Maciej Kawulski to jedna z najpopularniejszych postaci, jeśli chodzi o sporty walki w Polsce. Kto to Maciej Kawulski? Maciej Kawulski pochodzenie – gdzie się urodził? Maciej Kawulski wiek – ile ma lat? Maciej Kawulski walka – czy w przeszłości walczył? Maciej Kawulski KSW – kto jest jego partnerem biznesowym, jeśli chodzi o KSW? Maciej Kawulski filmy – ile nakręcił? Maciej Kawulski żona – czy mężczyzna jest żonaty?

Kto to Maciej Kawulski?

Kto to Maciej Kawulski? Kim jest Maciej Kawulski? W dużym skrócie - szefem KSW (sprawdź typy na KSW) i reżyserem filmowym. Już jako 19-latek otworzył agencję produkującą wydarzenia i programy telewizyjne, w późniejszych latach prowadził także klub fitness. Od najmłodszych lat przejawiał więc zainteresowanie biznesem i szybko stał się przedsiębiorcą.

W młodości przejawiał także zainteresowanie sztukami walki. Trenował karate i wrestling. Jego trenerem był między innymi Mirosław Okniński.

Maciej Kawulski pochodzenie

kto to kawulski

Maciej Kawulski pochodzenie, czyli skąd pochodzi szef KSW? Trudno znaleźć na ten temat informacje w sieci. Znany jest wiek Kawulskiego i jego szeroko pojęta przeszłość, ale sprawdzonych informacji na temat tego, skąd pochodzi czy gdzie się urodził, próżno szukać.

Trzeba przyznać, że to rzadkość w dzisiejszych czasach, żeby pochodzenie tak popularnej osoby w świecie mediów nie było znane. To się nazywa dbanie o życie prywatne!

Maciej Kawulski wiek, waga, wzrost

O ile pochodzenie szefa KSW nie jest do końca znane, tak wiek i data urodzenia już tak. Jeśli chodzi o wiek, Maciej Kawulski urodził się w kwietniu 1980 roku. Mężczyzna ma więc rocznikowo 41 lat.

Biorąc pod uwagę wagę i wzrost, w tym przypadku nieco trudniej jest znaleźć informacje. Tego typu dane zazwyczaj podawane są, jeśli chodzi o zawodników walczących w KSW, a nie... szefów federacji.

 

 

Maciej Kawulski walka

Choć Kawulski kojarzony jest głównie z faktem, że jest organizatorem walk, w przeszłości sam takowe toczył. Trenował między innymi karate, a w 2002 roku został pierwszym mistrzem Polski w brazylijskim jiu-jitsu. Stoczył także amatorską walkę w MMA, poddając Łukasza Lesia duszeniem trójkątnym nogami w premierowym starciu ich pojedynku, do którego doszło w 2003 roku na gali MMA Poland 1 – Eliminations. Nagranie z tej walki, której sędzią ringowym był Okniński, jest dostępne w serwisie YouTube.

- Wychowałem się na sportach walki. Chińskich i japońskich. Kiedyś było tylko judo, karate lub kung fu. Potem pojawił się kickboxing. Trenowałem całe życie, to mnie ukształtowało. Sala ćwiczeń była dla mnie trzecim rodzicem. Uczyła dyscypliny, zdrowej rywalizacji – przyznał Kawulski w rozmowie z portalem dziennik.pl.

Maciej Kawulski walki toczył więc w różnych dyscyplinach sportu, ale nie przeszedł na zawodowstwo. Kilka miesięcy po tym, jak stoczył amatorski pojedynek z Lesiem, zaangażował się bowiem w projekt, który raz na zawsze zmienił jego życie.

Maciej Kawulski KSW

ksw maciek kawulski

Maciej Kawulski KSW – to jest połączenie, które sprawiło, że Kawulski osiągnął ogromny sukces biznesowy. W 2004 roku poznał Martina Lewandowskiego, z którym założył Konfrontację Sztuk Walki. Kawulski niejako wniósł do organizacji wiedzę bardziej sportową, z kolei Lewandowski – organizacyjną, gdyż pracował w hotelu, w którego restauracji organizowano premierowe wydarzenia spod szyldu KSW.

Po kilku edycjach gale KSW zaczęła pokazywać telewizja Polsat, co na dobre wypromowało nieznany do tej pory produkt. Polacy śledzili bowiem wcześniej pojedynki pięściarskie czy zmagania w konkretnych dyscyplinach podczas igrzysk olimpijskich. Wraz z KSW do naszego kraju przyszła natomiast moda na konfrontowanie się przedstawicieli różnych dyscyplin, którzy – po latach – stali się kompletnymi zawodnikami zarówno w płaszczyźnie parterowej, jak i stójkowej.

Punktem przełomowym dla działalności KSW było zakontraktowanie Mariusza Pudzianowskiego i skonfrontowanie go z Marcinem Najmanem. Od tamtej pory nazwa „KSW” na dobre przebiła się do świadomości Polaków, którzy pokochali tego typu walki – zarówno celebrytów, jak i te nieco bardziej sportowe.

W kolejnych latach KSW stało się na tyle potężnym brandem, że zorganizowało rekordową galę na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. Zawodnicy pokroju Mameda Khalidova, Michała Materli czy Jana Błachowicza stali się niezwykle popularni zarówno w środowisku sportów walki, jak i ogólnie całego sportu, a ich pensje zaczęły być liczone w setkach tysięcy złotych. Dość powiedzieć, że Błachowicz, który stoczył pierwszą zwycięską walkę w MMA właśnie w KSW, po latach został mistrzem największej organizacji na świecie, czyli UFC (zobacz także zarobki Jana Błachowicza).

Maciej Kawulski biznesy

Maciej Kawulski biznesy to nie tylko KSW, choć oczywiście poświęca temu z pewnością największą uwagę. O jego karierze filmowej wspomnimy w osobnym wpisie, natomiast trzeba przypomnieć, że Kawulski ma na swoim koncie solowy projekt pod nazwą Genesis. W październiku 2020 roku stworzył pierwszą galę o tej nazwie, podczas której zawodnicy pojedynkowali się na gołe pięści. W walkach wzięli udział między innymi Marcin „Różal” Różalski czy Vaso Bakocević. Był to projekt, w który nie był zaangażowany Lewandowski, czyli wspólnik Kawulskiego, jeśli chodzi o KSW.

Pozostałe biznesy Kawulskiego nie są znane. Być może szef KSW prowadzi również inne działalności, jednak informacje o nich nie przebiły się do mediów – być może w związku z tym, że nie są to na tyle medialne projekty.

Maciej Kawulski filmy

Maciej Kawulski filmy, czyli kolejna – po KSW – miłość mężczyzny. Kawulski od zawsze przejawiał zainteresowanie reżyserią i szeroko pojętymi filmami, a na początku 2019 roku w kinach pojawił się jego pierwszy film pod tytułem Underdog. W rolach głównych zagrali aktor Eryk Lubos i gwiazdor KSW, Mamed Khalidov. W pierwszy weekend po premierze filmu w kinach obejrzało go ponad 285 tysięcy widzów.

- Uznaliśmy, że nadszedł już czas, aby MMA trafiło na duży ekran - stwierdził Kawulski w wywiadzie dla sport.pl, komentując projekt pod tytułem Underdog.

Na tym przygoda Kawulskiego z filmami się jednak nie skończyła. Rok później był reżyserem oraz producentem filmu pod tytułem Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa. Wyprodukował także film na podstawie powieści Blanki Lipińskiej pod tytułem 365 dni, który co prawda nie zyskał zbytnio pochlebnych opinii, ale "sprzedał się" kapitalnie, robiąc ogromny szum w mediach.

Na 2022 rok zaplanowana jest premiera kolejnego filmu Kawulskiego - Jak pokochałam gangstera. Kawulski pełni rolę reżysera oraz producenta tego filmu.

Maciej Kawulski majątek

majątek maćka kawulskiego

Maciej Kawulski majątek, czyli czy wiadomo, ile zarobił na działalności KSW i kolejnych filmach? Oczywiście takie dane nie są publicznie dostępne. Wiadomo jednak, że... dużo. Kilka lat temu Kawulski i Lewandowski zostali poproszeni o wycenę marki KSW. Stwierdzili, że szacują ją na około 25 milionów euro.

W mediach raz po raz pojawiały się domysły na temat tego, czy duet Kawulski&Lewandowski planuje sprzedać KSW. I jeśli tak, to za ile. Kawulski w rozmowie z portalem sport.pl zabrał w tej sprawie głos między innymi w 2018 roku.

- W tym biznesie nie ma rzeczy niemożliwych. Ale całkowita sprzedaż KSW byłaby trudna, ponieważ jesteśmy osobami, które wierzą w to, co robią. I to głęboko wierzą. Dlatego wciąż myślimy o rozwoju KSW – powiedział.

Zobacz także - kim jest Martin Lewandowski?

Od tamtego wywiadu minęło kilka lat, a KSW wciąż jest w rękach między innymi Kawulskiego. Nie ulega więc wątpliwości, że Maciej Kawulski majątek zbudował właśnie głównie na KSW i każda kolejna gala przynosi solidne zyski.

Maciej Kawulski żona

Maciej Kawulski żona, czyli czy mężczyzna jest żonaty? Tak, Kawulski ma żonę i syna. Jego aktualny związek nie jest jednak tak medialny, jak ten z Edytą Herbuś. Kawulski w przeszłości był związany z popularną tancerką. O tym związku rozpisywały się media w 2009 roku. Para znalazła się wówczas między innymi na okładce magazynu Party.

- Przyjaźnimy się, jest cudowną kobietą. Uważam, że każdy, kto myśli inaczej, mówi tak tylko i wyłącznie dlatego, że jej nie zna. Nie jesteśmy parą. To zupełnie normalne, że ludzie ze sobą są, a potem się rozchodzą. Znam ją od 10 lat albo dłużej. Przychodziła na treningi do mojego klubu fitness ze swoim ówczesnym chłopakiem – przyznał Kawulski w wywiadzie dla kanału iplaTV w grudniu 2010 roku.

Maciej Kawulski samochód

Maciej Kawulski samochód, czyli czym jeździ biznesmen? Dokładnie nie wiadomo. Natomiast w 2020 roku na jego mediach społecznościowych pojawił się ciekawy film, na którym przyłapał w swoim garażu Mameda Khalidova próbującego... ukraść felgi z jego Porsche. Oczywiście całość była nagrana na żarty, ale wówczas mogliśmy zobaczyć nieco kulis – w tym przypadku garaż Kawulskiego i jego czarny samochód marki Porsche.

Maciej Kawulski Instagram

instagram kawulski

Kawulski niezwykle aktywnie udziela się w serwisie Instagram. Jego konto na tym portalu śledzi ponad 100 tysięcy obserwujących. Profil Kawulskiego na Instagramie można znaleźć, wpisując nazwę „kawul_ksw”.


Z czego znany jest Maciej Kawulski?
Maciej Kawulski jest współwłaścicielem KSW.
Ile lat ma Maciej Kawulski?
Maciej Kawulski urodził się w 1980 roku.