Krzysztof Ratajski i dart to znakomite połączenie. The Polish Eagle to najlepszy darter reprezentujący Polskę, który stale podnosi sobie poprzeczkę i prezentuje się coraz lepiej. Jakie są osiągnięcia Ratajskiego? Jak wygląda kariera Krzysztofa Ratajskiego? Jakie są zarobki Krzysztofa Ratajskiego?

Jak wygląda kariera Krzysztofa Ratajskiego?

Krzysztof Ratajski zaczął grać w darta, kiedy miał ponad 20 lat. To stosunkowo późno, gdyż wielu zawodowych zawodników gra nawet od piątego czy szóstego roku życia. Zainteresowanie dartem u Ratajskiego przyszło w barze. Spędzał tam sporo czasu, wzbogacając swój repertuar. W końcu postanowił spróbować sił w zawodach profesjonalnych. W 2002 roku wystąpił w mistrzostwach Europy rozgrywanych na tarczy elektronicznej. Tak zaczęła się kariera Krzysztofa Ratajskiego.

W 2007 roku został członkiem organizacji BDO, czyli jednej z dwóch największych na świecie. W pierwszym turnieju Czech Open dotarł aż do finału. W 2008 roku Ratajski wygrał pierwszy zawodowy turniej. W finale Denmark Open pokonał Holendra Fabiana Roosebranda. Następnie zakwalifikował się na mistrzostwa świata. Został pierwszym Polakiem, który wziął udział w najbardziej prestiżowych zawodach. Co prawda przegrał z Edwinem Maxem w swoim pierwszym spotkaniu, ale zdobył niezbędne doświadczenie, które poskutkowało triumfami w Czech Open 2009 oraz Latvia Open w 2010 roku.

W 2010 roku wziął udział w turnieju dla federacji PDC, dla której występuje do dzisiaj. Na początku były to tylko gościnne występy w drużynowych turniejach World Cup of Darts. W singlu zagrał dopiero pięć lat później. Na pierwsze zwycięstwo czekał dwa lata. W tym samym czasie federacja BDO stawała się coraz słabsza, wobec czego Polak postanowił na stałe związać się z PDC.

W 2018 roku po raz pierwszy wziął udział w mistrzostwach świata z ramienia właśnie PDC. Zarówno wtedy, jak i rok później odpadał w pierwszej rundzie. Lepsi okazali się Anglik James Wilson oraz Seigo Asada. Przełom nastąpił w 2020 roku. Wtedy Ratajski pokonał Austriaka Lerchbachera 3:1. Zatrzymał go w kolejnym etapie Nathan Aspinall.

W ostatnich mistrzostwach świata jako pierwszy Polak w historii wygrał co najmniej dwa mecze (skończyło się na trzech wiktoriach), wprawiając w zachwyt nie tylko nasz kraj, ale także fanów w Anglii.

The Polish Eagle (czyli Polski Orzeł) przekonuje, że musi trenować kilka godzin dziennie, by zachować jak najlepszą formę.

Ratajski osiągnięcia. Jakie są osiągnięcia Krzysztofa Ratajskiego?

osiągnięcia ratajskiego

To jedno z pytań, jakie zadają sobie polscy kibice. Jakie są osiągnięcia Ratajskiego w dart? We wcześniej wspomnianych mistrzostwach Europy w 2002 roku Polak dotarł do finału. Z kolei w 2005 oraz 2008 roku udało mu się zostać mistrzem Europy. Dla federacji "BDO" triumfował jeszcze w 2017 roku. Z kolei dla "PDC" wygrał już siedem ważnych turniejów z mocnymi zawodnikami, takimi jak Daryl Gurney, Adrian Lewis, Nathan Aspinall czy Dimitri Van den Bergh.

W 2017 roku wygrał drugi co do ważności turniej w federacji BDO, czyli World Masters. Pokonał wtedy w finale Marka McGeeneya.

Największe osiągnięcie Ratajskiego w dart to jednak mistrzostwa świata PDC 2021. The Polish Eagle wygrał trzy spotkania i doszedł aż do ćwierćfinału. W nim przegrał ze Stephenem Buntingiem. To największy sukces w historii polskiego darta. On jednak nie powiedział jednak ostatniego słowa. Kariera i osiągnięcia Krzysztofa Ratajskiego powinny się jeszcze rozwijać w kolejnych latach.

Gdzie mieszka Krzysztof Ratajski?

Krzysztof Ratajski urodził się 1 stycznia 1977 roku w Skarżysku-Kamiennej. Gdzie mieszka Krzysztof Ratajski? Od kilku lat w Warszawie. Ratajski przeprowadził się do stolicy w 2012 roku. Bardzo często musi jednak podróżować, gdyż najważniejsze turnieje są zwykle rozgrywane na Wyspach Brytyjskich.

W mieście, gdzie mieszkał Ratajski, czuć wielką dumę. The Polish Eagle uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 6 w Skarżysku-Kamiennej oraz Technikum Elektrycznego. Ukończył też Politechnikę Radomską na wydziale transportu.

To właśnie w swoim rodzinnym mieście rozpoczął przygodę z rzucaniem lotkami do tarczy. Ratajski aktualnie mieszka w Warszawie i stara się zachęcać Polaków do gry w dart.

Krzysztof Ratajski - wzrost i wiek

Krzysztof Ratajski wzrost

Czy wzrost ma znaczenie w darcie? Jakiego wzrostu jest Krzysztof Ratajski? Niestety, nikt nie podaje, jaki jest wzrost Krzysztofa Ratajskiego. Wiemy jednak, że nie ma to większego znaczenia w rozgrywce na najwyższym poziomie. Nie ma żadnych ograniczeń czy utrudnień ze względu na wzrost, wagę czy płeć. Również wiek nie odgrywa najważniejszej roli. Krzysztof Ratajski w 2021 roku skończył 44 lata i najlepsze ma jeszcze przed sobą. Aktualny mistrz świata Gerwyn Price sięgnął po pierwszy tytuł w wieku 50. lat. Sam Ratajski przyznał, że w dart ważniejsze od wieku jest nabywane regularnie doświadczenie.

Krzysztof Ratajski zarobki. Ile zarabia Polak?

Zarobki Krzysztofa Ratajskiego to temat, jaki zdecydowanie interesuje kibiców darta. Czy można wyżyć z tej gry? Ratajski za dotarcie do ćwierćfinału mistrzostw świata PDC zarobił 50 tysięcy funtów. W trakcie trzyletniej współpracy z federacją PDC zarobił już ponad 320 tysięcy funtów. To daje mu 14. miejsce na świecie. Dla porównania pierwszy na tej liście Gerwyn Price, czyli aktualny mistrz świata, zainkasował milion i 317 tysięcy funtów.

Zarobki w darcie są tyle istotne, iż zawodnicy muszą bardzo często się przemieszać. Tym samym potrzebują pieniędzy do opłacania hoteli, przelotów oraz poruszania się po mieście, w którym rozgrywają dany turniej.

Efekt Krzysztofa Ratajskiego a dart w Polsce

Po wielkim sukcesie Ratajskiego na mistrzostwach świata, w Polsce zapanowała moda na darta. W naszym kraju wiele osób wręcz rzuciło się do zakupu tarcz oraz lotek, przez co w wielu sklepach bardzo szybko wyczerpała się ich dostępność. Ratajski cieszy się, że jego dyspozycja przyczyniła się do rozwoju darta w Polsce i ma nadzieję, że ten sport już niedługo przyciągnie nie tylko fanów, ale i sponsorów.