Po wycieku nagrania Popka z psami, które ukazuje rapera w intymnej sytuacji ze zwierzętami, w internecie zawrzało. Wiele osób domagało się komentarza na temat całej sytuacji ze strony Gromdy. Popek jest bowiem ambasadorem tej federacji. Dziś poznaliśmy oficjalne stanowisko organizacji.

Gromda wyklucza Popka

Całe oświadczenie pojawiło się na kanale FanSportu na YouTube. Mariusz Grabowski oświadczył w nim, że Popek nie jest już członkiem Gromdy.

Z tym dniem i z tymi godzinami wrzucenia tego filmiku Popek już przestał być w Gromdzie. W Gromdzie są zasady, tymi zasadami się kierujemy, nie będzie innych (...) Nie ma wytłumaczenia na takie zachowanie jakie miało miejsce.

Grabowski odniósł się również do wypowiedzi Różala, który w ostrych słowach skomentował zachowanie byłego zawodnika KSW i FAME MMA. Prezes Gromdy zgodził się ze słowami Marcina Różalskiego.

(...) nagranie od Marcina Różalskiego, który w jakiś tam sposób wypowiedział się na temat Popka. Dyplomacji w tym nie było i dyplomacji być nie mogło. To powiedziane było dosadnie jak należy traktować.

Pod koniec oświadczenia Mariusz Grabowski stwierdził również, że jego decyzja jest ostateczna. Oznacza to, że Popek już nigdy nie weźmie udziału w Gromdzie. Można jednak spodziewać się, że inne organizacje również zrezygnują z usług Popka.

Każdy człowiek zasługuje na drugą szansę, ale w tym wypadku tej szansy być nie może, bo to zachowanie było karygodne. (...) Myślę, że to jest decyzja jedyna, ostateczna i te oświadczenie, które teraz wydaje jest już niepodważalne. Tej decyzji nic nie zmieni, to jest decyzja federacji jedyna i ostateczna.