W Polsce Keno powstało w roku 2008, a pierwsze losowanie odbyło się 26 maja o godzinie 7:00. Organizatorem gry został Totalizator Sportowy. Jeżeli z tą nazwą spotykasz się po raz pierwszy i nie wiesz, na czym polega gra keno, to w tym artykule dowiesz się gdzie i jak grać w keno. Jest to mało skomplikowana gra, w której zasady różnią się między sobą w poszczególnych krajach.

Jak grać w Keno? Zasady

By wiedzieć, jak grać w keno żeby wygrać, niezbędne jest poznanie podstawowych zasad.

  • Wybieramy od 1 do 10 liczb spośród zbioru 70 numerów
  • Następnie losowanych jest 20 liczb
  • Wygrana zależy od ilości liczb, które obstawiliśmy i ile z nich trafiliśmy
  • Po zadeklarowaniu naszych liczb podajemy stawkę, za jaką chcemy zagrać
  • Opłata minimalna za jeden zakład to 2,00 zł. Można grać za stawkę podstawową lub jej wielokrotność (od 2 do 10 razy)
  • Maksymalnie, jeśli wytypujemy wszystkie 10 liczb przy stawce zwielokrotnionej x10, możemy wygrać 2 000 000 zł
  • Od pewnego czasu Keno przez internet w polskiej wersji oferuje dodatkowy mnożnik, który losowany jest przed każdą grą i wynosi: x1, x2, x3, x4, x5 lub x10. Maksymalna wygrana to aż 20 000 000 zł przy stawce x10 i mnożniku x10!
  • Do wyboru w keno online mamy również możliwość zwielokrotnionych losowań, które odbywać się będą automatycznie co 4 minuty. Zakres takich losowań wynosi od 2 do nawet 50.

Jak i gdzie grać w Keno?

W Keno możemy grać tradycyjnie w punktach stacjonarnych Totalizatora Sportowego, których w Polsce nie brakuje. W punkcie naziemnym wykreślamy liczby na specjalnych blankietach lub prosimy sprzedawcę o wylosowanie liczb „na chybił-trafił”. W przypadku drugiej opcji maszyna samodzielnie wybierze za nas liczby.

Drugą metodą, która została uruchomiona we wrześniu 2019 roku, jest keno online. Gracze mogą obstawiać swoje liczby na oficjalnej stronie lotto online.

Następnie suwakiem lub za pomocą listy określamy ilość liczb do wytypowania, wybieramy sposób gry (chybił-trafił lub własne liczby), deklarujemy stawkę i potwierdzamy zawarcie kuponu. W zakładce obok "Wynik i wygrane Keno online" możemy oglądać losowanie na żywo. W razie potrzeby jest możliwość ponownego odtworzenia losowania oraz przejścia w tryb pełnoekranowy.

Jak grać w Keno, żeby wygrać?

Każdy gracz zastanawia się, jak grać w Keno żeby wygrywać, jednak na to pytanie niestety ciężko odpowiedzieć. Gra keno jest losowa podobnie jak duży lotek i inne gry oparte na liczbach i w dużej mierze oparta na szczęściu. Próżno szukać genialnych i niezawodnych rozwiązań, żeby oszukać system i komputer.

Popularnym sposobem, aby wygrać większe sumy pieniędzy, jest podwojenie stawki w momencie przegranego poprzedniego kuponu. Ostrzegamy, że ta metoda jest bardzo ryzykowna i nierozważne stosowanie może całkowicie wyczyścić nasze konto.

Ile można wygrać w Keno?

Co 4 minuty każdy ma szansę na wygraną. Wartość poszczególnych wygranych zależy od stawki, ilości wytypowanych liczb oraz trafień. Warto dodać, że keno to jedyna gra w ofercie lotto, w której możesz wygrać, nawet jeśli nie trafiłeś żadnej z 10, 9 lub 8 liczb! Poniżej przedstawiamy tabelę wygranych w keno w stosunku do trafionych liczb (stawka 2 zł). Jeśli grasz z mnożnikiem, pamiętaj o pomnożeniu wygranej!

TRAFIONE LICZBY

TYPOWANE LICZBY

10987654321
10200000
9300050000
825075010000
7321003001500
66104466500
5248854250
422461860
3224418
22414
123
0622

Podczas każdego losowania keno mamy do czynienia również z losowaniem mnożnika. Czynnik ten może wynosić od 1 do 10. To właśnie od niego będzie zależało to, ile pomnożą się wasze wyniki. Oznacza to, że gdy wygracie daną stawkę podczas gry z mnożnikiem, to jej rzeczywistą liczbę poznacie dopiero po pomnożeniu jej przed odpowiednio wylosowany czynnik. Warto mieć na względzie, że musicie wziąć udział w keno z mnożnikiem. To ważna informacja w kontekście wiedzy jak grać w Keno.

Pewniaki w Keno

Każda osoba, która gra, zastanawia się, czy istnieją pewniaki w Keno, które zapewniają jej łatwe zwycięstwo. Trzeba wiedzieć, że nie ma jednej reguły, dzięki której zawsze zdobędziecie pieniądze. Wielu ludzi, którzy wiedzą jak grać w Keno żeby wygrywać, decyduje się na stawianie jednego kuponu do kilku rozgrywek. Ta opcja ma plusy i minusy.

Jedna opcja na kilka rozgrywek jest dobra i bezpieczna, jednak nieco zamyka nasze możliwości. Pamiętajcie, że macie do czynienia z 70 numerami. Wybieranie jednego z nich do każdej gry, przybliża was do zwycięstwa w taki sam sposób, stawianie na losowe decyzje w tym zakresie. Musicie mieć na względzie, że świadomość jak grać w keno zapewni wam pewniaki w Keno. Sami najlepiej wiecie, co gwarantuje wygraną.


Na czym polega gra Keno?
Gra Keno polega na wyborze od 1 do 10 liczb spośród zbioru 70 numerów. Możemy wybrać swoje liczby lub grać na chybił trafił. Następnie losowanych jest 20 z tych 70 liczb. Wygrana zależy od ilości liczb, które obstawiliśmy i ile z nich trafiliśmy oraz stawki.
Na ile maksymalnie losowań można zawierać zakłady keno?
Wybrane przez gracza liczby w zakładzie Keno mogą znaleźć się w maksymalnie 50 następnych losowaniach.
Gdzie grać w Keno?
W Polsce po wprowadzeniu ustawy hazardowej w 2017 roku wyłączność na prowadzenie gier loteryjnych ma Totalizator Sportowy i tylko na oficjalnej stronie lotto możemy bez problemów z prawem legalnie grać w keno przez Internet.