Walka Mamed Khalidov vs Roberto Soldić była głównym pojedynkiem gali KSW 65. Kto wygrał hitowe starcie na ostatniej gali KSW w 2021 roku?

Khalidov vs Soldić KSW 65

Khalidov vs Soldić, czyli... wszystko urodziło się podczas gali KSW 63. Wówczas Soldić w efektowny sposób pokonał Patrika Kincla, a po pojedynku podbiegł do siedzącego na trybunach Khalidova i poprosił go o walkę. Jak widać, Polak zgodził się, a negocjacje z włodarzami KSW przebiegły na tyle pomyślnie, że do walki Khalidov vs Soldić na KSW 65 faktycznie doszło.

Zobacz także - karta walk gali KSW 65.

Kto wygrał walkę Khalidov vs Soldić?

O tym, kto wygrał walkę Khalidov vs Soldić, przekonaliśmy się w okolicach nocy z soboty na niedzielę. Była to bowiem ostatnia walka gali KSW 65 - czyli pojedynek numer dziesięć tego dnia. W dużej mierze od tego, jak przebiegały wcześniejsze starcia, zależało to, kiedy dowiemy się, kto wygrał walkę Khalidov vs Soldić na KSW 65.

Zobacz także - typy na walkę Khalidov vs Soldić.

Wynik walki Khalidov vs Soldić

Wynik walki Khalidov vs Soldić mógł być kluczowy dla przyszłości obu zawodników. Jeśli Soldić wygrałby z Khalidovem, odebrałby mistrzowskie trofeum Polakowi, który odzyskał je, efektownie nokautując Scotta Askhama. Nie ulega wątpliwości, że 41-letni Khalidov jest już bliżej niż dalej zakończenia kariery. Każda porażka mogłaby być jego ostatnią walką w zawodowym MMA. Jeśli jednak Mamed wygrałby z Chorwatem, po raz kolejny potwierdziłby, że jest genialnym zawodnikiem i że potrafi zaskoczyć każdego rywala w każdym momencie pojedynku. Przed historycznym pojedynkiem bukmacherzy większe szanse dawali Soldićiowi. Kurs na Chorwata wynosił 1.55, natomiast na Khalidova 2.45. Jak się okazało, firmy bukmacherskie się nie myliły i to Roberto Soldić pokonał Mameda Khalidova w drugiej rundzie przez nokaut.

Opis walki Khalidov vs Soldić

Jak mógł wyglądać opis walki Khalidov vs Soldić? Dobre pytanie! W walkach Mameda niemożliwym jest do przewidzenia to, jak pojedynek się potoczy. Z kolei Soldić znany jest z ogromnej siły fizycznej i mocnego uderzenia. Trzeba pamiętać, że walka Khalidov vs Soldić była mistrzowskim, czyli pięciorundowym pojedynkiem. W pierwszej rundzie starcia o pas wagi średniej obaj zawodnicy oddawali sporo kopnięć - większość celnych. Po jednej z akcji Mamed Khalidov złapał za nogę Soldićia, a ten, tracąc równowagę, upadł na matę. W parterze Reprezentant Polski był aktywny, ale Chorwat po chwili wstał i to on obalił Khalidova. Nie miał on jednak zamiaru kontynuować walki w parterze. Pozostała część pierwszej rundy toczyła się więc w stójce.

W drugiej odsłonie w 50 sekundzie Soldić obalił Khalidova. Zadał kilka mocnych ciosów i szybko wstał. Mamed pozostał na macie. Chorwat w tym czasie zaczął okopywać swojego rywala, ale przez przypadek trafił Reprezentanta Polski w krocze. Sędzia na chwilę przerwał pojedynek. Po chwili przerwy Khalidov mógł kontynuować walkę. Nagle rozpętała się prawdziwa wojna na ciosy. 26-letni Soldić trafił Khalidova na tyle mocno, że znokautował wielką legendę KSW. Natychmiast wezwano medyków. Khalidov nie mógł wstać z maty przez kilka minut. Jak się okazało, Soldić złamał mu nos. Pas wagi średniej zdobywa Roberto Soldić.