Kamil Łaszczyk to kolejny zawodnik sportów walki z krwi i kości, który zdecydował się na udział we freak fightach. Polski pięściarz podpisał kontrakt z FAME MMA, a jego kolejny pojedynek w tej organizacji znalazł się na karcie walk FAME MMA 22.

Kim jest Kamil Łaszczyk?

Kto to Kamil Łaszczyk? Kamil Łaszczyk to zawodowy pięściarz. W boksie zawodowym zadebiutował w 4 marca 2011 na gali w Nowym Jorku. Na swoim koncie ma 31 starć, z których wygrał 30. Do jego największych sukcesów należy między innymi zdobycie pasa WBO Inter-Continental w wadze piórkowej.

W 2023 roku zadebiutował we freak fightach walcząc z Amadeuszem Ferrari na gali FAME MMA 17. Łaszczyk wygrał to starcie, a jego kolejny występ w FAME odbędzie się 31 sierpnia 2024 roku na Stadionie Narodowym. Ponownie zmierzy się wtedy z Ferrarim.

Kamil Łaszczyk wiek

Ile lat ma Kamil Łaszczyk? Łaszczyk urodził się 20 stycznia 1991 roku we Wrocławiu. Oznacza to, że obecnie jego wiek to 33 lata.

Kamil Łaszczyk wzrost

Dokładny wzrost Kamila Łaszczyka wynosi 168 centymetrów.

Kamil Łaszczyk waga

Kamil Łaszczyk waga, czyli ile waży zawodnik FAME MMA? Łaszczyk swoje pojedynki na ringach bokserskich toczy w kategorii piórkowej, co oznacza, że dzień przed walką na oficjalnym ważeniu musi ważyć maksymalnie 57,2 kilograma. Łaszczyk przyznał, że na co dzień waży około 65 kilogramów.

Kamil Łaszczyk rekord

Kamil Łaszczyk rekord, czyli jakim bilansem legitymuje się czołowy polski pięściarz? 33-latek na ten moment w boksie zawodowym może się pochwalić rekordem na poziomie 30-1. W boksie amatorskim natomiast rekord Łaszczyka wynosi 117-7.

Rekord Boks: 30-1
Rekord MMA: 0-1

Kamil Łaszczyk MMA

Kamil Łaszczyk w MMA zadebiutował 3 lutego 2023 roku na gali FAME MMA 17. Jego przeciwnikiem był Amadeusz "Ferarri" Roślik.

Kamil Łaszczyk FAME MMA

2 stycznia 2023 roku Kamil Łaszczyk został ogłoszony jako nowy zawodnik federacji FAME MMA. Już w debiutanckim pojedynku zawalczył on w walce wieczoru. Na gali FAME MMA 17 zmierzył się on z Amadeuszem "Ferrarim" Roślikiem. Wydarzenie to odbyło 4 lutego 2023 roku w Tauron Arenie w Krakowie. Łaszczyk wygrał przez TKO w trzeciej rundzie na 8 sekund przed końcem walki.

Kamil Łaszczyk Ferrari

We wrześniu 2022 roku Kamil Łaszczyk w ostry sposób skomentował film "Dzień z zawodnikiem" z udziałem Ferrariego. Polski pięściarz napisał: "Kolejny kretyn gwiazda między narodowa haha". Na ten wpis zareagował na Twitterze Roślik, który stwierdził, że MMA nie dałby Łaszczykowi żadnych szans.

Od tamtej pory Amadeusz "Ferrari" Roślik za każdym razem kiedy był pytany z kim chciałby się zmierzyć w kolejnych walkach, na pierwszym miejscu wymieniał Kamila Łaszczyka. Konflikt narastał i wydawało się, że pojedynek jest nieunikniony. Obaj zawodnicy nie potrafili jednak dogadać się co do wagi w jakiej mieliby się zmierzyć.

Ostatecznie starcie to zostało zakontraktowane w limicie dywizji półśredniej, czyli 77 kilogramów. Amadeusz Ferrari dominował Łaszczyka przez prawie cały pojedynek. Jednak pod koniec trzeciej rundy całkowicie opadł z sił, a to wykorzystał polski pięściarz, który zasypał Ferrariego w parterze i w konsekwencji sędzia przerwał walkę na 8 sekund przed końcem.

Kamil Łaszczyk vs Ferrari 2

Na gali FAME MMA 22, która odbędzie się 31 sierpnia 2024 roku na Stadionie Narodowym, dojdzie do rewanżu pomiędzy Łaszczykiem a Ferrarim. Walka ponownie odbędzie się w formule MMA, mimo tego, że drugie starcie początkowo miało odbyć się w K-1.

Kamil Łaszczyk boks

Kamil Łaszczyk boks zaczął trenować w wieku 13 lat. Swoje pierwsze kroki w tym sporcie stawiał w klubie Gwardia Wrocław. W 2010 roku zdobył brązowy medal na mistrzostwach Polski w wadze koguciej. Jego bilans walk amatorskich wynosi 117 wygranych i tylko 7 porażek. W 2011 roku przeszedł na zawodowstwo. 

17 listopada 2012 roku, w swojej jedenastej walce w karierze, zawalczył o pas WBO Inter-Continental w wadze piórkowej. Jego przeciwnikiem był Antonio Cossu legitymujący się w tamtym czasie rekordem 12-0-1. Po 12-rundowym pojedynku Łaszczyk wygrał jednogłośnie na punkty. W maju 2014 roku pokonał Tuomo Eronena i zdobył dwa kolejne tytuły - pas WBF i pas międzynarodowego mistrza Polski - oba w wadze piórkowej.

Swoją ostatnią dotychczasową walkę Kamil Łaszczyk stoczył 31 maja 2024 roku na gali Polish Rumble in the Empire State 2 w USA. Zmierzył się wtedy z Yohanem Vasquezem, który pokonał Łaszczyka w drugiej rundzie przez TKO. Była to zarazem pierwsza porażka Polaka w karierze.

Kamil Łaszczyk Najman

We wrześniu 2022 roku Kamil Łaszczyk w niepochlebnych słowach wypowiedział się na temat Marcina Najmana. 31-latek stwierdził, że "El Testosteron" nie potrafi zadawać lewego prostego. Na odpowiedź Najmana nie trzeba było długo czekać. Już po kilku dniach były zawodnik KSW czy FAME MMA odniósł się do słów Łaszczyka mówiąc, że mógłby rzucić nim o ziemię i na tym skończyłaby się ich potencjalna walka. Konflikt ten nie nabrał jednak rozpędu.

Kamil Łaszczyk Twitter

Kamil Łaszczyk Twitter, czyli czy polski pięściarz posiada Twittera? Łaszczyka można znaleźć na Twitterze. Swoje konto na tej platformie pod nickiem @KamilLaszczyk. Na Twitterze obserwuje go około 3 tysiące użytkowników.

Kamil Łaszczyk Instagram

Kamil Łaszczyk prowadzi konto na Instagramie. Polskiego pięściarza można znaleźć na tej platformie pod nickiem @kamil.laszczyk. Obserwuje go tam ponad 60 tysięcy użytkowników.


Ile lat ma Kamil Łaszczyk? 
Kamil Łaszczyk urodził się 20 stycznia 1991. Oznacza to, że ma 33 lata.
Jakim bilansem legitymuje się Kamil Łaszczyk? 
Rekord Kamila Łaszczyka w boksie zawodowym wynosi 30-1.