Piąta edycja gali Gromda to wydarzenie, na które czekali wszyscy fani sportów walki w najbrutalniejszym wydaniu, czyli pojedynków na gołe pięści. Gromda 5 kto wygrał? Gromda 5 wyniki - kto był największym faworytem? Gromda 5 zwycięzcy - kto może najwięcej zyskać, a kto stracić? Gromda 5 wyniki walk - jak wygląda komplet triumfatorów? Gromda 5 podsumowanie - czy organizatorzy gali mogą być zadowoleni z jej przebiegu?

Gromda 5 kto wygrał?

Gromda 5 – kto wygrał? Odpowiedź na to pytanie poznaliśmy już w piątkowy wieczór, konkretnie siódmego dnia maja. Na ten właśnie termin zaplanowana była bowiem gala Gromda 5. Wówczas przekonaliśmy się, kto wygrał Gromda 5 walki, a kto będzie musiał poradzić sobie ze smakiem porażki. Podczas gali Gromda 5 zobaczyliśmy zarówno pojedynki turniejowe, jak i cztery superfighty. W tych udział wzięli między innymi Mateusz "Don Diego" Kubiszyn czy Łukasz "Goat" Parobiec.

Zobacz także: Kim jest Łukasz "Goat" Parobiec?

Gromda 5 wyniki

Gromda 5 wyniki poznaliśmy więc późnym wieczorem w piątek. Nie ulega wątpliwości, że oprócz wyników sportowych, włodarze Gromdy będą również zainteresowani tym, jak będą wyglądały Gromda 5 wyniki, jeśli chodzi o sprzedaż PPV. Gale krwawych pojedynków na gołe pięści są bowiem transmitowane w systemie PPV i w dużej mierze od tego zależy, czy organizatorzy ocenią dane wydarzenie jako udane, czy okaże się, że – kolokwialnie mówiąc – będą musieli dołożyć do interesu.

Zobacz także: Czym jest GROMDA? Turniej walki na gołe pięści

Gromda 5 zwycięzcy

Gromda 5 zwycięzcy – przed galą mogliśmy postarać się przewidzieć, kto nimi był, patrząc na kursy wystawione przez zakłady bukmacherskie Betclic. Największym faworytem całej gali, jeśli chodzi o kursy, był Piotr "Piecia" Samełko. Bukmacherzy ocenili jego triumf na kurs 1.18. Co za tym idzie największym underdogiem całego wydarzenia Gromda 5 był jego rywal, czyli Adam "Psycho" Lazar. Jego wygrana to kurs 4.25. Jak się okazało, bukmacherzy mieli rację, gdyż skrajnie wyczerpany Lazar nie wyszedł do trzeciej rundy.

Na papierze najbardziej wyrównany miał być superfight, w którym zmierzyli się Łukasz "Goat" Parobiec i Karol "King Kong" Grzesiuk. Kursy w tym pojedynku to odpowiednio 2.35 i 1.52. Górą okazał się bardziej doświadczony underdog, który znokautował swojego rywala już w premierowej rundzie.

Gromda 5 wyniki walk

Gromda 5 wyniki walk - czy zaskoczyły kibiców? Wielu zastanawiało się, czy faworyci potwierdzą w klatce swoją przewagę i pokonają underdogów, czy może jednak ktoś sprawi wielką niespodziankę i zostanie kolejną gwiazdą Gromdy, jak w przeszłości miało to miejsce między innymi w przypadku Krystiana „Tysona” Kuźmy? O tym przekonaliśmy się w piątek!

Drabinka turnieju Gromda 5:

Piotr “Piecia” Samełko pokonał Adama “Psycho” Lazara przez TKO, runda 3 (Lazar nie wyszedł do trzeciej rundy)
Bartłomiej “Balboa” Domalik pokonał Michała “Boykę” Walczaka przez KO, runda 1
Patryk “Gleba” Tołkaczewski pokonał Daniela “Bochena” Bochenka przez KO, runda 1
Mariusz “Mario” Kruczek pokonał Piotra “Bubu” Ćwika przez TKO, runda 2

Półfinały:

Patryk “Gleba” Tołkaczewski pokonał Piotra “Piecię” Samełko przez TKO, runda 1
Bartłomiej “Balboa” Domalik pokonał Mariusza “Mario” Kruczka przez TKO, runda 2 (Kruczek nie wyszedł do drugiej rundy)

Finał:

Bartłomiej “Balboa” Domalik pokonał Patryka “Glebę” Tołkaczewskiego przez TKO, runda 2 (kontuzja)

Superfighty Gromda 5:

Mateusz “Niedźwiedź” Kopeć pokonał Damiana “Górala” Górskiego przez TKO, runda 3
Rafał “Łazar” Łazarek pokonał Armana Amiryana przez TKO, runda 2
Łukasz “Goat” Parobiec pokonał Karola “King Konga” Grzesiuka przez KO, runda 1
Mateusz “Don Diego” Kubiszyn – Paweł “Byku” Strzelczyk - walka uznana za nieodbytą (Strzelczyk nie był w stanie kontynuować pojedynku po przypadkowym uderzeniu Kubiszyna w okolice gardła)

Gromda 5 podsumowanie

Gromda 5 z pewnością mogła się podobać. Gala przebiegła niezwykle dynamicznie i trwała trzy godziny, włączając w to zarówno pojedynki, jak i studio, które poprowadził Mateusz Borek, a jego gościem był między innymi Artur Szpilka. Pojedynki były krwawe i dynamiczne - nie brakowało ciężkich nokautów. Z pewnością najwięcej wygrał "Balboa", który zarówno triumfował w turnieju Gromda 5, jak i dał się poznać szerszej publiczności z niezwykle efektownego i skutecznego stylu.


Kto wygrał Gromda 5?
Zwycięzcą Gromdy 5 został Bartłomiej “Balboa” Domalik.