Ponad półtorej roku czekał Jakub Moder na powrót do gry. Polak wyszedł w podstawowym składzie w juniorskiej drużynie swojego klubu - Brighton U21. Moder spędził 32 minuty na boisku w przegranym meczu przeciwko Arsenalowi U21 3:6 w ramach Premier League 2.

Jakub Moder wraca na boisko po kontuzji

Jakub Moder doznał kontuzji 2 kwietnia 2022 roku w meczu przeciwko Norwich City, Polak upadł na murawę bez kontaktu z przeciwnikiem i zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Diagnoza oznaczała długi rozbrat z futbolem, lecz mało kto spodziewał się, że przerwa w grze polskiego pomocnika potrwa aż półtorej roku. W lipcu 2022 roku Moder musiał przejść drugą, nieplanowaną operację, co wykluczyło udział Modera w zeszłorocznym mundialu oraz znacznie wydłużyło leczenie. Od kilku tygodni Polak trenuje już z pełnym obciążeniem wraz z resztą drużyny.

Jakub Moder wreszcie doczekał się powrotu do walki o punkty na angielskich boiskach. Polak, co prawda, został zmieniony w 32 minucie meczu z Arsenalem U21, lecz jak uspokajają angielskie media oraz profil “Łączy Nas Piłka” na Twitterze zmiana była planowana i nie wiąże się z żadnym urazem polskiego pomocnika. Zatem w kolejnych tygodniach możemy spodziewać się coraz dłuższych pobytów na murawie popularnego “Modzia”.