W minioną sobotę na Stadionie Miejskim w Tychach odbył się mecz Legend światowej piłki nożnej z drużyną Polskiej Biznes Ligi. Inicjatorem tego wydarzenia była organizacja Safe Server Solution Foundation.

Mecz, który miał być wielkim wydarzeniem, a stał się kompromitacją

W drużynie gwiazd zobaczyliśmy między dwie legendy włoskiej piłki i mistrzowie świata z 2006 roku-Alessando Del Piero i Marco Matterazziego, zdobywcę Złotej Piłki z 2001 roku i byłego zawodnika między innymi Manchesteru United-Michaela Owena oraz 20-krotnego reprezentanta Hiszpanii-Luisa Garcię. Natomiast w drużynie Polskiej Biznes Ligi zobaczyliśmy Radosława Majewskiego, czy Grzegorza "Gabora" Jędrzejewskiego. Nad prawidłowym przebiegiem spotkania zadbał natomiast polski sędzia międzynarodowy-Szymon Marciniak.

Pomimo tego, że do Tychów przyjechały takie europejskie gwiazdy piłki nożnej, to stadion, gdzie na co dzień swoje mecze ligowe rozgrywa pierwszoligowy zespół GKS Tychy, święcił niestety pustkami. Wiele osób o samym wydarzeniu dowiedziało się w trakcie jej trwania, lub po jego zakończeniu. Do tego trzeba dodać porę rozgrywania meczu charytatywnego, złą pogodę w tym dniu, brak promocji wydarzenia w mediach społecznościowych i wysokie ceny biletów (Normalny - 200 zł, Ulgowy - 100 zł).

Najlepszym podsumowaniem tej nieudanej sobotniej imprezy jest komentarz mieszkańca Tychów pod postem organizacji Safe Server Solution Foundation na Facebooku, która zajmowała się tym projektem.

-Niby wielkie wydarzenie, plan ambitny, ale fiasko i kompromitacja organizacyjna przyćmiła to wszystko jeszcze zanim nadszedł dzień meczowy. Jeżeli dział marketingu na tydzień przed tak dużym meczem nie może pochwalić się sprzedażą około 100 biletów, z czego niemal całość to rodziny i znajomości osobiści z murawy i biura to XD. Poza tym niektórych zniechęcała niejasna forma meczu, która śmierdzi piramidką finansową i prędzej zachcianką bogatych ludzi, niżeli dobroduszną promocją piłki nożnej wśród młodzieży. Brakowało choćby przyzwoitej oprawy graficznej, czy strony internetowej, a co dopiero działań marketingowych. Podsumowując:nieudana zabawa osób bogatych-niestety bogatych w pieniądze, a nie wiedzę i umiejętności.

Co ciekawe na wspominanym wydarzeniu mieli pojawić się legendy Realu Madryt - Roberto Carlos, Luis Figo, Raul Gonzalez i Xavi Alonso. Jak dowiedzieliśmy się od samej fundacji gwiazdy, zostali wykupieni przez inną zagraniczną firmę, która organizowała event z wymienionymi zawodnikami.

Samo stowarzyszenie Safe Server Solution Foundation w wiadomości prywatnej na Facebooku przesłało krótkie oświadczenie:

-Startowaliśmy z budżetem 0 PLN i do końca nie było wiadomo czy dojdzie do skutku. Pojawiło się wiele osób, które nas wsparły i będą nam pomagać przy następnych eventach. Tak dużo błędów-ale dowieźliśmy wydarzenie. Wiele mediów czekało na wizerunki graczy, które mogliśmy pokazywać od środy.

Fundacja zapowiedziała również że w 2024 roku zamierzają zorganizować takie same eventy, jakie miało miejsce w sobotę na Stadionie Miejskim w Tychach. Miejmy nadzieję, że organizatorzy wyciągną wnioski z popełnionych błędów i już kolejnym razem nikt nie będzie pisał o tym, że impreza charytatywna okazała się fiaskiem organizacyjnym.