CO TO SĄ LIMITY BUKMACHERSKIE?

Wielu graczy może dziwić fakt, że firmy bukmacherskie nakładają limity na swoich graczy. Przecież celem obstawiania wydarzeń sportowych ma być ogranie bukmachera i zarobienie pieniędzy, prawda? Niestety rzeczywistość jest zupełnie inna. Działalność związana z bukmacherką to biznes jak każdy inny, a właściciele dbają o finanse i zabezpieczają się przed ewentualnymi stratami. Jedną z opcji na unikanie niepotrzebnych strat jest limit bukmacherski. Jeżeli jeszcze nie spotkałeś się z tym terminem, to postaramy się wytłumaczyć, co to są limity bukmacherskie? W prostych słowach są to nakładane przez bukmachera ograniczenia na gracza lub dany zakład mające uchronić firmę przed stratami finansowymi.

W Polsce kwestia ustalania limitów bukmacherskich nie jest uregulowana prawnie, dlatego każdy legalny podmiot ustala własne zasady limitów bukmacherskich i regulamin. Limity poza zakładami online są nakładane w punktach stacjonarnych. Gracze, którzy przychodzą do lokali naziemnych z zamiarem obstawienia zakładu za wysoką kwotę, muszą liczyć się z tym, że pracownik może skonsultować się z główną siedzibą w celu akceptacji lub odrzucenia takiego kuponu. Pierwszą radą dla tych, którzy chcą unikać takich sytuacji, jest stawianie tego samego zakładu u różnych bukmacherów za mniejsze stawki. W tym artykule dowiesz się również o pozostałych metodach jak unikać limitów bukmacherskich.

SKĄD SIĘ BIORĄ LIMITY BUKMACHERSKIE?

limity bukmacherka

Dowiedzieliśmy się w uproszczeniu, co to są limity bukmacherskie, jednak nadal nie wiemy, skąd biorą się limity bukmacherskie na kontach danych graczy? Nie każdy gracz otrzyma na swoim koncie limity, ponieważ żeby tak się stało, trzeba „podpaść” bukmacherowi. My obstawiając kupony i siedząc wygodnie w fotelu, sprawdzając wyniki spotkań, nie jesteśmy świadomi, że wszystkie nasze ruchy są bacznie obserwowane przez zatrudnionych do tej pracy analityków. Najczęstszymi powodami, które przyczyniają się do nakładania przez firmy limitów bukmacherskich, są:

 • Obstawianie spotkań z mało znanych dyscyplin sportowych lub lig. Obstawiając „egzotyczne” ligi np. piłkarskie za duże stawki, od razu narażamy się na ostrzejsze traktowanie ze strony analityków, którzy sprawdzają historię zakładów. Od czasu do czasu zdarzają się wycieki informacji, a nawet ustawione mecze. Wykorzystywanie systematycznie takich wydarzeń na pewno doprowadzi do limitu na stawki lub co gorsza limitu na gracza.
 • Wykorzystywanie błędów w kursach wystawianych przez bukmacherów. W branży bukmacherskiej przeważnie wygrywają ci, którzy znajdują niedoszacowane spotkania (value bety). Jeżeli będziemy grać tylko pod takie zdarzenia, prędzej czy później dana firma nałoży na nas limit na stawki. Ten rodzaj limitu bukmachera sprawi, że przestanie nam się to opłacać.
 • Naciąganie bukmachera na przyznawanie bonusów. Bukmacherzy przyciągają nowych klientów bonusami od depozytu, promocjami cashback itp. Niektórzy gracze naginają regulamin i zakładają konta na kilku członków rodziny, aby obrócić bonusy i szybko wypłacić. Taka metoda jest zabroniona i może się wiązać z dużymi karami.
 • Granie surebetów. Rzadko zdarzają się takie błędy bukmacherów, które dają graczom możliwość wygrania pieniędzy niezależnie od wyniku spotkania. Nie mniej jednak arbitraż jest jedną z najmniej lubianych metod przez bukmacherów. Zagranie już kilku surebetów gwarantuje nałożenie limitów stawek u bukmachera lub limitu na konto gracza.
 • Wysokie stawki zakładów. Tutaj raczej nikogo nie zaskoczymy informacją, że bardziej narażeni są gracze, którzy mają duży budżet na grę i betują za naprawdę duże pieniądze, niż pozostałą większość użytkowników obstawiająca za kilka zł.
 • Wygrywanie sporej sumy gotówki. Bukmacherzy, chroniąc się przed dużymi stratami, nie mogą sobie pozwolić na kilka wysokich wygranych jednego gracza. Wszyscy, którzy zaczną regularnie wypłacać duże sumy, staną się „podejrzanymi”. Najczęściej w takich przypadkach firmy nakładają na graczy limity na wypłaty środków oraz limity na stawki, które mają zniwelować ewentualne wysokie wygrane. Dodatkowo każdy bukmacher ma w regulaminie zawarte informacje, jakie są limity wypłat wygranych.

RODZAJE LIMITÓW BUKMACHERSKICH

W branży bukmacherskiej mamy do czynienia z dwoma rodzajami limitów bukmacherskich. Należą do nich:

 • limity indywidualne na graczy - Jest to jeden z najgorszych limitów nakładanych przez firmy. Bukmacher zmniejsza nam maksymalne wygrane, jakie możemy uzyskać z obstawianych wydarzeń sportowych. Limit na gracza jest już ostateczną „bronią” firmy bukmacherskiej przed utratą pieniędzy. Po otrzymaniu takiej restrykcji na konto istnieją bardzo małe szanse, że limit zostanie w przyszłości zniesiony. Najczęstszymi przypadkami są gracze, którzy grają wysokie kursy w niszowych ligach, surebety lub zdarzenia przed istotnymi zmianami kursów. Przeważnie gracz nie dostaje jasnej informacji, skąd się wziął limit bukmacherski na jego koncie. O restrykcjach dowiemy się dopiero podczas zawierania zakładów. Według zasad limity u bukmacherów nakładane są na określony lub nieokreślony czas. Gracz nie będzie mieć możliwości obstawiania konkretnego zdarzenia, ligi lub dyscypliny sportowej, w których wygrywał największe sumy. Takie działania mają na celu wymusić na nas zaprzestanie betowania wydarzeń sportowych, w których jesteśmy po prostu ekspertami i mamy dużą wiedzę na temat zespołów i zawodników.
 • limity na zdarzenia dotyczą wszystkich graczy bez wyjątku. Bukmacherzy nie nakładają limitów na najpopularniejsze ligi, ale robią to chętnie w cieszących się znikomym zainteresowaniem. Według tej zasady np. w 2 lidze rumuńskiej nie będziemy mogli obstawiać spotkań za więcej niż 500 zł. Dodatkowo czasem zdarza się, że do konkretnego meczu musimy dodać jeszcze jedno lub dwa spotkania z innej bardziej popularnej ligi. Takie wymogi występują ze względu na możliwość ustawiania spotkań w niszowych ligach. Limity na zdarzenia najczęściej występują, gdy bukmacher zacznie podejrzewać wśród graczy próbę systemu na obstawianie surebetów. Kolejnym czynnikiem jest wyczerpanie limitu na stawki w danym rynku.

ZASADY LIMITÓW BUKMACHERÓW

LIMITY BUKMACHERSKIE ZASADY
 1. Limity na stawki - Jest to najczęstsza taktyka bukmacherów wobec graczy, którzy odnoszą spore sukcesy i wygrywają duże sumy w konkretnych, najczęściej mało popularnych ligach i dyscyplinach. Częste obstawianie i wygrywanie w takich meczach przykuje uwagę pracujących w firmie analityków. Limity bukmacherskie w takich wypadkach są tak niskie, że praktycznie kończą wszelkie marzenia graczy na kolejne wygrane.
 2. Limity na konta tymczasowe - Wiele firm bukmacherskich daje graczom możliwość szybkiej rejestracji, w której podajemy tylko podstawowe dane i od razu możemy przystąpić do zabawy i obstawiania spotkań. Taki formularz rejestracji pozwala na utworzenie konta tymczasowego. Ta forma jest bardzo przyjazna dla nowych użytkowników, ponieważ nie muszą wysyłać skanu dowodu lub innego dokumentu tożsamości. Takie konto ma swoją datę ważności i po jej upływie musimy uzupełnić dane o dodatkowe informacje plus skan dowodu. W rezultacie nasze konto zostanie przekształcone na stałe. Bukmacherzy ułatwiają nam grę, ale nakładają również limity na konta tymczasowe. Ograniczenie to ma zapobiegać praniu brudnych pieniędzy. Więcej na ten temat możemy poczytać w ustawie z dnia 1 marca 2018 roku o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. W Polsce większość legalnych bukmacherów posiada limit na konta tymczasowe w wysokości do 5000 zł. Wyjątkiem są bukmacherzy: Lvbet i Noblebet, którzy podnieśli limit do 5200 zł oraz PZBUK, który całkowicie zniwelował te ograniczenia.
 3. Limity na wygrane - Każdy bukmacher ma w regulaminie zapis o maksymalnych wygranych. Takie sumy zdarzają się bardzo rzadko, dlatego gracze zazwyczaj nie mają ochoty czytać o tym informacji. Jeżeli jesteśmy jednak tym zainteresowani, to zapraszamy do przeczytania nagłówka „jakie są limity wypłat wygranych?”.
 4. Limity na wypłatę środków - W przypadku, gdy na naszym koncie uzbiera się poważna suma pieniędzy, to kolejnym etapem jest wypłata na nasze konto. Wypłata naszych środków z bukmachera nie jest jednak taka prosta, ponieważ również w tym przypadku firmy nakładają na wszystkich limity na jednorazową wypłatę środków.
 5. Limity w ramach odpowiedzialnej gry - Kolejnym nietypowym rodzajem limitów bukmacherskich jest ograniczenie podczas nowej funkcji, jaką jest odpowiedzialna gra. Limit ten jest bardzo często pomijany przez większą część graczy. Po wejściu nowelizacji ustawy hazardowej wszystkie podmioty, które prowadzą działalność w zakresie gier hazardowych przez Internet, muszą wprowadzić do swojej oferty możliwość kontrolowania swojej aktywności na stronie bukmachera. Każdy licencjonowany bukmacher musi udostępnić opcję ustalania takich limitów jak:

- limity depozytów (gracz ustala limit kwoty, jaką może doładować swoje konto u danego bukmachera).

- limity obrotu (ustalenie kwoty, jaką przeznaczamy na zabawę w obstawianie zakładów sportowych).

- limity czasu gry (każdy użytkownik daje sobie pewien zakres czasu, jaki może spędzić na stronie bukmachera od momentu zalogowania się).

Każdy klient ma możliwość zmiany limitów w każdym momencie.

JAKIE SĄ LIMITY WYPŁAT WYGRANYCH?

Każdy bukmacher ma swoje indywidualne ograniczenia w codziennych wypłatach. Poniżej przedstawiamy listę bukmacherów z ich aktualnymi limitami na wypłatę środków:

- brak limitu (STS, Fortuna, Totalbet, Totolotek, Etoto i Superbet).

- limit do 50 000 zł dziennie (forBET, Betx i eWinner).

- limit do 25 000 zł (Lvbet).

- limit do 100 000 zł (Pzbuk).

- limit do 300 000 zł (Noblebet).

Najgorszym bukmacherem, jeśli chodzi o limity na wypłaty naszych środków, jest Lvbet. Życzymy wszystkim graczom jak największych wygranych, ale w przypadku tego bukmachera wypłata dużych kwot może być mocno uciążliwa.

LIMITY STAWEK I WYGRANYCH U BUKMACHERÓW

STAWKI I WYGRANE LIMITY

Temat limitu stawek u bukmachera pojawia się zawsze podczas tworzenia naszego kuponu. W praktyce ten rodzaj limitu u bukmacherów nie istnieje, ponieważ jedynym podstawowym ograniczeniem narzuconym przez firmę jest limit na wygrane. Przykładowo, jeśli w Fortunie maksymalna wygrana wynosi 601 000 zł, a gramy kupon o kursie 4.0 to nasza stawka nie może wynieść więcej niż około 170 000, ponieważ bierzemy pod uwagę 12% podatek. W Polsce mamy na rynku bukmacherskim ponad 15 różnych firm, które w swoim regulaminie mają różne zasady limitów bukmacherskich. W tych zasadach możemy wyczytać informacje na temat limitów stawek, ale przede wszystkim limitów wygranej na kuponie. Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych bukmacherów:

- Fortuna – limit do 601 000 zł.

- STS – limit 500 000 zł w wygranej.

- Betclic – limit 800 000 zł.

- eWinner – limit 500 000 zł.

- Lvbet – limit 300 000 zł.

- forBET – limit 200 000 zł.

- Totolotek – limit 500 000 zł.

- eTOTO – limit 500 000 zł.

- Totalbet – limit 150 000 zł.

- Superbet – limit 500 000 zł.

- Betx – limit 300 000 zł.

- Noblebet – brak określonego limitu.

- PzBuk – brak limitu.

Najlpszym bukmacherem pod względem limitów na wygrane i limitów na konta tymczasowe jest PzBUK.

JAK UNIKAĆ LIMITÓW BUKMACHERSKICH?

Ciężko jest całkowicie wyeliminować prawdopodobieństwo limitów bukmacherskich, ale mamy szanse opóźnić ich nadejście. Poniżej przedstawiamy sposoby jak uniknąć limitów bukmacherskich:

 • Staraj się unikać grania wydarzeń arbitrażowych, czyli surebetów, w których niezależnie od wyniku jesteś na plusie. Bukmacherzy bardzo ostro traktują takich graczy i zazwyczaj już po kilku takich zagrywkach z naszej strony dostaniemy limit na zdarzenia, a w najgorszym wypadku limit indywidualny na nasze konto.
 • Unikajmy gry za wysokie stawki. Jeżeli posiadamy duży kapitał to lepiej zdywersyfikować go u kilku bukmacherów i zagrać ten sam typ za mniejszą kwotę na kilku kupon.
 • Jeżeli jesteśmy specjalistami w niszowych ligach lub dyscyplinach sportowych, starajmy się nie grać tylko tych spotkań, a od czasu do czasu betujmy wydarzenia, które są popularne. Jest to element kamuflażu naszej specjalistycznej wiedzy na temat danej ligi.
 • Bukmacherzy nie lubią wypłacać nam pieniędzy na konto, dlatego wypłacajmy nasze zarobione pieniądze np. raz na 2 tygodnie lub miesiąc.
 • Nie grajmy za całość kapitału na koncie. Starajmy się dobrze zarządzać bankrolem i używajmy profesjonalnego stawkowania modulowanego.
 • Stosuj okrągłe stawki, które nie będą rzucać się w oczy. Niepełne stawki mogą sugerować granie surebetów.
 • Graj zakłady na żywo, ponieważ tam limity na zdarzenia są dużo wyższe.
 • Mieszaj rodzajami kuponów. Obstawiaj zakłady systemowe, AKO i single.
 • Nie wykorzystuj zbyt często pomyłek bukmachera na zasadzie value betów.
 • Jak unikać limitów bukmacherskich w punktach naziemnych? Najprostszą metodą jest stawianie kuponów w różnych punktach.