Walka wieczoru na KSW 85 to naprawdę ekscytujące starcie - niedość, że obaj zawodnicy mają wiele sukcesów za sobą, jest to także pojedynek o pas mistrzowski w wadze piórkowej. Tymczasowy czempion, Robert Ruchała, zmierzy się z mistrzem Salahdinem Parnassem. Zawodnicy są niezwyciężeni! Parnasse został pokonany dopiero raz, natomiast Ruchała miał do tej pory na swoim koncie sześć walk i sześć wygranych pod rząd.

Parnasse nokautuje Ruchałę pod siatką

Skoro jest to walka mistrzowska, oznacza to tylko jedno - dystans pięciorundowy! Co-main event podczas sobotniego KSW 85 również był takim pojedynkiem, jednak zakończył się on już po drugiej odsłonie.

Runda I

Ruchała zaczął kopnięciami, jednak Parnasse dobrze je unikał. Polak większość czasu znajdował się obok siatki, a Salahdine wywierał mocno presję. Ruchała musiał uciekać po klatce. Parnasse zaskoczył ciosami - najpierw prawy prosty i zaraz potem wysokie kopnięcie. Francuz świetnie zamknął na siatce Roberta, cały czas skracając dystans i punktując prostymi uderzeniami. Nagle Ruchała trafił prawym sierpowym! Parnasse upadł, jednak błyskawicznie się podniósł. Parnasse klinczował i dociskał Ruchałę do siatki, próbując obalić.

Runda II

Drugą rundę także zaczął Ruchała, i także od niskiego kopnięcia. Jednak to Parnasse ponownie zamknął go na siatce! Francuz cały czas kontynuował swoją taktykę z pierwszej rundy. Po chwili mamy klincz, Robert chwilę posiadał dominującą pozycję, dociskał Francuza do siatki. Salahdine nagle przejął pozycję. Przechwycił on głowę Polaka, ale nie zdecydował się na dopinanie duszenia. Bardzo duża część walki opierała się na klinczu przy siatce. Parnasse próbował iść po obalenie, jednak nie do końca skutecznie. Udało mu się zajść za rywala, obijał on kolanami uda - runda zdecydowanie na korzyść Francuza.

Runda III

Zawodnikom udało się dotrwać do trzeciej rundy. Robert kolejny raz zaczął ją atakiem i kopnięciami. Jednak po chwili znowu został on zamknięty na siatce! Parnasse skutecznie i bardzo efektownie obala! Francuz bije z góry, przeciwnik próbuje się kręcić i bronić nogami. Ruchała dał radę wstać na nogi, ale Parnasse wciąż był za jego plecami. Salahdine w kolejnej rundzie pokazał pełną dominację!

Runda IV

Tym razem to Salahdine zaczął od mocnego kopnięcia na korpus Ruchały. Trafił również kopnięciem na głowę Polaka. Walka po chwili znowu przeniosła się pod siatkę. Francuz kolejny raz obalił i błyskawicznie zaszedł za plecy rywala. Ruchała był zmuszony wejść w pozycję żółwia! Parnasse cały czas świetnie kontrolował rywala, no koniec obalił, bijąc z góry. I w ten sposób mamy koniec - nokaut pod siatką!

Salahdine kapitalnie zakończył walkę, kopnięcie na wątrobę w parterze zakończyło ten pojedynek. Dominujący przez całą walkę Parnasse pokonał Roberta Ruchałę przez nokaut w czwartej rundzie!

 

Sprawdź wszystkie wyniki KSW 85.