Kamil Łaszczyk to kolejny zawodnik sportów walki z krwi i kości, który zdecydował się na udział we freak fightach. Polski pięściarz podpisał kontrakt z FAME MMA, a jego pierwszym rywalem w formule MMA będzie Amadeusz "Ferrari" Roślik. Kim jest Kamil Łaszczyk? Ile lat ma Kamil Łaszczyk? Jaki rekord ma Kamil Łaszczyk? Tego i wiele więcej dowiesz się w tym artykule!

Kim jest Kamil Łaszczyk?

Kim jest Kamil Łaszczyk? Kto to Kamil Łaszczyk? Kamil Łaszczyk to zawodowy pięściarz. W boksie zawodowym zadebiutował w 4 marca 2011 na gali w Nowym Jorku. Na swoim koncie ma 32 pojedynki. Wszystkie z nich wygrał. Do jego największych sukcesów należy między innymi zdobycie pasa WBO Inter-Continental w wadze piórkowej.

Zobacz także - typy na FAME MMA

Kamil Łaszczyk wiek

Ile lat ma Kamil Łaszczyk? Polski pięściarz urodził się 20 stycznia 1991 roku we Wrocławiu. Oznacza to, że obecnie jego wiek to 31 lat.

Kamil Łaszczyk wzrost

Kamil Łaszczyk wzrost, czyli ile centymetrów wzrostu ma 31-latek. Dokładny wzrost Kamila Łaszczyka wynosi 168 centymetrów.

Kamil Łaszczyk waga

Kamil Łaszczyk waga, czyli ile waży nowy zawodnik FAME MMA? Łaszczyk swoje pojedynki na ringach bokserskich toczy w kategorii piórkowej, co oznacza, że dzień przed walką na oficjalnym ważeniu musi ważyć maksymalnie 57,2 kilograma. Łaszczyk przyznał, że na co dzień waży około 65 kilogramów.

Kamil Łaszczyk boks

Kamil Łaszczyk boks zaczął trenować w wieku 13 lat. Swoje pierwsze kroki w tym sporcie stawiał w klubie Gwardia Wrocław. W 2010 roku zdobył brązowy medal na mistrzostwach Polski w wadze koguciej. Jego bilans walk amatorskich wynosi 117 wygranych i tylko 7 porażek. W 2011 roku przeszedł na zawodowstwo. Pięć pierwszych walk stoczył w Stanach Zjednoczonych. Swój pierwszy pojedynek w Polsce zanotował w grudniu 2011 roku na gali w Warszawie.

17 listopada 2012 roku, w swojej jedenastej walce w karierze, zawalczył o pas WBO Inter-Continental w wadze piórkowej. Jego przeciwnikiem był Antonio Cossu legitymujący się w tamtym czasie rekordem 12-0-1. Po dwunastorundowym pojedynku Łaszczyk wygrał jednogłośnie na punkty. W maju 2014 roku pokonał Tuomo Eronena i zdobył dwa kolejne tytuły - pas WBF i pas Międzynarodowego Mistrza Polski - oba w wadze piórkowej.

Swoją ostatnią dotychczasową walkę Kamil Łaszczyk stoczył na gali MB Boxing Night 13 27 sierpnia 2022 roku. Wygrał wtedy już w drugiej rundzie z Kevinem Leonelem Acevedo legitymującym się rekordem 21-4-3.

Kamil Łaszczyk MMA

Kamil Łaszczyk w MMA zadebiutuje 3 lutego 2023 roku na gali FAME MMA 17. Jego przeciwnikiem będzie Amadeusz "Ferarri" Roślik.

Kamil Łaszczyk Ferrari

Kamil Łaszczyk Ferrari, czyli co łączy tych dwóch zawodników? We wrześniu 2022 roku Kamil Łaszczyk w ostry sposób skomentował film "Dzień z zawodnikiem" z udziałem Ferrariego. Polski pięściarz napisał: "Kolejny kretyn gwiazda między narodowa haha". Na ten wpis zareagował na Twitterze Roślik, który stwierdził, że MMA nie dałby Łaszczykowi żadnych szans.

Od tamtej pory Amadeusz "Ferrari" Roślik za każdym razem kiedy był pytany z kim chciałby się zmierzyć w kolejnych walkach na pierwszym miejscu wymieniał Kamila Łaszczyka. Konflikt narastał i wydawało się, że pojedynek jest nieunikniony. Obaj zawodnicy nie potrafili się jednak dogadać odnośnie wagi w jakiej mieliby się zmierzyć. Jak wiadomo pięściarzowi zależało na jak najniższej wadze, ponieważ jest on znacznie lżejszy od Ferrariego. Roślik natomiast twierdził, że początkowo Łaszczyk mówił, że może z nim walczyć bez względu na wagę, więc powinni zmierzyć się bez limitu wagowego. Ostatecznie starcie to zostało zakontraktowane w limicie dywizji półśredniej, czyli 77 kilogramów.

Kto wygrał walkę Ferrari vs Łaszczyk na FAME MMA 17?

Kamil Łaszczyk FAME MMA

2 stycznia 2023 roku Kamil Łaszczyk został ogłoszony jako nowy zawodnik federacji FAME MMA. Już w debiutanckim pojedynku zawalczy on w walce wieczoru. Na gali FAME MMA 17 zmierzy się on z Amadeuszem "Ferrarim" Roślikiem. Wydarzenie to zostało zaplanowane na 4 lutego 2023 roku i odbędzie się w Tauron Arenie w Krakowie.

Kamil Łaszczyk rekord

Kamil Łaszczyk rekord, czyli jakim bilansem legitymuje się czołowy polski pięściarz? 31-latek na ten moment w boksie zawodowym może się pochwalić rekordem na poziomie 32-0. W boksie amatorskim natomiast rekord Łaszczyka wynosi 117-7.

Kamil Łaszczyk Najman

We wrześniu 2022 roku Kamil Łaszczyk w niepochlebnych słowach wypowiedział się na temat Marcina Najmana. 31-latek stwierdził, że "El Testosteron" nie potrafi zadawać lewego prostego. Na odpowiedź Najmana nie trzeba było długo czekać. Już po kilku dniach były zawodnik KSW czy FAME MMA odniósł się do słów Łaszczyka mówiąc, że mógłby rzucić nim o ziemię i na tym skończyłaby się ich potencjalna walka. Konflikt ten nie nabrał jednak rozpędu.

Kamil Łaszczyk Twitter

Kamil Łaszczyk Twitter, czyli czy polski pięściarz posiada Twittera? Łaszczyka można znaleźć na Twitterze. Swoje konto na tej platformie pod nickiem @KamilLaszczyk. Na Twitterze obserwuje go około 2 tysiące użytkowników.

Kamil Łaszczyk Instagram

Kamil Łaszczyk prowadzi konto na Instagramie. Polskiego pięściarza można znaleźć na tej platformie pod nickiem @kamil.laszczyk. Obserwuje go tam 6,5 tysięca użytkowników.


Ile lat ma Kamil Łaszczyk? 
Kamil Łaszczyk urodził się 20 stycznia 1991. Oznacza to, że ma 31 lat.
Jakim bilansem legitymuje się Kamil Łaszczyk? 
Rekord Kamila Łaszczyka w boksie zawodowym wynosi 32-0.