Fame MMA cieszy się obecnie coraz większą popularnością nie tylko wśród zwykłych fanów walk, ale również wśród osób zainteresowanych obstawianiem zakładów sportowych. Z całą pewnością jest to zasługa specyficznej i unikalnej w skali kraju formuły typu „freak show fight”, którą zastosowała federacja. Zgodnie z nią w oktagonie zamiast profesjonalnych, posiadających wieloletnie doświadczenie zawodników widzimy najczęściej twarze znane z telewizji, a także mniej lub bardziej rozpoznawalnych youtuberów, streamerów i wszelkiej maści influencerów.

Całość okraszona jest o dziwo bardzo profesjonalną oprawą, a także licznymi dodatkami jeszcze bardziej podnoszącymi walory rozrywkowe tego show. Jednym z kluczowych z nich jest właśnie loża szyderców Fame MMA, której poświęciliśmy niniejszy wpis.

Co to jest loża szyderców w Fame MMA i kto w niej zasiada?loża szyderów fame mma

Fame MMA to bardzo nietypowa gala, jeśli chodzi o sztuki walki. Podczas nich, korzystając z zasad specyficznych dla konwencjonalnego MMA, na arenie ścierają się wybitnie niekonwencjonalni zawodnicy. Jasne jest zatem to, że aby zachować spójność w ramach całej formuły, konieczne było postawienie na równie niekonwencjonalnych komentatorów – tym właśnie bowiem zajmują się członkowie loży szyderców.

Mimo tego jednak, że osoby zasiadające we wspomnianym gronie mają za zadanie komentować pojedynki zawodników, odpowiadając na pytanie o to, kim jest loża szyderców w Fame MMA, nie można poprzestać wyłącznie na takiej informacji. W praktyce bowiem daleko im do profesjonalnych komentatorów sportowych znanych z innych federacji, a ich rola ogranicza się w zasadzie wyłącznie do nabijania się z zawodników i dostarczania tym samym widzom dodatkowego źródła zabawy.

Jeśli chodzi o to, kto w loży szyderców Fame MMA miał okazję zagrzać miejsce, byli to m.in. Paris Platynov (internetowy celebryta „o wielu talentach” – jak sam mówi o sobie), Marcin Majkut znany szerzej jako Xayoo (jeden z najpopularniejszych w kraju streamerów e-sportowych) czy też Daniel Pawlak o pseudonimie DeeJayPallaside (popularny polski youtuber), a więc ludzie pozbawieni fachowej wiedzy na temat MMA.

 

 

Jak ma się loża szyderców Fame MMA do obstawiania zakładów?

O to, czy dzięki loży szyderców walki organizowane przez federację Fame MMA zyskują na wymiarze humorystycznym, można się spierać, jednak niemal dla wszystkich jasne jest, że na wymiarze merytorycznym nie zyskują wcale. Oznacza to, że rolą jej członków są jedynie próby rozbawiania publiczności i tak należy do tego podchodzić. Z całą pewnością odradzamy Ci sugerowanie się ich wypowiedziami, prognozami, czy niekiedy niewybrednymi żartami w celu obstawiania zakładów.

EKIPA WK W LOŻY SZYDERCÓWkto w loży szyderców fame mma

Na czwartej i piątej edycji gali FAME MMA w loży szyderców pojawiła się ekipa Warszawski Koks. WK to grupa czterech mężczyzn związana z branżą fitness i nie tylko. Swoją przygodę zaczynali, wrzucając filmy na youtube, pokazujące ich codziennie życie, nie mając zamiaru, żeby dotarło do tego większe grono odbiorców. W momencie pisania tego artykułu WarszawskiKoks ma już 920 tysięcy subskrypcji na YT i 318 tys. obserwujących na instagramie. Początkowo w ekipie były dwie osoby (Saker i Owca), a potem doszli Ponczek i Robercik. W ofercie ich sklepu można znaleźć suplementy i artykuły związane z treningiem, dietą i ogólnie sportem. Bardzo możliwe, że w przyszłości jeden z ich grupy zawalczy na gali FAME MMA.

KTO W LOŻY SZYDERCÓW NA KOLEJNYCH GALACH FAME MMA?

Grono zasilające lożę szyderców, która w prześmiewczy sposób komentuje walki na FAME MMA i robi wywiady z uczestnikami, jest bardzo intrygujące dla widowiska i widzów, którzy mogą wybrać, w jakim formacie wolą oglądać walkę, z nutką humoru, czy bardziej poważnie z profesjonalnym komentarzem. Dla tych, którzy obstawiają FAME MMA, nie ma to jednak żadnego znaczenia. Loża szyderców stanowi tylko dodatek, mający na celu zwiększenia atrakcyjności widowiska i nie ma merytorycznego aspektu, który w jakiś sposób pomógłby podczas analizowania pojedynków. Z loży szyderców zrezygnowano od gali FAME MMA 6, która odbyła się 28 marca 2020 roku z powodu koronawirusa. Podczas ostatnich trzech edycji z powodów sanitarnych zakazano gromadzenia się większej liczby publiczności, dlatego pomysł loży szyderców musi poczekać na lepsze czasy i miejmy nadzieje, że ta forma rozrywki powróci już w 2021 roku.

Loża szyderców Xayoo Industries

Na gali FAME MMA 11 o skład loży szyderców podczas transmisji zadbał Xayoo. Jak przyznał Boxdel, jeden z włodarzy FAME MMA, na konferencji przed galą, Xayoo mógł w dowolny sposób ją skonfigurować i ułożyć z członków swojego Xayoo Industries. Nie ulega wątpliwości, że tak popularny streamer przyciągnął solidną rzeszę widzów, która mogła nie być zainteresowana samymi walkami, ale włączyła galę właśnie dla Xayoo Industries.

Z pewnością wielu widzów ucieszyło się z faktu, że jednym z członków Loży Szyderców na FAME MMA 11 był Paris Platynov, którego znaleźć można także na grupie Zawód Typer.

Loża szyderców FAME MMA 14

Z racji tego, że Xayoo na FAME MMA 14 walczy jako zawodnik, organizatorzy zadbali o nowy skład Loży szyderców. Jak się okazało, tym razem lożę poprowadzi Michał Rychlik, znany w sieci jako Young Multi.

"Na FAME 14 Multi poprowadzi Lożę Szyderców, ale na następnych galach…" - napisano w oficjalnym oświadczeniu, sugerując ewentualny występ Multiego w klatce w przyszłości.


Co to jest loża szyderców w Fame MMA?
Loża szyderców to miejsce, w którym niekonwencjonalni komentatorzy komentują, a raczej nabijają się z walk podczas gal FAME MMA.
Kiedy następna gala z Loża szyderców?
Z loży szyderców zrezygnowano od gali FAME MMA 6, która odbyła się 28 marca 2020 roku z powodu koronawirusa. Powrót loży szyderców zaplanowany był na galę FAME MMA 11.