KSW 59 – kto wygrał? Odpowiedź na to pytanie poznaliśmy już w sobotni wieczór. KSW 59 wyniki walk – czy były niespodzianki? KSW 59 zwycięzcy – kto wygrał swoje walki? Gala KSW 59 podsumowanie – co można powiedzieć o gali?

KSW 59 kto wygrał?

KSW 59 kto wygrał? Na to pytanie wszyscy chcieli znać odpowiedź! Gala KSW 59 odbyła się 20 marca 2021 roku i była to kolejna gala spod szyldu największej organizacji MMA w Polsce. O tym, kto wygrał KSW 59, przekonaliśmy się więc już w sobotni wieczór.

Szefowie KSW tym razem przygotowali dziewięć pojedynków. W walce wieczoru Mariusz „Pudzian” Pudzianowski zmierzyć miał się z senegalskim „Bombardierem”. Tuż przed galą doszło jednak do bezprecedensowej, jeśli chodzi o KSW, sytuacji. Senegalczyk dostał bowiem silnego ataku bólu wyrostka robaczkowego i wypadł z karty walk. Zastąpił go debiutujący w MMA judoka z Serbii, Nikola Milanović.

Podczas KSW 59 zobaczyliśmy również jedną walkę o mistrzowski pas – o trofeum w wadze koguciej zmierzyli się broniący tytułu Antun Racić i Sebastian Przybysz. Panowie mierzyli się już w przeszłości i górą był Racić. Jak było tym razem?

KSW 59 wyniki

KSW 59 – wyniki. Szefów KSW interesowały zapewne zarówno wyniki walk, jak i wyniki KSW 59, jeśli chodzi o sprzedaż PPV. Gale KSW transmitowane są bowiem w systemie PPV, a dostęp do transmisji kosztuje 40 złotych. W dużej mierze od tego, ile sprzeda się pakietów PPV, zależy więc to, czy z perspektywy KSW gala jest sukcesem, czy jednak wypadła słabiej.

Jeśli chodzi o KSW 59 wyniki, nie zabrakło niespodzianek. Na otwarcie gali w walce debiutantów przegrał faworyt - Patryk Likus okazał się lepszy od Cypriana Wieczorka. Swoje walki wygrali bracia Rajewscy, a także debiutujący w KSW Adrian Bartosiński. W pojedynku czołowych zawodników swojej kategorii wagowej lepszy był Michał Pietrzak, a Darko Stosić efektownie rozbił Michała "Komara" Włodarka. Damian Janikowski zanotował kolejną wygraną przed czasem, a nowym mistrzem wagi koguciej został Sebastian Przybysz.

W walce wieczoru "Pudzian" szybko rozprawił się ze swoim rywalem, rozbijając go już w pierwszej rundzie pojedynku, który trwał niewiele ponad minutę.

KSW 59 zwycięzcy

KSW 59 zwycięzcy – tych poznaliśmy w sobotni wieczór. Jeśli chodzi o KSW 59 zwycięzcy, do tych z pewnością należy umieścić takich zawodników, jak Likus, Bartosiński i Stosić, którzy debiutowali w KSW i od razu dopisali do swoich rekordów wygrane. Na szczególne uznanie może zasłużyć nokaut, jaki w parterze ciosami zaserwował swojemu rywalowi Stosić.

Na swój sposób do grona KSW 59 zwycięzcy można zapisać... przegranego z walki wieczoru. O Nikoli Milanoviciu nikt bowiem wcześniej nie słyszał, a w debiucie od razu zawalczył w walce wieczoru KSW z Pudzianowskim. Co prawda przegrał, ale nie ulega wątpliwości, że lada chwila dostanie kolejne szanse na walki - choćby w innych organizacjach.

KSW 59 wynik walk

Mariusz Pudzianowski (14-7-1NC, 9 KO) pokonał Nikolę Milanovicia (0-1) przez TKO, runda 1
Sebastian Przybysz (8-2, 4 KO, 1 SUB) pokonał Antuna Racicia (25-9-1, 13 SUB) jednogłośną decyzją sędziów - walka o pas mistrzowski kategorii koguciej
Damian Janikowski (6-3, 4 KO, 1 SUB) pokonał Jasona Radcliffe'a (16-8, 10 KO, 4 SUB) przez TKO, runda 2
Michał Pietrzak (10-4, 3 KO, 2 SUB) pokonał Krystiana Kaszubowskiego (9-2, 2 KO, 1 SUB) niejednogłośną decyzją sędziów Darko Stosić (14-4, 9 KO, 1 SUB) pokonał Michała Włodarka (8-3, 4 KO, 1 SUB) przez TKO, runda 2
Łukasz Rajewski (11-6, 5 KO, 2 SUB) pokonał Konrada Dyrschkę (11-2, 6 KO, 1 SUB) jednogłośną decyzją sędziów
Adrian Bartosiński (10-0, 7 KO) pokonał Lionela Padillę (8-2, 2 KO, 5 SUB) przez TKO, runda 3
Sebastian Rajewski (10-6, 4 KO) pokonał Savo Lazicia (10-6, 5 KO, 1 SUB) jednogłośną decyzją sędziów
Patryk Likus (1-0) pokonał Cypriana Wieczorka (0-1) jednogłośną decyzją sędziów

KSW 59 podsumowanie

KSW 59 podsumowanie – jeśli chodzi o podsumowanie KSW 59, z pewnością trzeba wziąć pod uwagę fakt, że szefowie KSW zmierzyli się z bezprecedensową sytuacją, podczas której musieli szukać zawodnika na zastępstwo do walki wieczoru. To z pewnością nie było łatwe zadanie, ale mimo to udało im się znaleźć chętnego na pojedynek z Pudzianowskim. Co prawda jego rywal nie okazał się szczególnie trudną przeszkodą, a walka nie wyglądała zbyt efektownie, przez co dla niektórych KSW 59 podsumowanie może być nieco negatywne, ale tak czy siak - podczas gali zobaczyliśmy kilka ciekawych pojedynków, które poprzedzały główne starcie KSW 59.