22 kwietnia odbyła się gala Kingpyn Boxing. Polskich kibiców najbardziej interesowała walka Filipek vs Nunes. Kto wygrał walkę Filipek vs Whindersson Nunes?

Filipek vs Whindersson Nunes - przebieg walki

Runda I: Filipek zaczyna od dwóch prostych w kierunku głowy Brazylijczyka. Whinderson skutecznie unika jego ciosów. Filipek trafia kombinacją jeden-dwa. Nunes nie jest tak techniczny, ale naciska na Filipka, łapiąc swój rytm i zadając kilka mocnych uderzeń. Prawy sierpowy posyła Filipka na liny. 10-9 dla Nunesa.

Runda II: Filipek stara się trafić Nunesa, ale nieskutecznie. Brazylijczyk jest bardzo szybki i świetnie skoordynowany. Nunes trafia Polaka w korpus, a następnie wyprowadza prawy sierpowy. Sędzia ponownie liczy Filipka. Raper był już na wstecznym biegu, głównie się bronił a Nunes z sekundy an sekundę się rozkręcał i cały czas przyspieszał, z czym Filipek nie potrafił sobie poradzić. Dowodem tego są aż trzy liczenia. Po trzecim Marcinek odmówił kontynuowania walki.

Whindersson Nunes pokonał Filipka przez TKO, runda II

Kto wygrał walkę - Filipek vs Whindersson Nunes

O tym, kto wygrał walkę Filipek vs Whindersson Nunes na Kingpyn Boxing, przekonaliśmy się już 22 kwietnia. Właśnie na ten dzień została zaplanowana bowiem gala Kingpyn Boxing.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Filipek vs Whindersson Nunes, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Betclic (odbierz kod promocyjny Betclic). Zdaniem bukmacherów pojedynek ten nie miał faworyta i obaj zawodnicy mieli identyczne szanse na zwycięstwo. Kurs na obu był bowiem identyczny i wynosił 1,85.

Filipek vs Whindersson Nunes wynik

Wynik walki Filipek vs Whindersson Nunes stał pod znakiem zapytania. Filipek był bardziej doświadczonym zawodnikiem, jeśli chodzi o sporty walki. Pojedynek odbył się jednak w boksie, a w tej formule więcej starć na swoim koncie miał reprezentant Brazylii.

Dla Filipka był to natomiast debiut w boksie. Do tej pory polski raper stoczył cztery pojedynki w MMA i dwie w kickboxingu, Zwyciężył trzy z nich. Ostatecznie na gali Kingpyn Boxing przegrał z Brazylijczykiem przez TKO w drugiej rundzie.