Mamed Khalidov już 24 lutego zawalczy w boksie z Tomaszem Adamkiem. To starcie będzie walką wieczoru karty walk KSW Epic. Wciąż wielu kibiców zastanawia się jednak, czy Czeczen pokusi się jeszcze o mistrzowskie starcie o pas KSW. Okazuje się, że jest na to szansa!

Mamed Khalidov rozważa walkę o pas z Pawlakiem

Od pewnego czasu mówi się, że Mamed Khalidov nie będzie toczył już rankingowych pojedynków. W zamian za to gwiazda KSW ma występować jedynie w hitowych walkach z równie wielkimi gwiazdami. Takim pojedynkiem z pewnością będzie starcie z Tomaszem Adamkiem.

Okazuje się jednak, że Mamed jest chętny na mistrzowską walkę. Temat ten wywołał Mateusz Borek, a Khalidov przyznał, że kusi go taka opcja, ale dodał również, że prawdopodobnie nie broniłby wywalczone trofeum.

Ja nie będę tego pasa bronił, jeżeli bym nawet wygrał. (...) Ja też nie wiem czy zawalczę jedną, dwie, trzy walki. Też nie mogę tak postępować. (...) Jak zdobędę pas, jak mi się uda muszę go bronić. Walczyć co pół roku, co rok, nie mogę go wakować i wracać, wakować i wracać. Choć mnie kusi to, żeby spróbować jeszcze raz zawalczyć o pas.

W późniejszej wypowiedzi Mamed Khalidov przyznał, że do takiej mistrzowskiej walki inspiruje go historia Michała Materli. Zawodnik ze Szczecina był bliski zakończenia kariery, jednak nie poddał się po dotkliwym porażkach i w swoim ostatnim dotychczasowym pojedynku stanął właśnie do mistrzowskiej walki. Przegrał ją jednak przez jednogłośną decyzję sędziów.