Bukmacherzy przekazują w ręce graczy coraz większą ilość rodzajów zakładów. Jednym z nich jest tzw. maxikombi. Jak sama nazwa wskazuje jest to zakład kombinacyjny. Gra za jego pomocą w niektórych przypadkach może się szczególnie opłacać. Maxikombi w STS to obecnie jeden z ulubionych elementów oferty. Podobnie jest w Fortunie. Czas przekonać się jak grać za pomocą tego rodzaju zakładu u dwóch największych polskich bukmacherów.

Maxikombi STS i Fortuna - co to za zakład?

Maxikombi to nic innego jak zakłady kombinacyjne, które są rozpisane na kilka lub kilkanaście mniejszych zakładów. Korzystając z tego typu systemu, możemy wygrać nawet w sytuacji, gdy nie wszystkie spotkania na kuponie okażą się wygrane.

Kiedy najlepiej stosować Maxikombi dla STS i Fortuny?

W zakładach systemowych najlepiej obstawiać spotkania, które posiadają relatywnie wysokie kursy, ponieważ wtedy minimalizujemy w dużym stopniu szansę całkowitej przegranej. Zabezpieczenie jest bardziej potrzebne w przypadku „underdogów” czy innych ryzykownych zdarzeń niż przy graniu na faworytów.

Wybierając kupon maxikombi decydujemy się na grę systemową. Maxikombi STS niejako łączy opcje kuponu solo z zakładem akumulowanym. Zakłady maxikombi (kombinacyjne) najlepiej wybierać w sytuacji, kiedy chcemy obstawić sporo meczów, ale mamy obawy, czy uda nam się wygrać. Zakład ten da się stosować również z wykorzystaniem bonusu STS, który czeka na nowych graczy.

Maxikombi STS - matematyka

Przyjrzymy się zakładowi maxikombi STS na przykładzie systemu 3 z 5. Bukmacher przy takim wariancie automatycznie dzieli 5 typów na 10 mniejszych kuponów po 3 zakłady na jednym. Każdy z 10 mniejszych kuponów będzie mieć unikalny zestaw 3 zdarzeń z wybranego zestawu 5 spotkań.

Skąd jednak wiemy, ile takich zakładów będzie w naszym systemie? Tutaj posłuży nam bardzo łatwy wzór, z którym nawet początkujący gracz znający matematykę na podstawowym poziomie powinien sobie bez problemu poradzić. Wzór ten jest bardzo przydatny przy wszystkich zakładach kombinacyjnych.

W tym wzorze za każdym razem zakładamy, że liczba n jest zawsze większa od liczby k. Zakładając, że litery A, B, C, D, E oznaczają poszczególne mecze, to system 3 z 5 będzie równoznaczny z postawieniem 10 mniejszych niezależnych od siebie zakładów i można go rozpisać w następujący sposób: ABC, ABD, ABE, ACD, ACE, ADE, BCD, BCE, BDE, CDE. Wysokość naszej wygranej będzie zależeć od ilości trafionych grup.

 • 5 grup trafionych = wszystkie 10 zakładów wygranych,
 • 4 grupy trafione i 1 przegrany = 4 zakłady wygrane i 6 przegranych,
 • 3 grupy trafione i 2 przegrane = 1 zakład wygrany i 9 przegranych,
 • 0-2 grup trafionych i 3-5 przegranych = wszystkie 10 zakładów przegranych.

Zaletą systemów kombinacyjnych jest zmniejszenie ryzyka przegranej, ponieważ nawet w przypadku przegranego typu część mniejszych kuponów systemowych przyniesie nam zysk.

Kupon systemowy maxikombi STS i Fortuna – jak grać?

Kupon maxikombi umożliwia zawarcie zakładu na dane wydarzenie poprzez wybór zakładu oraz typu. Można go zawrzeć za wybraną przez siebie stawkę. Dopiero po wyborze wszystkich interesujących zdarzeń wybieramy typ kuponu, zaznaczając np. maxikombi STS. Co to oznacza dla typera? Konsekwencją użycia tego typu zakładu jest konieczność wyboru sposobu wprowadzenia stawki zakładu, a mamy ich dwa – stawka całkowita na kupon lub stawka na kombinację.

Jeżeli gracz chce obstawić wszystkie kombinacje, powinien wpisać stawkę w pole „Zagraj na wszystkie kombinacje”, a kwota zostanie przemnożona dla wszystkich możliwych dla kuponu wariacji. Można też zawrzeć kilka systemów za różne stawki — wpisuje się je obok każdego z nich. Tabela minimalnych stawek na kupon maxikombi znajduje się na stronie bukmachera.

Jeśli planujemy grę, obmyślamy dokładną strategię, jeszcze zanim wypełnimy nasz kupon maxikombi. Co to znaczy? Kupon maxikombi to stawianie kilku mniejszych kuponów w jednym dużym. Na początek wybieramy sposób, w jakim będziemy grać. System zależy od ilości grup utworzonych na kuponie. Dla przykładu w 13 grupach mamy do wyboru:

 • 1 z 13,
 • 2 z 13,
 • 3 z 13,
 • 4 z 13,
 • 5 z 13,
 • 6 z 13,
 • 7 z 13,
 • 8 z 13,
 • 9 z 13,
 • 10 z 13,
 • 11 z 13,
 • 12 z 13.

W takim kuponie mamy możliwość popełnienia od 1 do 12 błędów. Jeden kupon maxikombi STS umożliwia zawarcie od 2 do 85 zakładów. Gdy zastanawia Cię jak skutecznie typować sprawdź także pozostałe poradniki gracza.

Maxikombi STS — jak grać?

Stworzenie zakładu maxikombi STS jest łatwe, ponieważ w łatwy sposób można nawigować wszystkim opcjami. Jak wygląda to w praktyce?

 • Na początku należy dodać do kuponu interesujące zakłady,
 • Następnie trzeba zmienić AKO na MAXIKOMBI,
 • Zdarzenia, należy przydzielić do grup. W każdej z nich może znaleźć się jeden lub kilka typów. Warto pamiętać, że powodzenie danej grupy zapewnia tylko powodzenie każdego ze zdarzeń w niej umieszczonych,
 • Istnieje możliwość stworzenia tzw. grupy pewniaków oznaczonej literą ,,P''. Warto do niej dodać tylko najpewniejsze typy, bo niepowodzenie któregokolwiek z nich niweczy szansę na wygraną.
 • Po stworzeniu grup niezbędne jest wybranie systemu. To on określa ile grup będzie musiało wejść, by można było cieszyć się wygraną,
 • Pozostało jeszcze określenie stawki. Da się to zrobić osobno dla każdej grupy lub sumarycznie dla całości.
 • Teraz należy śledzić rezultaty i można odnotować wygraną, nawet jeżeli nie wszystkie typy okazały się skuteczne!

Jak grać maxikombi Fortuna

W jaki sposób utworzyć kupon maxikombi u bukmachera Fortuna? Cały proces nie powinien nikomu sprawić trudności.

 • Wybieramy zakłady, które chcemy obstawić, w taki sam sposób, jak robimy to w przypadku zwykłego zakładu wielokrotnego,
 • Następnie zakładkę AKO zmieniamy na MAXIKOMBI,
 • Dzielimy zdarzenia na grupy. Maksymalnie można rozdzielić je na 13 grup. Można pogrupować zdarzenia albo pojedynczo — w każdej grupie znajdzie się tylko jeden zakład (kupon rozpisowy), albo stworzyć tzw. kupon blokowy — wtedy umieszczamy kilka zakładów w tej samej grupie (wówczas są one traktowane łącznie — jeśli którykolwiek z nich nie wejdzie, cała grupa tego zakładu traktowana jest jako przegrana),
 • Literą ,,P” oznaczona jest tzw. grupa „pewniaków". Są to zdarzenia, które przesądzają o tym, czy kupon będzie wygrany. Jeżeli którekolwiek zdarzenie z tej grupy zostanie rozliczone na czerwono, możemy pożegnać się z wygraną.
 • Po utworzeniu grup wybieramy system, czyli wskazujemy, ile grup będzie musiało zostać rozliczonych na zielono, abyśmy wygrali.
 • Jeśli nie potrafimy samodzielnie odpowiednio wyliczyć, jakie sumy dadzą nam największe potencjalne wygrane, możemy poniżej wpisać stawkę łączną, a system sam wybierze najlepszą możliwą kombinację,
 • Cieszymy się wygraną nawet przy kilku błędach! Oczywiście najwyższą wygraną otrzymujemy, jeśli wejdą wszystkie zdarzenia, jednak możemy ustawić system tak, by móc zarobić pieniądze nawet przy wejściu zaledwie trzech grup na dziesięć. Pomóc w tym może także korzystny bonus powitalny z kodem promocyjnym Fortuna.

Maxikombi STS — Kupony systemowe bukmachera

Osoby, które poszukują nieco innych sposobów na to, jak ograć bukmachera mogą szybko zainteresować się maxikombi STS. Zawarcie takiego kuponu jest niezwykle proste. To dobra metoda na obstawianie zdarzeń z wysokimi kursami, gdzie istnieje ryzyko niepowodzenia. Szczególnie zainteresowani mogą być Ci, którzy dobrze znają uczucie, gdy jedno zdarzenie niweluje cały zysk.

tabela kombinacji sts
Tabela Kombinacji STS

Maxikombi STS to stały element oferty, więc w każdej chwili można z niego skorzystać. Najważniejsze, by odpowiednio przydzielić spotkania do grup w taki sposób, by spotęgować szansę na wygraną. Wykorzystywanie tej metody niewiele różni się od klasycznego obstawiania, co zapewne jest dobrą wiadomością dla mniej doświadczonych użytkowników. W przypadku niejasności STS służy pomocą za pośrednictwem swojego rozbudowanego ABC Gracza.

Multiwin STS

Funkcja "Multiwin" to nowość w STS. Dzięki niej gracz ma możliwość utworzenia za jednym razem wielu takich samych kuponów. Wystarczy wybrać maksymalną wygraną, zgodnie z którą bukmacher podzieli stawkę na odpowiednią liczbę kuponów. Dodatkowo Multiwin w STS pozwala na skorzystanie z częściowego cashout'u z jednego, kilku lub wszystkich kuponów. Jakie są dodatkowe zasady działania "Multiwin"?

 • Minimalna wygrana w jednym kuponie wynosi 50 PLN
 • Minimalna stawka zakładu na pojedynczym kuponie "Multiwin" to 2 PLN
 • Maksymalna suma wygranych z wszystkich zakładów "Multiwin" to 500 000 PLN
 • Maksymalna liczba kuponów wynosi 100

Maxikombi STS i Fortuna — Porównanie

Maxikombi STS to doskonała propozycja dla wszystkich graczy niezależnie od doświadczenia. Podobnie jest w przypadku Fortuny. Co ciekawe, ten rodzaj kuponu wygląda bardzo podobnie u obu bukmacherów. Tak w jednym, jak i w drugim możemy utworzyć 13 grup oraz grupę pewniaków. Ciekawym zabiegiem jest fakt, że właśnie wspomniane pewniaki mają miejsce na obu stronach.

Samo tworzenie maxikombi wygląda bardzo podobnie. Po dodaniu kolejnych zdarzeń wystarczy skupić się na grupach i wybrać stawkę. Drobną różnicą wizualną jest to, że maxikombi STS jest widoczny cały czas i nie trzeba go wywoływać z rozwijanej listy. Dzięki temu większa ilość graczy może zainteresować się tym zakładem.

Dla tych, którzy nie są pewni, którego bukmachera wybrać do maxikombi STS czy ewentualnie Fortunę odpowiedzią mogą być kursy. Bardziej opłacalne będzie zagranie w tym serwisie, który daje nam możliwość uzyskania większej potencjalnej wygranej.

Maxikombi STS i Fortuna - czy warto?

Zakłady kombinacyjne przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które czują się już dość pewnie w typowaniu standardowych kuponów. Największą zaletą tego systemu jest możliwość ewentualnej pomyłki, która nie przekreśla całego kuponu. Zakłady maxikombi są więc bezpieczniejszym rozwiązaniem niż zwykły kupon akumulowany.

Ryzyko utraty wkładu bywa tutaj znacznie mniejsze, co jednak oczywiście wiąże się ze skromniejszą wygraną. Dobra znajomość matematyki to duży plus przy korzystaniu z zakładu maxikombi.


Na czym polega maxikombi?
Maxikombi to zakłady kombinacyjne, które są rozpisane na kilka lub kilkanaście mniejszych zakładów.
Gdzie można zagrać maxikombi?
Zakład maxikombi dostępny jest m.in. w STS i Fortunie.