Błachowicz vs Adesanya na UFC 259 – walka, która elektryzowała wszystkich kibiców. Kto wygrał Błachowicz vs Adesanya? Kiedy była walka Błachowicza z Adesanyą? O której była walka Błachowicza? Gdzie można było oglądać walkę Błachowicza? Wy pytacie, my natychmiast odpowiadamy!

Błachowicz vs Adesanya UFC

Jan Błachowicz kontra Israel Adesanya – walka wieczoru podczas UFC 259 zapowiadała się niezwykle emocjonująco. Polak przystępował do tego pojedynku jako mistrz kategorii półciężkiej po tym, jak znokautował Dominicka Reyesa podczas gali UFC 253. W walce wieczoru tamtej gali walczył... Israel Adesanya, który rozprawił się z Paulo Costą i obronił pas w wadze średniej.

Kiedy walka Błachowicza z Adesanyą?

Kiedy walka Błachowicza z Adesanyą – to pytanie zadawali sobie fani MMA zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Biorąc pod uwagę polski czas, walka Jan Błachowicz kontra Israel Adesanya odbyła się w nocy z soboty (06.02) na niedzielę (07.02).

O której walka Błachowicza?

To, o której walka Błachowicza się rozpocznie, w dużej mierze zależało od przebiegu wcześniejszych pojedynków podczas UFC 259. Walka Błachowicza z Adesanyą była main eventem, czyli ostatnim starciem podczas tej gali. Szacowało się, że Polak i Nigeryjczyk w klatce pojawią się między godziną 6 a 6.30 w niedzielny poranek.

Gdzie oglądać walkę Błachowicza?

Gdzie oglądać walkę Błachowicza? Transmisja pojedynku Błachowicz vs Adesanya odbyła się na antenie Polsatu Sport. Studio przed galą UFC 259 rozpoczęło się o godzinie 2.30, a sama transmisja z gali o godzinie 4.00. Na godzinę 7.30 w niedzielę zaplanowana była retransmisja walki Błachowicz – Adesanya dla tych, których budzik nie okaże się na tyle skuteczny, żeby obudzić ich nieco wcześniej – na transmisję na żywo.

Błachowicz vs Adesanya UFC walka

Błachowicz vs Adesanya UFC – walka toczyła się o pas kategorii półciężkiej, czyli ten, którego posiadaczem jest Polak. Adesanya na pojedynek z Błachowiczem musiał więc nieco przytyć, bo jest mistrzem UFC w wadze do 84 kilogramów.

Błachowicz o Adesanyi, Adesanya o Błachowiczu

Zarówno Błachowicz o Adesanyi, jak i Adesanya o Błachowiczu wypowiadali się z dużym szacunkiem i uznaniem do umiejętności rywala. Obaj zawodnicy zdawali sobie sprawę z tego, jak trudna czeka ich walka.

- Jan jest niebezpieczny w parterze, ma dziwny styl w stójce, ma tą legendarną polską siłę – mówił Adesanya w wywiadzie po ogłoszeniu jego walki z zawodnikiem z Cieszyna.

Kto wygrał Błachowicz vs Adesanya UFC?

Błachowicz po raz kolejny zaskoczył wszystkich i pokonał faworyzowanego Adesanyę. Polak triumfował jednogłośną decyzją sędziów po pięciu rundach pojedynku.

W przeszłości w UFC reprezentant Polski wiele razy wygrywał swoje pojedynki z pozycji underdoga i jego kibice z pewnością liczyli na powtórkę. Atutami Błachowicza z pewnością była siła i mocny cios oraz fakt, że walka odbyła w jego naturalnej wadze. Adesanya z kolei dysponował nietypowy stylem, był niepokonany i niezwykle szybki, ale Błachowiczowi udało się zniwelować jego atuty.

Jan Błachowicz pokonał Israela Adesanyę przez jednogłośną decyzję sędziów