Kiedy już doszło do wygranej Adriana Ciosa z Pawłem Jóźwiakiem podczas Clout MMA 4, widownię czekał Main Event gali - Lexy Chaplin vs Marta Linkiewicz. Z racji możliwości pojedynku pani włodarz z Marianną Schreiber, walka wieczoru odbyła się jako szósty pojedynek gali.

Linkimaster zwycięża z Lexy Chaplin w Main Evencie Clout MMA 4!

Choć kursy definitywnie wskazywały, że to Linkimaster ma ogromną szansę na wygraną, to wydarzyć mogło się wszystko. Już na samym początku Marta bardzo dynamicznie weszła w wyprowadzanie ciosów. Po potężnym prawym Lexy wylądowała na macie, co doprowadziło do pierwszego liczenia. Szaleńcze wymiany były podstawą pierwszego etapu.

W 2 minucie pierwszej rundy Chaplin otrzymała palec w oko, co doprowadziło do chwili przerwy. Po wznowieniu doszło do salwy silnych uderzeń z obu stron. Na początku drugiego etapu szybka wymiana spowodowała, że Linki znalazła się na macie. W pewnym momencie Lexy została zapędzona pod siatkę, gdzie inkasowała wiele uderzeń. Udało jej się jednak wyprowadzić sporo silnych ciosów w kontrze.

Włodarz Clout została uderzona w krocze i skorzystała z chwili przerwy. W trzeciej rundzie pojawiła się cała masa ciosów ze strony Marty Linkiewicz. Lexy jednak wciąż wykazywała się ogromną determinacją. Finalnie Marta Linkiewicz jednogłośnie wygrała z Lexy Chaplin podczas Clout MMA 4! Zaskoczeniem okazało się to, że nagrodę wręczyła jej... Natalia Janoszek.