Reprezentacja Polski w piłce siatkowej ma za sobą kolejny udany sezon. Dzięki zwycięstwie w Mistrzostwach Europy, w Lidze Narodów i kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Paryżu wciąż klasyfikujemy się na pierwszym miejscu w rankingu FIVB Men’s Volleyball World Ranking. Nasi zawodnicy cieszą się ogromną popularnością na całym świecie.

Coroczny ranking najlepszych siatkarzy

Jak co roku, portal Volleybox wyróżnił najbardziej zasłużonych siatkarzy. Ranking opiera się na nagrodach indywidualnych, a także wynikach drużynowych. Reprezentanci Polski od lat klasyfikują się na wysokich miejscach. W ubiegłym roku w czołówce można było zobaczyć dwóch Polskich zawodników. Wilfredo Leon (1092 punkty) i Kamil Semeniuk (1005,50 punktów) zajęli kolejno dwa pierwsze miejsca na podium.

Volleybox

Łukasz Kaczmarek na podium!

Ten rok również okazał się pozytywny dla jednego z polskich zawodników. Łukasz Kaczmarek zdobył 785 punktów i przez pewien czas klasyfikował się na pierwszym miejscu w rankingu. Po uwzględnieniu wszystkich punktów spadł jednak o jedno oczko w dół. Wyprzedził go zawodnik Miguel Angel López, przyjmujący reprezentacji Kuby. Nasz atakujący zdobył 785 punktów, w tym 335 dzięki turniejom drużynowym, a także aż 450 punktów dzięki nagrodom indywidualnym. Polskiemu reprezentantowi należą się ogromne gratulacje. W tym sezonie miał być zastępcą Bartosza Kurka. Kontuzja atakującego dała szansę Kaczmarkowi na prezentację swoich umiejętności.

W rankingu poniżej czołówki widnieją nazwiska innych reprezentantów Polski. Ubiegłoroczny zwycięzca Wilfredo Leon zajął tym razem piąte miejsce (628 punktów), niedaleko za nim, bo na ósmym miejscu klasyfikuje się Polski libero – Paweł Zatorski (573 punkty). Poza dziesiątką, na czternastym miejscu widnieje Aleksander Śliwka (505 punktów), natomiast dwudziestym trzecim miejscem dzielą się Marcin Janusz i Norber Hubert (455 punktów).

Volleybox

Oprócz klasyfikacji zawodników na portalu Volleybox widnieje również ranking męskich klubów siatkarskich, gdzie dwa Polskie kluby rozgościły się na podium. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z ubiegłorocznego czwartego miejsca objęła pozycje lidera, natomiast Jastrzębski Węgiel zamyka najlepszą trójkę.