Poker jest jedną z najbardziej popularnych gier karcianych na świecie. Sprawia to, że doczekał się on wielu swoich odmian. Wśród tych, jeśli chodzi o popularność, przoduje Texas Hold'em, jednak warto przyjrzeć się także innym wariantom. Jednym z nich jest poker pięciokartowy dobierany.

Na czym polega poker pięciokartowy dobierany?

Poker pięciokartowy dobierany znacząco różni się od klasycznej wersji tej gry. Na samym początku rozgrywki, gracz otrzymuje do swojej ręki 5 kart. Następnie ma możliwość odrzucenia niechcianych kart, jednak nie więcej niż czterech. Warto pamiętać, że możliwe jest pozostawienie wszystkich pięciu. W przypadku zrezygnowania z jakiejś karty, należy dobrać nowe z talii, tak aby finalnie w ręce ponownie mieć ich 5. Wygrywa gracz z najsilniejszym układem. Poker zasady utrzymuje zatem na łatwym poziomie, nawet w tym wariancie rozgrywki.

Poker dobierany - wskazówki dla graczy

W tej grze bardzo istotna będzie strategia. Poker dobierany jest nieco łatwiejszy od klasycznej rozgrywki, z uwagi na możliwość wymiany kart. Należy to jednak robić rozsądnie, nie licząc zawsze na najwyższe w hierarchii układy. Czasem mniejsze ryzyko może okazać się bardziej korzystne. Kluczem do sukcesu będzie odpowiednie zarządzanie otrzymanymi kartami. Pamiętaj zatem, aby dobrze się zastanowić ile kart chcesz wymienić.

Poker pięciokartowy dobierany - pozostałe informacje

Poker dobierany może być rozgrywany na różne sposoby. W klasycznym wariancie będziemy prowadzić grę na jednej talii, w której znajdują się 52 karty. Można jednak ograniczyć tę liczbę do 32 (gramy wtedy od siódemek w górę) lub do 24 kart (od dziewiątek w górę). W każdym wariancie nie występują jokery.

Ilu graczy do pokera pięciokartowego dobieranego?

Nie ma jasno wskazanych informacji, jaka jest dopuszczalna liczba graczy. Dla płynności rozgrywki zaleca się jednak, aby graczy było co najmniej dwóch i maksymalnie dziesięciu. Należy jednak pamiętać, że przy większej ilości graczy należy zwiększyć liczbę talii, tak, aby było możliwe swobodne wymienianie kart.

Poker pięciokartowy dobierany - kto wygrywa?

Według zasad, poker pięciokartowy dobierany jest grą, w której zwycięża gracz z najsilniejszym układem w ręce. Z tego warto zaznajomić się z informacją jakie są układy poker, ponieważ bez tej wiedzy trudno będzie nam odnieść końcowy sukces.