A więc nareszcie jest! Po wielu tygodniach oczekiwań do gry powraca najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce. Ekstraklasa, bo o niej mowa, startuje już 21 lipca. W piątkowy wieczór stołeczna Legia zmierzy się z beniaminkiem z Łodzi, ŁKS-em. Jak potoczy się wspomniane starcie dwóch dużych marek w historii polskiej piłki? Czy początek sezonu nastroi nas pozytywnie na następne kolejki?

Legia Warszawa - ŁKS Łódź typy

Nie mamy wątpliwości, że faworytem w tym spotkaniu jest słynna Legia Warszawa. Piłkarze Kosty Runjaica mają sporo do udowodnienia zarządowi, ekspertom, a przede wszystkim kibicom. Wojskowi w poprzednim sezonie nie zdobyli mistrzostwa kraju, do którego nas już przyzwyczaili. Legioniści mają przed sobą jeszcze perspektywę ciężkich starć w kwalifikacjach pucharów europejskich, tym samym ich sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje. Jeśli Legia marzy o odebraniu tytułu ekipie z Częstochowy, ponownie musi zacząć sezon z wysokiego C. Legalni bukmacherzy przygotowali szeroką ofertę na ten mecz.

Legia - ŁKS kursy bukmacherskie

Kurs na faworytów, a więc Legię Warszawa, wynosi około 1.37. Bukmacher Betcris za remis oferuje kurs na poziomie 5.00, a za zwycięstwo ŁKS-u aż 8.10. Ciekawą opcją wydaje się typ na to, że Legia wygra lub zremisuje i obie drużyny strzelą. Kurs na to zdarzenie to około 2.17. Już dziś rozważ skorzystanie z kodu promocyjnego Betcris.

Promocje od bukmacherów

Gdzie szukać promocji na piątkowy mecz stołecznej Legii z łódzkim ŁKS-em? Bukmacherzy zazwyczaj oferują najwięcej promocji w dniu meczowym. Aktualne promocje od legalnych bukmacherów znajdziesz w zakładce „Aktualności” na stronie zawodtyper.pl. Jeden z bukmacherów oferuje 10 pln bonusu za rejestrację. Szczegóły tutaj.

Przewidywane składy

Legia w meczach towarzyskich prezentowała się naprawdę solidnie. Zawodnicy ze stolicy wygrali wszystkie cztery mecze towarzyskie i dorzucili do tego triumf w Superpucharze z Rakowem. W zasadzie wszyscy zawodnicy są gotowi do gry. Zabraknie jedynie kontuzjowanego Bartosza Kapustki.

  • Legia Warszawa: Tobiasz - Jędrzejczyk, Augustyniak, Ribeiro - Wszołek, Elitim, Slisz, Kun - Josue, Pekhart, Muci
  • ŁKS Łódź: Bobek - Dankowski, Monsalve, Marciniak, Głowacki - Mokrzycki, Ramirez, Kowalczyk - Pirulo, Tejan, Szeliga

Wyniki ostatnich meczów

Obie ekipy mierzyły się w fazie play-off Pucharu Polski w 2021 roku. Wówczas górą po rzutach karnych byli Wojskowi. Jeszcze wcześniej Legia pokonała ekipę z Łodzi w meczu rozgrywanym w ramach Ekstraklasy 3:1. Swoimi typami na ten i inne mecze Ekstraklasy dziel się w typach na jutro.

Legia Warszawa - ŁKS Łódź mecz w Ekstraklasie

Dla drużyny z Warszawy początek sezonu będzie szczególnie istotny. Zawodników Legii czekają równoległe starcia w ramach kwalifikacji do pucharów europejskich. Piątkowe starcie z łódzkim ŁKS-em da nam dobry rzut na formę obu ekip. Starcie powinno przynieść wiele emocji.

Transmisja

Mecz, który odbędzie się w dniu 21.07.2023 o godzinie 20:30, będzie transmitowany w TV. Kanałem transmitującym spotkanie jest Canal + 4K Ultra, Canal + Sport oraz Canal + Sport 3. Istnieje również możliwość oglądania transmisji w Internecie.


Gdzie zostanie rozegrany mecz?
Spotkanie rozegra się na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie.
Jaki jest kurs na zwycięstwo Legii z ŁKS-em?
Kurs na wygraną Wojskowych wynosi 1.37.