Kazimierz Węgrzyn TVP, czyli kim jest ekspert w duecie z Mateuszem Borkiem podczas Euro 2020? Komentator – od jak dawna jego komentarz słychać w telewizji przy okazji meczów? Kazimierz Węgrzyn odchodzi – kiedy odszedł z Canal+? Kazimierz Węgrzyn wiek – ile lat ma były piłkarz? Węgrzyn Twitter – czy korzysta z tego portalu?

Kto to Kazimierz Węgrzyn?

Kto to Kazimierz Węgrzyn? Jeśli ktoś piłką nożną zaczął interesować się w momencie Euro 2020, z pewnością może zadawać takie pytania. Fani futbolu doskonale jednak wiedzą, że Węgrzyn to były piłkarz reprezentacji Polski i zawodnik takich klubów, jak GKS Katowice, Wisła Kraków czy Widzew Łódź.

Po zakończeniu kariery został komentatorem piłkarskim, w czym odnajduje się po dziś dzień.

Kazimierz Węgrzyn wiek

Węgrzyn wiek, czyli ile mężczyzna ma lat? Były piłkarz urodził się w 1967 roku w Biłgoraju, którego jest honorowym obywatelem. Jeśli chodzi o wiek, komentator rocznikowo ma więc 54 lata.

Kazimierz Węgrzyn kariera

 Kariera Węgrzyna rozpoczęła się w miejscowej Ładzie Biłgoraj, skąd obrońca trafił do wyższych lig. Aż siedem sezonów spędził w Hutniku Kraków, a następnie grał w GKS Katowice, Wiśle Kraków, Pogoni Szczecin, Widzewie Łódź i Cracovii.

Łącznie na boiskach ekstraklasy rozegrał 361 spotkań, w których strzelił 35 goli. W barwach zespołu Katowic sięgnął po krajowy superpuchar, a jako zawodnik Wisły — po mistrzostwo kraju w sezonie 1998/1999. W latach 1997-1998 bronił barw austriackiego SV Ried, z którym zdobył Puchar Austrii. Karierę zakończył po sezonie 2004/2005.

Jego kariera w reprezentacji Polski trwała osiem lat. Zadebiutował w 1991 roku, a ostatni mecz rozegrał w 1999 roku. Łącznie zanotował 20 występów w dorosłej reprezentacji Polski.

Węgrzyn Canal+

Kazimierz Węgrzyn Canal+, czyli zajęcie piłkarza po zakończeniu kariery. Gdy Węgrzyn odwiesił piłkarskie buty na kołku, został ekspertem w telewizji Canal+, pracując przy meczach piłkarskiej ekstraklasy. Jego charakterystyczny głos i spostrzeżenia boiskowe szybko sprawiły, że kibice polubili popularnego „Kazka”.

Przez lata pełnił rolę współkomentatora czy eksperta w takich programach, jak Liga+ Extra, w którym to omawiano wydarzenia z kończącej się kolejki ekstraklasy.

Węgrzyn odchodzi z Canal+

W 2020 roku doszło do sporych zmian w Canal+. Gdy szefem redakcji został Michał Kołodziejczyk, ze stacji odeszło kilku czołowych komentatorów czy ekspertów. Wówczas okazało się między innymi, że Kazimierz Węgrzyn odchodzi z Canal+. Wraz z nim pracę na antenie tej stacji zakończyli między innymi Maciej Murawski czy Paulina Czarnota-Bojarska. Kilka miesięcy później odszedł natomiast Rafał Wolski.

Zobacz także — Rafał Wolski komentator.

Kazimierz Węgrzyn komentator

Węgrzyn komentator – kibice zastanawiali się więc, gdzie swoją przygodę z tym zawodem będzie kontynuował charakterystyczny ekspert. Bowiem do tej pory pracował bowiem głównie przy polskiej lidze, a od lat ekstraklasę pokazuje jego były pracodawca. Jak się okazało, odpowiedź na to pytanie przyszła w okolicach turnieju Euro 2020.

TVP

Węgrzyn TVP – takie połączenie jeszcze niedawno wydawało się mało prawdopodobnie, ale doszło do niego przy okazji Euro 2020. Co więcej, komentuje spotkania z innym komentatorem, który jeszcze rok czy dwa lata temu był co najmniej daleko od TVP, czyli Mateuszem Borkiem.

Zobacz także — dziennikarz Mateusz Borek.

Kibice szybko polubili taki duet, gdyż przypomina on nieco wspólny komentarz Borka z Tomaszem Hajto. Węgrzyn, podobnie jak Hajto, komentuje spotkania „z boiska”, mając doświadczenie jako piłkarz i widząc z pewnością więcej, niż przeciętny kibic piłki nożnej.

Twitter

Węgrzyn nie korzysta z takich portali, jak Twitter czy Instagram. Stara szkoła!


Komentator urodził się w 1967 roku.
Węgrzyn znany jest z komentowania meczów w takich stacjach, jak Canal+ czy TVP Sport.