Ceremonia ważenia zawodników przed każdą profesjonalną galą sztuk walki to nieodłączny element praktykowany niemal od zawsze i wzbudzający wielkie emocje, szczególnie gdy na gali dochodzi do pojedynku bardzo znanych zawodników. Federacja FAME MMA oczywiście nie jest w tym przypadku odosobniona i oficjalne ważenie fame mma odbywa się zawsze dzień przed rozpoczęciem każdej edycji. FAME MMA swoją pierwszą galę zorganizowało 30 czerwca 2018 roku w Hali Widowiskowo – Sportowej w Koszalinie. Nikt nie przypuszczał, że ten nowy projekt na polskim rynku rozrośnie się do takich rozmiarów i zdobędzie taką popularność wśród kibiców i ludzi bezpośrednio związanych ze sztukami walki. Główną walką wieczoru był pojedynek jednego z założycieli FAME MMA – Michała „Boxdela” Barona z youtuberem znanym ze streamów Daniela Magicala – Jakubem „Guzikiem” Szymańskim. Na pierwszej edycji wystąpili także Daniel „Magical” Zwierzyński, Dawid „Ambro” Ambroziak, Dawid Ozdoba, czy Adrian Polak.

PIERWSZE WAŻENIE FAME MMA

Ważenie fame mma

Nie ma co ukrywać, że pierwsza edycja FAME MMA nie była w pełni profesjonalna i można było dopatrzyć się wielu niedociągnięć technicznych, jak i organizacyjnych, ale w tamtym okresie była to nowość i nikt nie przypuszczał, że będą powstawać kolejne gale. Pierwsze ważenie fame mma odbywało się na małej scenie i zasady ważenia fame mma nie były jeszcze sprecyzowane. Całość prowadził Paweł „Trybson” Trybała oraz „Chwytak”. Ceremonia ważenia fame mma odbywała się bez spektakularnych wejść zawodników, bez muzyki oraz bez obstawy ochroniarzy. Do dziwnej sytuacji doszło przy ważeniu Daniela Zwierzyńskiego. Na ważenie fame mma spóźnił się rywal „Magicala” Adrian „Polak” Polański i z tego względu na scenę wyskoczył tajemniczy zamiennik, który podobno miał taką samą wagę, co Adrian. Całość wyglądała bardzo amatorsko, ale na ceremonii ważenia fame mma nie zabrakło ring girls, a wśród nich Monika „Esmeralda” Godlewska, która zawalczyła w trzeciej edycji FAME MMA.

 

 

 

ZASADY WAŻENIA FAME MMA NA 3 EDYCJI

Wszystko zmieniło się podczas trzeciej edycji, która odbyła się 30 marca 2019 roku w hali łódzkiej Atlas Arena. Główną walką wieczoru był pojedynek Isamu kontra DeeJayPallaside, a w karcie walk pierwszy raz w historii FAME MMA pojawiła się walka kobiet, w której wystąpiły Marta „Linkimaster” Linkiewicz oraz wspomniana wcześniej Monika „Esmeralda” Godlewska. Podczas oficjalnego ważenia nie zabrakło profesjonalnego oświetlenia, muzyki, ring girls oraz ochroniarzy, którzy czuwali nad porządkiem w trakcie face to face. Całe ceremonia ważenia fame mma była oglądana przez sporą grupę kibiców zarówno przed sceną, jak i na transmisji online.

CEREMONIA WAŻENIA NA FAME MMA 6

ceremonia ważenia fame mma

Szósta edycja FAME MMA była bardzo wyjątkowa i do ostatnich chwil nie wiadomo było kiedy ważenie fame mma się odbędzie i czy w ogóle szósta odsłona dojdzie do skutku ze względu na epidemię COVID-19. Na pięć godzin przed galą zorganizowano oficjalne ważenie fame mma w studiu telewizyjnym i był to absolutny precedens na skalę światową, poparty nagłą sytuacją. Wszyscy uczestnicy ważenia wraz z sędziami, obsługą, ring girls i zawodnikami pojawili się w maskach i rękawiczkach, a przed galą zostały przeprowadzone specjalne badania na obecność wirusa w organizmach zawodników. Wszystkie procedury bezpieczeństwa zostały zachowane. Oficjalna uroczystość odbyła się kilka godzin przed walkami, ale zawodnicy byli zważeni już dzień wcześniej. Ważenie miało tylko charakter medialny i pokazowy.

JAK WYGLĄDAŁO WAŻENIE ZAWODNIKÓW NA FAME MMA 7 i 8?

Podczas siódmej i ósmej edycji FAME MMA do standardowej ceremonii ważenia zawodników i starcia face to face organizatorzy dodali dodatkowy element, jakim jest media trening. Przed ważeniem zawodnicy wychodzą pojedynczo wraz ze swoimi trenerami personalnymi i przeprowadzają krótki trening, który ma na celu zaprezentowanie umiejętności w stójce oraz w parterze. Media trening trwa dosłownie kilka minut i jest dodatkową atrakcją dla kibiców. Po krótkim zaprezentowaniu się zawodnicy przygotowują się do oficjalnego ważenia i wywiadów. Zasady ważenia fame mma są takie same jak w innych organizacjach, ale warto zwrócić uwagę, że często dochodzi do pojedynków freak fight owych, gdzie nie obowiązują specjalne zasady co do wagi zawodników. Wielokrotnie zdarzało się, że jeden rywal był dużo cięższy od swojego rywala.

GDZIE I KIEDY MOŻNA OGLĄDAĆ WAŻENIE FAME MMA?

Gdzie ważenie na fame mma

Każde oficjalne ważenie fame mma można oglądać dzień przed oficjalną datą rozpoczęcia gali na głównym kanale youtube o nazwie FAME MMA, który posiada prawie 800 tys. subskrypcji. Jest to jedyny dozwolony kanał, gdzie można oglądać ważenie na fame mma online. Z każdą edycją ceremonia ważenia fame mma przyciąga ogromne zainteresowanie publiczności i jest ona dostępna całkowicie za darmo bez konieczności wykupowania PPV. To, kiedy ważenie fame mma będzie miało miejsce, można również sprawdzać na oficjalnej stronie internetowej FAME MMA. 

Przeczytaj: Gdzie oglądać Fame MMA


Kiedy odbyła się pierwsza gala FAME MMA?
FAME MMA swoją pierwszą galę zorganizowało 30 czerwca 2018 roku w Hali Widowiskowo – Sportowej w Koszalinie.
Gdzie oglądać ceremonie ważenia FAME MMA?
Każde oficjalne ważenie fame mma można oglądać dzień przed oficjalną datą rozpoczęcia gali na głównym kanale youtube o nazwie FAME MMA, który posiada prawie 800 tys. subskrypcji. Jest to jedyny dozwolony kanał, gdzie można oglądać ważenie na fame mma online.