Conor McGregor to jeden z najlepiej zarabiających sportowców w historii. Irlandczyk już od wielu lat chwali się swoim majątkiem i przy każdej możliwej okazji udowadnia, że posiada ogromne ilości pieniędzy. Ile zarabia Conor McGregor? Jaki jest majątek Conora McGregora? Ile McGregor zarobił za poszczególne walki? Sprawdź w poniższym artykule!

Conor McGregor majątek

Majątek Conora McGregora z pewnością jest największy spośród wszystkich zawodników UFC. Irlandczyk jest bowiem największą gwiazdą w historii tej organizacji. Na majątek McGregora składają się nie tylko zarobki z walk, ale także wpływy od sponsorów czy działalność biznesowa Irlandczyka.

Za wszystkie swoje walki McGregor zarobił ponad 200 milionów dolarów. W 2021 roku 35-latek sprzedał większościowy pakiet udziałów w marce "Proper Twelve" za 150 milionów dolarów. Te dwie składowe już dają ponad 350 milionów. Biorąc pod uwagę, że Irlandczyk poza walkami otrzymuje ogromne pieniądze od sponsorów, a także preżnie inwestuje, można szacować, że majątek Conora McGregora może sięgać nawet pół miliarda dolarów.

Conor McGregor zarobki za walkę

Od dawna było wiadomo, że zarobki Conora McGregora za walki były niezwykle wysokie. Zawodnik ten generował bowiem ogromne przygody dla organizacji UFC. Dokładne kwoty były jednak owiane tajemnicą i jedynie spekulowano, że Irlandczyk za swoje największe walki zarabiał między 3 a 5 milionów dolarów.

Dziś jednak znamy już dokładne zarobki Conora McGregora za niektóre walki. W ostatnim czasie federacja UFC została bowiem pozwana o prowadzenie działalności monopolistycznej, przez co była zmuszona do upublicznienia części wypłat swoich zawodnik.

Potwierdzone zarobki McGregora w UFC (kwoty w USD)

UFC 189

Chad Mendes

3 285 000

UFC 194

Jose Aldo

4 476 662 lub 4 536 932

UFC 196Nate Diaz

5 576 315

UFC 202

Nate Diaz5 615 490
UFC 205Eddie Alvarez

6 812 374

 

Okazuje się, że za pięć walk Conor McGregor zarobił w UFC ponad 25 milionów dolarów. Co prawda nie ujawniono zarobków McGregora za późniejsze starcia z Nurmagomedovem, Donaldem Cerronie czy Dustinem Poirierem, jednak wiadomo, że były one jeszcze wyższe. Nieoficjalnie za walkę z Khabibem Conor otrzymał około 20 milionów dolarów.

Wiele osób również chce zarobić na walkach Conora McGregora i decyduje się na typowanie UFC.

Ile McGregor zarobił za walkę z Mayweatherem?

Walka Conora McGregora z Floydem Mayweatherem była zdecydowanie najbardziej kasowym starciem dla obu zawodników. McGregor miał bowiem zarobić za tę walkę około 100 milionów dolarów, natomiast Mayweather między 200, a nawet 300 milionów.