Karolek to kolejny popularny twórca niegdyś uznawany za polskiego Pewdiepaja, który zdecydował się na udział we freak fightach. Podpisał on kontrakt z organizacją FAME MMA, a w debiucie zawalczy ze swoim odwiecznym wrogiem, "Mandziem". Kim jest Karolek? Ile lat ma Karolek? Czy Karolek ma dziewczynę?

Kim jest Karolek?

Kim jest Karolek? Kto to Karolek? Te pytania z pewnością pojawiają się coraz częściej po ogłoszeniu Karolka jako nowego zawodnika w FAME MMA. Karolek to pseudonim Karola Dąbrowskiego. Pochodzi z Knurowa, a obecnie mieszka w Poznaniu. Jest popularnym youtuberem, który jednak czasy światłości ma już za sobą, o czym świadczą wyświetlenia na jego obecnych filmikach na YouTube. Zaczynał w 2010 roku, nagrywając kilka serii Let's Play trwających nawet po kilkadziesiąt odcinków. Ogrywał w nich takie tytuły jak: Silent Hill 5, Fahrenheit, Dreamfall, Amnesia: The Dark Descent, Piła, Alice: Madness Returns oraz Silent Hill 3. Po jakimś czasie założył nowy kanał - TheKaroleq95 i kontynuował swoją zajawkę gamingową. Oprócz gier zaczął nagrywanie "KaroLIFE" - parodię odcinków Niekrytego Krytyka, "Karolek react to old videos" - porównywanie swoich starych filmików z poprzedniego kanału. Fani najbardziej polubili Karolka ze względu na serię "MISZCZELENDŻ", w której testuje np. rodzaje sosów.

Karolek wiek

Karol "Karolek" Dąbrowski urodził się 11 września 1995 roku. Obecnie ma 28 lat.

Karolek wzrost

Dąbrowski ma około 175 centymetrów wzrostu.

Karolek waga

Dokładną wagę youtubera poznamy na oficjalnym ważeniu przed galą FAME MMA Friday Arena 2.

Karolek rodzeństwo

Karolek ma siostrę o imieniu Ksenia. Siostra Karolka występuje w wyzwaniu choćby takim jak "Wax challenge", w którym depiluje mu nogi.

Karolek żona

Karolek jest w szczęśliwym związku małżeńskim od 2014 roku z Joanną Opiołą, która pochodzi z Prudnika. Jej Instagram @ajsza1024 obserwuje ponad 130 tys. osób.

Karolek dziecko

Karol Dąbrowski ma córkę o imieniu Antonina.

Karolek FAME MMA

Pod koniec 2022 roku federacja FAME MMA potwierdziła na swoim oficjalnym Instagramie, że Karolek dołącza do szerokiego grona zawodników. Debiut popularnego youtubera miał się odbyć na siedemnastej edycji tej gali 3 lutego 2023 roku. Wiele osób zastanawiało się kto będzie jego przeciwnikiem. Padło oczywiście na Mandzia, z którym mają realny konflikt. Jak się później okazało, Mandzio doznał kontuzji, która wykluczyła go z walki. Wszyscy mieli nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie, aby pojedynek Karolek vs Mandzio odbył się na gali FAME MMA 18. Jednak podczas konferencji przed wydarzeniem włodarze ogłosili, że starcie to ponownie zostało przełożone, gdyż odnowiła się kontuzja Mandzia.

Jak wiemy na poprzedniej edycji nie doszło do jej ze względu na kontuzję Łukasza, i federacja ogłosiła, że walka odbędzie się na tej gali. Niestety Mandziowi kontuzja się odnowiła ponownie w przygotowaniach do pojedynku na tej gali. W związku z tym federacja podjęła decyzję trochę nawet wbrew zawodnikowi, który tutaj deklarował, że pomimo kontuzji chciałby zawalczyć, żeby do tej walki na tej gali nie było i przenieść ją na kolejną, dlatego że powody były dwa. Po pierwsze zdrowie jest najważniejsze. Po drugie jak wiemy, jeżeli dochodzi do walki, w której zawodnik nie może do końca się przygotować i trochę ma kontuzję i trochę go ogranicza, to jakość tej walki jest pod mocnym znakiem zapytania. Nie chcemy takiej sytuacji, więc po prostu ta walka jest przełożona.

Karolek vs Mandzio

Karolek zawalczy na FAME MMA Friday Arena 2 z Łukaszem "Mandzio" Samoniem. Obaj zawodnicy debiutują i do tej pory nie mieli do czynienia ze sportami walki.

Karolek Mandzio Konflikt

Karolek vs Mandzio, czyli walka debiutantów na FAME MMA 17. Najczęstszym pytaniem zadawanym przez fanów przy okazji tego starcia jest to, czy zawodnicy są ze sobą aktualnie skonfliktowani. Okazuje się, że tak. W 2016 roku Mandzio na swoim Facebooku opublikował kontrowersyjny post:

Jest taka osoba na polskim YouTube, co kradnie filmu innym, nagrywając „reakcje”, gdzie pokazuje większość cudzego filmu, a nawet nie daje linku do autora w opis. Co prawda, ta osoba powiedziała, że się mnie nie boi, ale nagle zaczęła uzupełniać opisy linkami.

Wpis rozpoczął lawinę komentarzy, a do dramy dołączył się m.in. "Naruciak" - kolega Karolka i "Multi". Następnie Mandzio wrzucił film nawiązujący do łamania praw autorskich filmów Karolka.

W listopadzie 2022 roku twórcy odgrzebali topór wojenny i zaczęli przerzucać się obelgami. Zaczęło się od nagranego przez Mandzia odcinka, w którym wspomniał o Karolku. Chodziło głównie o rzekomym dziwnym zachowaniu Mandzia, biciu dzieci i wymierzeniu przez Mandzia liścia innemu znanemu influencerowi. Ten wszystkiemu zaprzeczył i nazwał je pomówieniami.

Karolek YouTube

Karolek największą popularność zyskał dzięki swojemu kanałowi na platformie YouTube. Karol Dąbrowski rozpoczął działalność 15 lutego 2010 roku. To właśnie wtedy wrzucił swój pierwszy film na kanał Karol Dąbrowski. Był to Fragmovie Team Chandra. Następnie zaczął nagrywać Let's Play z gry Silent Hill 5. Była to dość długa seria trwająca aż 53 odcinki. Jego kolejne popularne Let's Playe to Fahrenheit (33 odcinki), Dreamfall (49 odcinków), Amnesia: The Dark Descent (17 odcinków), Piła (20 odcinków), Alice: Madness Returns (16 odcinków), Silent Hill 3 (5 odcinków). Jego ostatnim filmem na tym kanale był Let's Play z Amnesi pod tytułem "Wyprawa po krochmal - czyli Voldziu zza winkla".

Następnie 1 stycznia 2012 roku Karolek założył nowy kanał @Karolek, który prowadzi aż do dzisiaj. Na nowym kanale kontynuował serię z gry Amnesia i rozpoczął nowe, jak chociażby KaroLIFE, czyli parodia filmików Niekrytego Krytyka. W 2014 roku jego filmiki zmieniły nieco charakter, a kanał zaczął stawać się coraz bardziej popularny. Karolek przede wszystkim zmienił swój sposób nagrywania. Stał się bardziej zabawny, zaczął wstawiać śmieszne wstawki i komentować swoją rozgrywkę z entuzjazmem. Jak sam przyznał, porównując stare filmiki z nowymi, jego charakter zmienił się diametralnie. Na ten moment zgromadził 2,2 mln subskrypcji, a liczba ta stale rośnie.

Karolek Instagram

Karolek prowadzi konto na Instagramie. YouTubera można znaleźć na tej platformie pod nickiem @thekaroleq95. Obserwuje go tam prawie 600 tys. użytkowników.

Karolek Play

W marcu 2019 roku Karolek podjął współpracę z jedną z najpopularniejszych sieci komórkowych w Polsce - Play. Nie była to pierwsza współpraca youtubera na swoim kanale, ale ta była jednak najbardziej kontrowersyjna. Internauci wytknęli Karolkowi dawny filmik, gdzie opowiadał o tolerancji. Nagranie co prawda zostało już usunięte z YouTube'a, ale wciąż można znaleźć w sieci jego fragmenty. Choć wielu zarzucało Karolkowi homofobię, nie był on pierwszą publiczną osobą, która swoje zdanie na temat cudzej orientacji seksualnej zdecydowała się opublikować w sieci. Zarzuty internautów nie polegały na tym, że Play sponsoruje tak dużego youtubera, ale na tym, że w przeszłości nagrywał kontrowersyjne treści.


Ile lat ma Karolek?
Karolek urodził się 11 września 1995 roku. Oznacza to, że ma 28 lat.
Kim jest Karolek?
Karolek to youtuber i obecnie zawodnik FAME MMA.