Rosnąca liczba bukmacherów i wydarzeń do obstawiania sprawiają, że popularność zakładów sportowych stale rośnie. Gracze opracowują różne systemy gry, które mają dać im sukces i wygraną. Jednym z najbardziej popularnych i często stosowanych jest kupon double, który polega na obstawianiu dwóch wydarzeń. Jakie są zalety i wady takiego sposobu gry i czy zawsze ryzyko przegranej jest takie samo? Dowiedz się więcej na temat kuponu double.

Jak obliczyć wygraną w kuponach z dwóch zakładów?

Kupon dubel to pojęcie opisujące dwa zdarzenia obstawiane w ramach jednego kuponu. Z reguły nie stanowi on części bardziej skomplikowanego systemu gry, a jest jedynie zestawieniem dwóch najbliższych wydarzeń. Najczęściej dubel dotyczy dwóch meczów, walk lub spotkań, ale nie dwóch zakładów w ramach jednego wydarzenia (np. wynik do przerwy i wynik tego samego meczu). Z uwagi na przeciętne ryzyko przegranej, polecany jest osobom grającym za duże stawki i początkującym.

Kursy w dublach obliczane są poprzez pomnożenie kursu każdego pojedynczego zakładu. Przykładowo, jeśli znajdziesz dwa wydarzenia, w których dany rezultat oznaczono kursem 2.00, kupon ma całościowy kurs 4.00. W związku z tym wygrana obliczana jest poprzez pomnożenie stawki przez 4.00 i odjęcie wartości podatku odprowadzanego do Urzędu Skarbowego.

Kupon double – kiedy się opłaca?

Stawianie kuponu double z reguły obarczona się niewysokim ryzykiem. Wybierasz tylko dwa wydarzenia i trudniej trafić na jakąś niespodziankę. Wielu graczy uważa, że kupon z dwóch zakładów opłaca się dopiero w sytuacji, kiedy czysta wygrana jest dwu krotnością wkładu.

Dlatego obstawianie dwóch wydarzeń, w których kursy są poniżej 1.50,  ma mały sens, ponieważ ryzyko wciąż istnieje, a zyski są niewspółmierne do zainwestowanej kwoty. Dlatego często kupon double obstawiają gracze, którzy operują większymi stawkami i nie boją się postawić kilkuset złotych na dane wydarzenie.

Sposoby grania kuponu double

Jest wiele sposobów na stawianie dubli i wszystko zależy od Twojej strategii gry. Największa opłacalność kuponów typu dubel to poszukiwanie dwóch wydarzeń, które z dużym prawdopodobieństwem się sprawdzą. Najlepiej unikać wyników z tak zwanymi podpórkami, ponieważ one obniżają kursy. Warto wybrać dwa równorzędne wydarzenia o podobnych kursach w ramach jednego kuponu.

Powszechną praktyką jest kupon dubel w formie zakładu na underdoga. Wówczas faktycznie stawiasz na jedno kluczowe wydarzenie, które w Twoim przekonaniu ma szansę się sprawdzić. Nieoszacowania mogą się zdarzyć nawet bardzo doświadczonym najlepszym bukmacherom, dlatego czasem wyciągnięcie takiej perełki jest szansą na spory zarobek.

W takich sytuacjach do dubla warto dobrać tak zwanego pewniaka, czyli wydarzenie, którego rezultat jest niemal przesądzony. Tutaj najczęściej kursy nie będą przekraczały 1.20, ponieważ szansa na niespodziankę jest znikoma. Po co dobierać dodatkowy kurs? Ma on za zadanie nieznaczne powiększenie wygranej, a w rzeczywistości pokrycie podatku.


Czym jest kupon double?
Kupon double to nic innego, jak kupon złożony z dwóch wydarzeń.
Czy opłaca się grać kupony double?
Tak, opłaca się. Oczywiście jest to też zależne od gracza, ale w samej teorii kupony double obarcza się małym ryzykiem.