Nottingham Forest szykuje zmianę na stanowisku trenera. Choć Vítor Pereira utrzymał zespół w Premier League, jego dni na City Ground są policzone. Według zgodnych informacji Fabrizio Romano oraz „The Telegraph”, nowym szkoleniowcem "Tricky Trees" zostanie Oliver Glasner.
Oliver Glasner pozostaje w Premier League
Austriacki szkoleniowiec jest o krok od powrotu do pracy w angielskiej ekstraklasie. Po zakończeniu współpracy z Crystal Palace kilka tygodni pozostawał bez klubu, lecz teraz ma objąć Nottingham Forest.
Glasner wyrobił sobie znakomitą markę podczas pracy w ekipie „Orłów”. Pod jego wodzą Crystal Palace sięgnęło po Ligę Konferencji, a także zdobyło Puchar i Superpuchar Anglii. Teraz przed 50-latkiem kolejne wyzwanie w Premier League, ale już w innym środowisku.
Vítor Pereira odchodzi mimo utrzymania
Decyzja władz Nottingham Forest może wydawać się zaskakująca. Vítor Pereira został zatrudniony dopiero w lutym i zrealizował podstawowy cel, utrzymując drużynę w Premier League. Forest zajęli 16. miejsce w tabeli Premier League.
To jednak nie wystarczyło właścicielowi klubu Evangelosowi Marinakisowi. Grecki biznesmen miał być rozczarowany postawą zespołu w Lidze Europy. Nottingham zakończyło udział w rozgrywkach na etapie półfinału, przegrywając w dwumeczu z Aston Villą aż 1:4.
Kolejna rewolucja na City Ground
Jeżeli Oliver Glasner podpisze kontrakt, zostanie już czwartym trenerem Nottingham Forest w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. W tym czasie zespół prowadzili kolejno Nuno Espírito Santo, Ange Postecoglou, Sean Dyche, a następnie Vítor Pereira.
Fabrizio Romano przekazał, że rozmowy są na finiszu i wszystko wskazuje na to, że Austriak wkrótce oficjalnie obejmie zespół. Nottingham liczy, że pod jego wodzą drużyna zrobi kolejny krok naprzód i na stałe zadomowi się w czołówce Premier League.
