Już w piątek o godzinie 20:45 reprezentacja Polski zmierzy się z Czechami w ostatnim meczu do eliminacji Mistrzostw Europy 2024. Na poniedziałkowej konferencji prasowej rozpoczynającej listopadowe zgrupowanie Biało-Czerwonych pojawili się selekcjoner - Michał Probierz i kapitan - Robert Lewandowski, którzy odpowiadali na pytania dziennikarzy.

Probierz szczerze o odsunięciu Milika z reprezentacji Polski

Najwięcej w kontekście najbliższego zgrupowania reprezentacji Polski mówiło się o braku powołania dla napastnika Juventusu Turyn - Arkadiusza Milika. Od kilkunastu miesięcy wiele kibiców, jak i ekspertów piłkarskich mówiło, że 29-letni piłkarz w reprezentacji Polski nie pokazuje optymalnej dyspozycji. Dlatego selekcjoner - Michał Probierz postanowił tym razem zrezygnować z usług Milika i dać szansę Karolowi Świderskiemu czy Adamowi Buksie, którzy, pomimo że grają w słabszych zespołach, to jednak w kadrze narodowej pokazują się z lepszej strony od zawodnika Starej Damy.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Michał Probierz odniósł się do braku niepowołania Arkadiusza Milika na listopadowe zgrupowanie reprezentacji Polski.

-Obserwujemy zawodników. Jeżeli chodzi o analizę, taką analizę podjęliśmy, że po prostu tych zawodników ofensywnych, których teraz mamy, na tych zawodników będziemy stawiać. Ja zawsze mówię, to co powiedziałem wcześniej, jak nie było Bednarka, że też nie zamykam mu drogi do kadry. To samo jest do Arka, rozmawiałem z nim. Nie jestem człowiekiem, który robi coś za plecami. Dlatego Arka nie ma, bo są zawodnicy, którzy też grają i którzy też zdobywają bramki -powiedział następująco selekcjoner reprezentacji Polski.

Po spotkaniu z Czechami Polacy cztery dni później towarzysko również na PGE Narodowym zmierzą się z reprezentacją Łotwy.