Maciej Kawulski to jedna z najpopularniejszych postaci, jeśli chodzi o sporty walki w Polsce. Dowiedz się kto to Maciej Kawulski i poznaj szczegóły na jego temat.

Kto to Maciej Kawulski?

Kto to Maciej Kawulski? Kim jest Maciej Kawulski? Maciej Kawulski jest właścicielem i współzałożycielem organizacji KSW i reżyserem filmowym. Już jako 19-latek otworzył agencję produkującą wydarzenia i programy telewizyjne, w późniejszych latach prowadził także klub fitness. Od najmłodszych lat przejawiał więc zainteresowanie biznesem i szybko stał się przedsiębiorcą.

W młodości przejawiał także zainteresowanie sztukami walki. Trenował karate i wrestling. Jego trenerem był między innymi Mirosław Okniński.

Maciej Kawulski pochodzenie

Maciej Kawulski pochodzenie, czyli skąd pochodzi szef KSW? Trudno znaleźć na ten temat informacje w sieci. Znany jest wiek Kawulskiego i jego szeroko pojęta przeszłość, ale sprawdzonych informacji na temat tego, skąd pochodzi czy gdzie się urodził, próżno szukać.

Trzeba przyznać, że to rzadkość w dzisiejszych czasach, żeby pochodzenie tak popularnej osoby w świecie mediów nie było znane. To się nazywa dbanie o życie prywatne!

Maciej Kawulski wiek

Jeśli chodzi o wiek, Maciej Kawulski urodził się 26 kwietnia 1980 roku. Mężczyzna ma więc rocznikowo 43 lata.

Maciej Kawulski waga

Dokładna waga Macieja Kawulskiego nie jest znana. Patrząc jednak na jego sylwetkę można szacować, że waży on około 85 kilogramów.

Maciej Kawulski wzrost

Kawulski ma ponad 180 centymetrów wzrostu.

Maciej Kawulski walka

Choć Kawulski kojarzony jest głównie z faktem, że jest organizatorem walk, to w przeszłości sam takowe toczył. Trenował między innymi karate, a w 2002 roku został mistrzem Polski w brazylijskim jiu-jitsu. Stoczył także amatorską walkę w MMA, poddając Łukasza Lesia duszeniem trójkątnym nogami w premierowym starciu ich pojedynku, do którego doszło w 2003 roku na gali MMA Poland 1 – Eliminations.

Kawulski w rozmowie z portalem dziennik.pl opowiedział o swojej przygodzie ze sportami walki.

Wychowałem się na sportach walki. Chińskich i japońskich. Kiedyś było tylko judo, karate lub kung fu. Potem pojawił się kickboxing. Trenowałem całe życie, to mnie ukształtowało. Sala ćwiczeń była dla mnie trzecim rodzicem. Uczyła dyscypliny, zdrowej rywalizacji

Maciej Kawulski walki toczył więc w różnych dyscyplinach sportu, ale nie przeszedł na zawodowstwo. Kilka miesięcy po tym, jak stoczył amatorski pojedynek z Lesiem, zaangażował się bowiem w stworzenie organizacji KSW.

Maciej Kawulski KSW

Maciej Kawulski KSW – to połączenie sprawiło, że Kawulski osiągnął ogromny sukces biznesowy. W 2004 roku poznał Martina Lewandowskiego, z którym założył Konfrontację Sztuk Walki. Kawulski niejako wniósł do organizacji wiedzę bardziej sportową, natomiast Lewandowski organizacyjną, gdyż pracował w hotelu, w którego restauracji organizowano premierowe wydarzenia spod szyldu KSW.

Po kilku edycjach gale KSW zaczęła pokazywać telewizja Polsat, co na dobre wypromowało nieznany do tej pory produkt. Polacy śledzili bowiem wcześniej pojedynki pięściarskie czy zmagania w konkretnych dyscyplinach podczas igrzysk olimpijskich. Wraz z KSW do naszego kraju przyszła natomiast moda na konfrontowanie się przedstawicieli różnych dyscyplin, którzy po latach stali się kompletnymi zawodnikami.

Punktem przełomowym dla działalności KSW było zakontraktowanie Mariusza Pudzianowskiego i skonfrontowanie go z Marcinem Najmanem. Od tamtej pory nazwa „KSW” na dobre przebiła się do świadomości Polaków, którzy pokochali tego typu walki zarówno celebrytów, jak i te czysto sportowe.

Maciej Kawulski filmy

Maciej Kawulski filmy, czyli kolejna po KSW miłość mężczyzny. Kawulski od zawsze przejawiał zainteresowanie reżyserią i szeroko pojętymi filmami, a na początku 2019 roku w kinach pojawił się jego pierwszy film pod tytułem "Underdog". W rolach głównych zagrali aktor Eryk Lubos i gwiazdor KSW, Mamed Khalidov. W pierwszy weekend po premierze filmu w kinach obejrzało go ponad 285 tysięcy widzów.

Na tym przygoda Kawulskiego z filmami się jednak nie skończyła. Rok później był reżyserem oraz producentem filmu pod tytułem "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa". Wyprodukował także film na podstawie powieści Blanki Lipińskiej pod tytułem 365 dni, który co prawda nie zyskał zbytnio pochlebnych opinii, ale wygenerował duże zyski, robiąc ogromny szum w mediach.

W 2022 roku odbyła się głośna premiera kolejnego filmu Kawulskiego pod tytułem "Jak pokochałam gangstera". Kawulski pełni rolę reżysera oraz producenta tego filmu. Pełna lista filmów Macieja Kawulskiego prezentuje się w następujący sposób:

  • 2019 - Underdog
  • 2020 - Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa
  • 2020 - 365 dni
  • 2022 - Jak pokochałam gangstera
  • 2024 - Akademia pana Kleksa. Część 1
  • 2025 - Akademia pana Kleksa. Część 2

Maciej Kawulski majątek

Maciej Kawulski majątek, czyli czy wiadomo, ile zarobił na działalności KSW i kolejnych filmach? Oczywiście takie dane nie są publicznie dostępne. Wiadomo jednak, że są to ogromne kwoty. Kilka lat temu Kawulski i Lewandowski zostali poproszeni o wycenę marki KSW. Stwierdzili, że szacują ją na około 25 milionów euro.

W mediach raz po raz pojawiały się domysły na temat tego, czy duet Kawulski&Lewandowski planuje sprzedać KSW, a jeśli tak, to za ile. Kawulski w rozmowie z portalem sport.pl zabrał w tej sprawie głos między innymi w 2018 roku.

W tym biznesie nie ma rzeczy niemożliwych, ale całkowita sprzedaż KSW byłaby trudna, ponieważ jesteśmy osobami, które wierzą w to, co robią. I to głęboko wierzą. Dlatego wciąż myślimy o rozwoju KSW.

Od tamtego wywiadu minęło kilka lat, a KSW wciąż jest w rękach między innymi Kawulskiego. Nie ulega więc wątpliwości, że Maciej Kawulski majątek zbudował właśnie głównie na KSW i każda kolejna gala przynosi solidne zyski.

Maciej Kawulski żona

Maciej Kawulski żona, czyli czy mężczyzna jest żonaty? Tak, Kawulski ma żonę i syna. Jego aktualny związek nie jest jednak tak medialny, jak ten z Edytą Herbuś. Kawulski w przeszłości był związany z popularną tancerką. O tym związku rozpisywały się media w 2009 roku. Para znalazła się wówczas między innymi na okładce magazynu Party.

Kawulski w wywiadzie dla kanału iplaTV w grudniu 2010 roku wypowiedział się na temat swojej relacji z Edytą Herbuś już po rozstaniu.

Przyjaźnimy się, jest cudowną kobietą. Uważam, że każdy, kto myśli inaczej, mówi tak tylko i wyłącznie dlatego, że jej nie zna. Nie jesteśmy parą. To zupełnie normalne, że ludzie ze sobą są, a potem się rozchodzą. Znam ją od 10 lat albo dłużej. Przychodziła na treningi do mojego klubu fitness ze swoim ówczesnym chłopakiem.

Maciej Kawulski syn

Maciej Kawulski ma syna. Współwłaściciel KSW stara się jednak nie afiszować się swoim życiem prywatnym. Z tego powodu niewiele wiadomo o jego potomku.

Maciej Kawulski wykształcenie

Wiele osób ciekawi wykształcenie Macieja Kawulskiego. Okazuje się, że współwłaściciel KSW studiował filologię polską.

Maciej Kawulski biznesy

Maciej Kawulski biznesy to nie tylko KSW, choć oczywiście poświęca temu z pewnością największą uwagę. Nie wolno również zapominać o jego karierze w świecie filmu.

Warto też wspomnieć, że Kawulski ma na swoim koncie solowy projekt pod nazwą Genesis. W październiku 2020 roku zorganizował pierwszą galę o tej nazwie, podczas której zawodnicy pojedynkowali się na gołe pięści. W walkach wzięli udział między innymi Marcin „Różal” Różalski czy Vaso Bakocević. Był to projekt, w który nie był zaangażowany Lewandowski, czyli wspólnik Kawulskiego, jeśli chodzi o KSW.

Maciej Kawulski samochód

Maciej Kawulski samochód, czyli czym jeździ biznesmen? Dokładnie nie wiadomo. Natomiast w 2020 roku na jego mediach społecznościowych pojawił się ciekawy film, na którym przyłapał w swoim garażu Mameda Khalidova próbującego... ukraść felgi z jego Porsche. Oczywiście całość była nagrana na żarty, ale wówczas mogliśmy zobaczyć nieco kulis – w tym przypadku garaż Kawulskiego i jego czarny samochód marki Porsche.

Maciej Kawulski Instagram

Kawulski niezwykle aktywnie udziela się w serwisie Instagram. Jego konto na tym portalu śledzi 170 tysięcy obserwujących. Maciej Kawulski na Instagramie konto prowadzi pod nazwą @kawul_ksw.


Z czego znany jest Maciej Kawulski?
Maciej Kawulski jest współwłaścicielem KSW.
Ile lat ma Maciej Kawulski?
Maciej Kawulski urodził się w 1980 roku, a zatem ma 43 lata.