego w TVP Sport. Fani piłki, którzy nie śledzili Canal+ przy okazji tego turnieju poznali Rafała Wolskiego jako czołowego komentatora w Polsce.

Rafał Wolski Viaplay

Od lata 2021 roku Wolski współpracuje z Viaplay. Głównie dla platformy streamingowej komentuje mecze niemieckiej Bundesligi. Komentator był więc bohaterem jednego z głośniejszych dziennikarskich transferów, których udziałem w tamtym okresie było właśnie Viaplay.

Dodatkowo swoim głosem wzbogaca także spotkania europejskich pucharów, czyli Ligi Europy oraz Ligi Konferencji. Może czuć się on doceniany, ponieważ jest on jednym z częściej wykorzystywanych do komentowania meczów pracownikiem względnie młodej w Polsce platformy.

Rafał Wolski Twitter

Na Twitterze Wolski jest bardzo aktywny. Jego profil można znaleźć pod nazwą „rwolski75". Na Twitterze konto posiada od 2013 roku. Profil komentatora śledzi ponad 39 tysięcy obserwujących. Podczas trwania istotnych meczów komentuje on wydarzenia z boiska. Można zauważyć, że Wolski wprost uwielbia piłkę, ponieważ jego tweety są często pełne emocji. Dodatkowo dziennikarz ceniony jest za śmiałość w przedstawianiu swoich opinii.