Legalni bukmacherzy oferują wiele typów zakładów. Część z nich jest raczej mało popularna, reszta wręcz przeciwnie. Do najchętniej wybieranych należy kupon pojedynczy. W praktyce każdy, kto interesuje się bukmacherką, miał styczność z tego typu zakładem. W naszym wpisie przyjrzymy się, skąd wzięła się popularność pojedynczego typowania, na czym polega oraz jak skutecznie grać solo.

Na czym polega kupon pojedynczy?

Sporo dyscyplin sportowych kończy się na trzy sposoby: zwycięstwem drużyny czy zawodnika, remisem lub porażką. Kupon typu singiel (nazywany często pojedynczym, a nawet solo) pozwala obstawić jeden wynik dotyczący jednego meczu.

Warto przy tym mieć na uwadze, że kupon nie musi dotyczyć sportu w ogóle. Bukmacherzy przyjmują też zakłady wzajemne na innego rodzaju wydarzenia. Dlatego też ich wyniki mogą być różnorodne. Dla przykładu zawody w skokach narciarskich zawsze kończą się czyimś zwycięstwem lub porażką – nie ma remisów. To samo dotyczy również wyborów prezydenckich, wyników referendów itp.

Kupon solo daje więc w najlepszym wypadku 50% szans na wygraną, a w najgorszym 33%. Mowa oczywiście o standardowych zakładach.

Co zawiera kupon typu singiel?

Kupon jest niczym innym jak dowodem zawarcia zakładu wzajemnego. Musi więc spełniać kilka wymogów formalnych. Zwyczajny kupon typu solo zawiera następujące informacje:

  • datę, godzinę oraz rodzaj kuponu
  • stawkę pieniężną i wkład za kupon
  • naliczony podatek od gry
  • kurs
  • kwotę ewentualnej wygranej (EWK)
  • szczegóły obstawianego zdarzenia

Papierowy kupon solo zawiera jeszcze kod kreskowy, dzięki któremu można sprawdzić informacje w Internecie. Osoby korzystające z elektronicznych kuponów znajdą wszystkie powyższe informacje na swojej skrzynce mailowej bądź na koncie założonym u bukmachera.

Czy mając kupon solo, można wykorzystać bonusy?

Jak najbardziej! To wręcz domyślny sposób wykorzystania wszelkich bonusów bez depozytu, powitalnych i innych promocji. Oczywiście kupon pojedynczy musi spełniać wymagane przez bukmachera warunki, aby zrealizować premię.

Kupon solo – jak grać?

Wbrew pozorom możliwości grania pojedynczymi zakładami jest całkiem sporo. Najpopularniejsze typy dotyczą wydarzeń 1 X 2 (zwycięstwo, remis, przegrana). Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie są to zakłady gwarantujące duże wygrane. Zazwyczaj ich kurs jest całkiem niski. Dotyczy to zwłaszcza tak zwanych pewniaków. Kupon typu singiel obstawiający faworyta cechuje się kursem nieprzekraczającym 1.30.

Jeśli więc ktoś chce zyskać jak najwięcej (ale też i więcej zaryzykować!) powinien szukać wydarzeń z kursem przekraczającym 2.00. W takim przypadku solo będzie bardzo opłacalne – i to niezależnie od ilości postawionej gotówki. W końcu w przypadku wygranej zainwestowane środki się podwajają!

Kupon solo nie musi jednak dotyczyć wyłącznie 1 X 2. Dużo lepszą okazją na dobry zarobek są zakłady specjalistyczne, których szczegóły różnią się w zależności od dyscypliny. Dla przykładu można zagrać kuponem pojedynczym na mecz piłki nożnej i wytypować dokładny wynik meczu. To gwarantuje wielkie emocje, a także większą wygraną. Poza tym do kuponów solo świetnie pasują zakłady łączone. Polegają one na przewidzeniu wyniku do przerwy oraz na koniec rozgrywki.

Czy granie wyłącznie kuponami solo ma sens?

Statystycznie kupony pojedyncze są najbezpieczniejsze – zwłaszcza jeśli korzysta się z podpórki. Niestety należy przygotować się na stosunkowo niewielkie wygrane. W ogólnym rozrachunku kupon typu solo jest więc sensownym rozwiązaniem, jeśli tylko nie chce się grać o duże pieniądze.

Nie bez powodu tego rodzaju zakłady należą do najpopularniejszych: zwiększają emocje podczas oglądania meczów czy obserwowania wydarzeń społecznych. Satysfakcja z wygranej jest niezaprzeczalną zaletą, a ewentualna porażka – choć to oczywista wada – nie obciąża tak mocno budżetu gracza.

Kupon typu solo może przynieść całkiem niezły zysk, jeśli tylko ma się odrobinę szczęścia i umiejętności. Polecamy go zwłaszcza początkującym typerom. Dzięki stosunkowo niewielkiemu ryzyku porażki szybko i bez nerwów nauczą się zasad gry.


Na czym polega kupon SOLO?
Kupon SOLO polega na wytypowaniu zaledwie jednego zdarzenia.
Czy granie kuponów SOLO jest opłacalne?
Czy jest to opłacalne ciężko stwierdzić, lecz kupony solo są najlepszym sposobem na uzyskanie korzyści.