Maxikombi STS i Fortuna— co to za zakład?

czym jest maxikombi

Maxikombi to nic innego jak zakłady kombinacyjne, które są rozpisane na kilka lub kilkanaście mniejszych zakładów. Korzystając z tego typu systemu, możemy wygrać nawet w sytuacji, gdy nie wszystkie spotkania na kuponie okażą się być wygrane.

KIEDY NAJLEPIEJ STOSOWAĆ MAXIKOMBI dla STS i Fortuny?

W zakładach systemowych najlepiej obstawiać spotkania, które posiadają relatywnie wysokie kursy, ponieważ wtedy minimalizujemy w dużym stopniu szansę całkowitej przegranej. Zabezpieczenie jest bardziej potrzebne w przypadku „underdogów” czy innych ryzykownych zdarzeń, niż przy graniu na faworytów.

Wybierając kupon Maxikombi decydujemy się na grę systemową. Maxikombi niejako łączy opcje kuponu solo z zakładem akumulowanym. Zakłady Maxikombi (kombinacyjne) najlepiej wybierać w sytuacji, kiedy chcemy obstawić sporo meczów, ale mamy obawy, czy uda nam się wygrać.

Sprawdź: bonusy bez depozytu

MAXIKOMBI — MATEMATYKA

Przyjrzymy się zakładowi Maxikombi na przykładzie systemu 3 z 5. Bukmacher przy takim wariancie automatycznie dzieli 5 typów na 10 mniejszych kuponów po 3 zakłady na jednym. Każdy z 10 mniejszych kuponów będzie mieć unikalny zestaw 3 zdarzeń z wybranego zestawu 5 spotkań. Skąd jednak wiemy, ile takich zakładów będzie w naszym systemie? Tutaj posłuży nam bardzo łatwy wzór, z którym nawet początkujący gracz znający matematykę na podstawowym poziomie powinien sobie bez problemu poradzić. Wzór ten jest bardzo przydatny przy wszystkich zakładach kombinacyjnych.

W tym wzorze za każdym razem zakładamy, że liczba n jest zawsze większa od liczby k.

Zakładając, że litery A, B, C, D, E oznaczają poszczególne mecze, to system 3 z 5 będzie równoznaczny z postawieniem 10 mniejszych niezależnych od siebie zakładów i można go rozpisać w następujący sposób: ABC, ABD, ABE, ACD, ACE, ADE, BCD, BCE, BDE, CDE. Wysokość naszej wygranej będzie zależeć od ilości trafionych grup.

  • 5 grup trafionych = wszystkie 10 zakładów wygranych,
  • 4 grupy trafione i 1 przegrany = 4 zakłady wygrane i 6 przegranych,
  • 3 grupy trafione i 2 przegrane = 1 zakład wygrany i 9 przegranych,
  • 0-2 grup trafionych i 3-5 przegranych = wszystkie 10 zakładów przegranych.

Zaletą systemów kombinacyjnych jest zmniejszenie ryzyka przegranej, ponieważ nawet w przypadku przegranego typu część mniejszych kuponów systemowych przyniesie nam zysk.

[koszulka typ=fortuna link=https://zawodtyper.pl/maxikombi-fortuna]

Kupon systemowy – jak grać?

Kupon Maxikombi umożliwia zawarcie zakładu na dane wydarzenie poprzez wybór zakładu oraz typu. Można go zawrzeć za wybraną przez siebie stawkę. Dopiero po wyborze wszystkich interesujących zdarzeń wybieramy typ kuponu, zaznaczając Maxikombi. Co to oznacza dla typera? Konsekwencją użycia tego typu zakładu jest konieczność wyboru sposobu wprowadzenia stawki zakładu, a mamy ich dwa – stawka całkowita na kupon lub stawka na kombinację. Jeżeli gracz chce obstawić wszystkie kombinacje, powinien wpisać stawkę w pole „Zagraj na wszystkie kombinacje”, a kwota zostanie przemnożona dla wszystkich możliwych dla kuponu wariacji. Można też zawrzeć kilka systemów za różne stawki — wpisuje się je obok każdego z nich. Tabela minimalnych stawek na kupon Maxikombi znajduje się na stronie bukmachera.

Jeśli planujemy grę, obmyślamy dokładną strategię, jeszcze zanim wypełnimy nasz kupon Maxikombi. Co to znaczy? Kupon Maxikombi to stawianie kilku mniejszych kuponów w jednym dużym. Na początek wybieramy sposób, w jakim będziemy grać. System zależy od ilości grup utworzonych na kuponie. Przy 13 grupach mamy do wyboru system 1 z 13, 2 z 13, 3 z 13, 4 z 13, 5 z 13, 6 z 13, 7 z 13 itd. W takim kuponie mamy możliwość popełnienia od 1 do 12 błędów. Jeden kupon Maxikombi umożliwia zawarcie od 2 do 100 zakładów. Sprawdź również inne poradniki

JAK GRAĆ MAXIKOMBI FORTUNA

  • Wybieramy zakłady, które chcemy obstawić, w taki sam sposób, jak robimy to w przypadku zwykłego zakładu wielokrotnego,
  • Następnie zakładkę „AKO” zmieniamy na „MAXIKOMBI”,
  • Dzielimy zdarzenia na grupy. Maksymalnie można rozdzielić je na 13 grup. Można pogrupować zdarzenia albo pojedynczo — w każdej grupie znajdzie się tylko jeden zakład (kupon rozpisowy), albo stworzyć tzw. kupon blokowy — wtedy umieszczamy kilka zakładów w tej samej grupie (wówczas są one traktowane łącznie — jeśli którykolwiek z nich nie wejdzie, cała grupa tego zakładu traktowana jest jako przegrana),
  • Literą „P” oznaczona jest tzw. grupa „pewniaków”. Są to zdarzenia, które przesądzają o tym, czy kupon będzie wygrany. Jeżeli którekolwiek zdarzenie z tej grupy zostanie rozliczone na czerwono, możemy pożegnać się z wygraną. Po co więc korzystać z tej grupy? „Pewniaki” sprawiają, że potencjalna wygrana jest większa.
  • Po utworzeniu grup wybieramy system, czyli wskazujemy, ile grup będzie musiało zostać rozliczonych na zielono, abyśmy wygrali.rozpis maxikombi W przypadku czterech grup (dla ułatwienia — bez grupy „P”) przedstawia się to jak powyżej. Po lewej stronie wpisujemy, jaką stawkę chcemy przeznaczyć na sytuację, kiedy wejdzie kolejno: jedna na cztery grupy, dwie na cztery itd. aż do wszystkich grup. Jeśli przykładowo chcemy zabezpieczyć się tylko przed jednym błędem na kuponie, możemy zrobić tak, jak na powyższym screenie. Wtedy w przypadku, gdy nie wejdzie tylko jedna grupa lub jeśli wejdą wszystkie, otrzymamy naszą wygraną. Oczywiście im większa stawka na dany rezultat, tym większa wygrana — proponowana stawka 60 zł na system 3 z 4 nie byłaby opłacalna, ponieważ potencjalne wygrane w przypadku wejścia 3 grup byłyby mniejsze, niż całkowita suma pieniędzy, którą przeznaczyliśmy na ten zakład. Aby zobaczyć, ile wygramy za konkretne rezultaty, klikamy w „Rozpis”. Jeśli nie potrafimy samodzielnie odpowiednio wyliczyć, jakie sumy dadzą nam największe potencjalne wygrane, możemy poniżej wpisać stawkę łączną, a system sam wybierze najlepszą możliwą kombinację,
  • Cieszymy się wygraną nawet przy kilku błędach! Oczywiście najwyższą wygraną otrzymujemy, jeśli wejdą wszystkie zdarzenia, jednak możemy ustawić system tak, by móc zarobić pieniądze nawet przy wejściu zaledwie trzech grup na dziesięć (oczywiście wtedy muszą one mieć odpowiednio wysokie kursy).

Zobacz: bukmacher ranking

Maxikombi STS i Fortuna — czy warto?czy warto grać maxikombi

Zakłady kombinacyjne przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które czują się już dość pewnie w typowaniu standardowych kuponów. Największą zaletą tego systemu jest możliwość ewentualnej pomyłki, która nie przekreśla całego kuponu. Zakłady Maxikombi są więc bezpieczniejszym rozwiązaniem, niż zwykły kupon akumulowany. Ryzyko utraty wkładu bywa tutaj znacznie mniejsze, co jednak oczywiście wiąże się ze skromniejszą wygraną. Dobra znajomość matematyki to duży plus przy korzystaniu z zakładu Maxikombi.


Maxikombi to zakłady kombinacyjne, które są rozpisane na kilka lub kilkanaście mniejszych zakładów. Korzystając z tego typu zakładów, możemy wygrać nawet w sytuacji, gdy nie wszystkie z nich okażą się być wygrane.
Aby zagrać kupon Maxikombi, należy wybrać zakłady oraz ułożyć je w grupy.  Następnie gracz musi wybrać sposób wprowadzenia stawki zakładu, a mamy ich dwa – stawka całkowita na kupon lub stawka na kombinację. Jeżeli gracz chce obstawić wszystkie kombinacje, powinien wpisać stawkę w pole „Zagraj na wszystkie kombinacje”, a kwota zostanie przemnożona dla wszystkich możliwych dla kuponu wariacji. Można też zawrzeć kilka systemów za różne stawki, wpisuje się je obok każdego z nich. Tabela minimalnych stawek na kupon Maxi kombi znajduje się na stronie bukmachera. Na koniec gracz musi wybrać system gry.