Walka Patryk „Patrykos” Domke - Paweł „Ponczek” Sikora na FAME MMA 9 była szóstym pojedynkiem na karcie walk podczas sobotniego wydarzenia. Kto wygrał walkę Patryk „Patrykos” Domke - Paweł „Ponczek”? Opis walki Patryk „Patrykos” Domke - Paweł „Ponczek” – jak przebiegała?

„Patrykos” - „Ponczek” FAME MMA 9

Patryk „Patrykos” Domke i Paweł „Ponczek” Sikora na FAME MMA 9 stoczyli szósty pojedynek wieczoru. Dla wielu takie zestawienie od samego początku było niespodzianką, gdyż YouTuber, początkujący, jeśli chodzi o sporty walki, został zestawiony z niezwykle silnym przedstawicielem „Warszawskiego Koksa”. „Patrykos” solidnie przepracował jednak okres przygotowawczy i im bliżej walki, tym więcej osób upatrywało w tym pojedynku możliwą wygraną skazywanego wcześniej na porażkę Domke.

Kto wygrał walkę „Patrykos” - „Ponczek”?

 

Tego, kto wygrał walkę „Patrykos” - „Ponczek”, dowiedzieliśmy  się podczas FAME MMA 9. Bukmacherzy zdecydowanego faworyta widzieli jednak w mającym z pewnością sporą przewagę siły „Ponczku”. Kurs na jego wygraną wynosił 1.30, a triumf Domke oszacowano na około 3.00. Nieco mniej pewni bukmacherzy byli tego, czy walka potrwa pełny dystans, czy nie. Kurs na triumf jednego z zawodników na punkty wynosił 2.00, a na to, że walka zakończy się przed czasem – 1.65.

Wynik „Patrykos” - „Ponczek”

Wynik walki „Patrykos” - „Ponczek” poznaliśmy w sobotę późnym wieczorem. Na papierze i zdaniem bukmacherów faworytem był Sikora.

Opis walki „Patrykos” - „Ponczek”

Walka rozpoczęła się w stójce, gdzie zarówno jeden, jak i drugi zawodnik starali się trafić mocnymi ciosami. Po chwili obaj dołożyli do tego mocne kopnięcia. Cała runda w stójce z - jak się wydaje - minimalną przewagą "Ponczka". Po 45 sekundach wymiany w stójce w drugiej rundzie Sikora obalił rywala i skontrolował go w parterze. Działo się!  Na początku trzeciego starcia obalić rywala próbował "Patrykos", lecz "Ponczek" wykorzystał swoją siłę i przetoczył przeciwnika. Po chwili jednak "Patrykos" uciekł z dosiadu i trafiał w stójce zmęczonego rywala. Na szczęście dla "Ponczka" zdołał on na ostatnie sekundy obalić rywala i zatrzymać jego atak.

Paweł "Ponczek" Sikora pokonał Patryka "Patrykosa" Domke przez jednogłośną decyzję sędziów

Zobacz również całe podsumowanie gali FAME MMA 9