[blok_bonus]

Adam Kownacki vs Robert Helenius 2, czyli rewanżowe starcie reprezentantów Polski i Finlandii. Kto okazał się górą w rewanżu?

Adam Kownacki vs Robert Helenius 2

Do pierwszej walki Kownacki vs Helenius doszło w marcu 2020 roku. Sensacyjnie górą okazał się wówczas Fin, pokonując Polaka przed czasem i zadając mu tym samym pierwszą porażkę na zawodowych ringach. Sporym faworytem tamtego starcia wydawał się Kownacki, który – gdyby wygrał z Heleniusem – prawdopodobnie dostałby szansę walki o mistrzostwo świata. Niestety – Polak przegrał, ale półtora roku później miał okazję do zrewanżowania się. Walka Kownacki vs Helenius 2 odbyła się w nocy z soboty 9 października na niedzielę 10 października.

Zobacz także - kim jest Adam Kownacki?

Kto wygrał walkę Kownacki vs Helenius 2?

O tym, kto wygrał walkę Kownacki vs Helenius 2, przekonaliśmy się więc w nocy. Podobnie jak w przypadku pierwszego starcia, również tym razem faworytem – mimo porażki w pierwszej walce – był Babyface. Zarówno Kownacki, jak i Helenius od czasu ich pierwszego pojedynku nie wychodzili do ringu i nie mierzyli się z innymi zawodnikami.

Walka Kownacki vs Helenius 2 znajdowała się w ofercie bukmachera Betclic – bokserskie pojedynki możesz obstawiać obstawiać, zakładając konto Betclic z kodem promocyjnym TYPERVIP.

Wynik walki Kownacki vs Helenius 2

Wynik walki Kownacki vs Helenius 2, czyli... niestety. W rewanżu ponownie górą okazał się Helenius, który w trakcie pojedynku był znacznie lepszym i skuteczniejszym pięściarzem. Sędzia przerwał pojedynek w szóstej rundzie - pierwotnie wydawało się, że z powodu ciosów poniżej pasa, jednak ostatecznie wyszło na to, że przez niezdolność do dalszej walki z powodu kontuzji oka.

Robert Helenius pokonał Adama Kownackiego przez TKO, runda 6