Halvor Egner Granerud to najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu. Tegoroczny jednak, podobnie jak w przypadku naszych skoczków, kompletnie nie idzie po jego myśli. Jak sam przyznaje jest załamany prezentowaną przez niego formą.

"Chciałem się jak najszybciej spakować" - stwierdził Granerud

Sezon 2022/2023 był rewelacyjny w wykonaniu Halvora Egnera Graneruda. Norweg wygrał dużą kryształową kulę za wygranie klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W trakcie sezonu zwyciężył w 12 konkursach i 18 razy stał na podium. Zdobył aż 2128 punktów. Ponadto wygrał Turniej Czterech Skoczni i Raw Air.

Sezon 2023/2024 Pucharu Świata w skokach narciarskich diametralnie różni się od poprzedniego. Granerud w trakcie czterech rozegranych konkursów zdobył zaledwie 71 punktów i zajmuje obecnie dopiero 16. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Najwyższą pozycję zajął w drugim konkursie w fińskim Kuusamo, kiedy to zakończył zmagania na 10 pozycji.

W trakcie rozmowy z norweską telewizją NRK Granerud nie krył swojej frustracji:

Chciałem się jak najszybciej przebrać, spakować, wsiąść w samochód i pojechać do domu do Trondheim, aby położyć się na kanapie. - stwierdził w rozbrajający sposób norweski skoczek z Oslo.

Jak potoczy się dalsza część sezonu dla Graneruda? Czy powróci do zwycięskiej formy? Najbliższy weekend Pucharu Świata odbędzie się w niemieckim Klingenthal. Śledź transmisje skoków narciarskich na TVN, Eurosport i w Playerze.