Od dłuższego już czasu mówi się o zestawieniu Mameda Khalidova z Tomaszem Adamkiem. Zawodnik KSW stwierdził bowiem, że ma ochotę poszukać nowych wyzwań i spróbować swoich sił w formule bokserskiej, natomiast Adamek szuka rywala na pożegnalną walkę. Wszystko zatem wydaje się składać w idealną całość. Tomasz Adamek podpisał jednak niedawno kontrakt z organizacją FAME MMA, w której nie chce walczyć Khalidov. Czeczen odniósł się do całej sprawy w programie "Klatka po klatce".

Mamed Khalidov nie chce walczyć w FAME MMA

Khalidov już jakiś czas temu zamknął spekulacje na temat jego potencjalnego występu w FAME MMA. Podkreślił on bowiem, że jego domem jest KSW i to właśnie tam chce spróbować swoich sił w boksie. Jednak fertę od największej organizacji freak fightowej oczywiście otrzymał.

Propozycja była. Posłuchałem. Posłuchać zawsze mogę, tutaj nie ma złej krwi (...) Była rozmowa też z KSW. W szczegóły nie będę wchodził (...) wszystkie warunki Martin (Martin Lewandowski - przyp. red.) spełnił, bo zrobił wszystko, żeby do tej walki doszło. Ostatecznie Tomek z Borkiem wybrali inną organizację.

Mamed został również zapytany, czy jest w stanie zmienić swoje zdanie i jednak zawalczyć w FAME MMA. Czeczen podtrzymał jednak swoje słowa, że aktualnie chce zawalczyć w KSW. Ta organizacja jednak jak na razie jest niechętna do zorganizowania walki w formle bokserskiej. O takim pomyśle negatywnie wypowiedział się między innymi Wojsław Rysiewski, czyli dyrektor sportowy KSW.

Czy dojdzie do walki Khalidov vs Adamek?

Podpisanie kontraktu przez Tomasza Adamka z FAME MMA bez wątpienia skomplikowało sprawę starcia z Khalidovem. Zarówno FAME jak i KSW zdają sobie bowiem sprawę, jak duża byłaby to walka i obie federacje za wszelką cenę chcą ją zorganizować u siebie.

Mi zależy, żeby ta walka przede wszystkim odbyłą się w KSW. Taka duża walka chciałbym, żeby odbyła się w KSW. To nie jest gala freakowa, to jest gala typowo sportowa i myślałem, że taka walka na gali sportowej ma sens. (...) Najpierw gdzie i jak, jaką to ma wartość, a później dopiero pieniądze. Dla mnie priorytetem jest, aby ta walka odbyła się w KSW.

Jak wiadomo, Adamek podpisał kontrakt z FAME MMA na dwie walki. Obie mają się odbyć w przyszłym roku. Jeśli rzeczywiście miałoby dojść do walki Adamek vs Khalidov, to organizacje muszą dojść do porozumienia w najbliższych miesiącach. Cały wywiad z Mamedem Khalidovem do obejrzenia poniżej.