Ostatnia walka Marcina Najmana MMA 

Marcin Najman po swojej kompromitującej walce podczas gali FAME MMA 8 z Kasjuszem „Don Kasjo” Życińskim, w której został zdyskwalifikowany za niesportowe zachowanie, obalając, a następnie kopiąc swojego rywala, zapowiedział, że nie chce w ten sposób pożegnać się ze swoimi fanami i kończyć 23-letniej kariery sportowej. W wywiadzie przeprowadzonym przez MMAPLtv i w oficjalnym filmie na swoim kanale Marcin Najman wyjawił, że po walce z Don Kasjo odezwały się do niego dwie wielkie organizacje w Polsce, jakimi są: Fight Exclusive Night i Celtic Gladiator, ale z tych rozmów niewiele wynikło i to partnerzy biznesowi „El Testosterona” zorganizują mu walkę. Ludzie związani ze sponsoringiem Marcina Najmana poradzili mu, żeby nie dawał tym organizacjom powodów do zarobienia ogromnych pieniędzy na jego wizerunku.

Pożegnalna walka Najmana odbędzie się 13 lutego 2021 roku w formule MMA na gali MMA-VIP. Marcin Najman na swoim kanale „W ringu z Najmanem” na youtube podkreślił, że nie chce odwlekać tego pojedynku, ponieważ ma zamiar podtrzymać dobrą formę, którą wyrobił sobie przed ostatnią walką na FAME MMA (Zobacz Marcin Najman na Fame MMA). Gala na zakończenie kariery Marcina Najmana odbędzie się w formacie studyjnym z płatnością PPV. Na tym widowisku odbędzie się siedem pojedynków - sześć w formule MMA i jedna na zasadach kickboxingu.

 

 

Z kim będzie walczył Najman? Taxi Złotówa vs El Testosteron

Pierwotnie do walki było dwóch kandydatów. Pierwszym z nich był Szymon „Taxi Złotówa” Wrzesień, który walczył podczas trzeciej edycji FAME MMA z Bonusem BGC. Szymon Wrzesień wygrał ten pojedynek z powodu kontuzji rywala. Była to jedyna walka „Taxi Złotówy” w federacji FAME, ale nie jedyna w jego przygodzie ze sportami walki. We wrześniu Wrzesień stoczył pojedynek z Kamilem Kałduńskim w ramach gali First Step Championship FSC 3, przegrywając go w trzeciej rundzie przez nokaut techniczny. Drugim zawodnikiem, który mógł zawalczyć z „El Testosteronem”, był Sylwester Kołecki, brat mistrza olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów.

Jak się okazało, w walce wieczoru gali MMA-VIP ostatecznie zobaczymy starcie Najman vs Taxi Złotówa. Oprócz głównego pojedynku gali, w lutym na zasadach MMA zadebiutują Ewa Piątkowska, Marcin Rekowski czy Przemysław Opalach, czyli przedstawiciele boksu.

Zobacz też: Podsumowanie gali MMA VIP


Z kim będzie walczył Najman podczas swojej pożegnalnej walki?
Marcin Najman podczas swojej pożegnalnej walki zawalczy z Szymonem „Taxi Złotówa” Wrześniem.