Poker Holdem jest najpopularniejszą odmianą klasycznego pokera. Bez problemu możemy znaleźć tę grę karcianą w każdym legalnym polskim kasynie, ponieważ często jest ona wybierana przez klientów. Przed przystąpieniem do rozgrywki, warto jednak wiedzieć jak najwięcej o poker holdem.

Poker Holdem - co to?

Jak w większości odmian pokera, celem pokera holdem jest zdobycie jak najsilniejszego układu kart. Do wyniku zaliczają się dwie karty, które zostaną nam rozdane oraz pięć kart wspólnych znajdujących się na stole. Poker Texas holdem zasady ma zatem bardzo proste. Warto jednak zapoznać się dokładnie z przebiegiem rozgrywki oraz sposobem jej przeprowadzania.

Rodzaje Hold’ema

Pomimo, iż poker holdem jest odłamem klasycznej rozgrywki, to można go rozgrywać na kilka wariantów. Oto one:

  • Fixed limit - podbijanie o ustaloną z góry stawkę wraz z limitem podbić na rundę
  • Pot limit - maksymalne podbić można o tyle, ile aktualnie znajduje się w puli
  • No limit - brak limitów co do wysokości podbicia oraz ilości podbić na rundę
  • Mixed limit - naprzemienna gra w fixed limit z no limit
  • Duplicate - porównywanie kart na różnych stołach

Poker Holdem - wskazówki dla początkujących

Układy poker - jest to klucz do finalnego sukcesu. Bez znajomości figur i świadomości jakie formacje są najsilniejsze mamy nikłe szanse na wygraną. Warto też rozsądnie zarządzać licytacjami i odpowiednio podbijać stawkę. Pamiętaj, że jeżeli nagle mocno podbijesz stawkę, pozostali gracze mogą domyślić się, że masz mocną formację kart, czego lepiej jest unikać. Warto też trenować rozgrywkę bez wkładu finansowego, aby zrozumieć zachodzące w tej grze mechanizmy.