FC Barcelona pokonała 3:1 SSC Napoli w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Ostatniego gola w tym meczu strzelił Robert Lewandowski, tym samym przypieczętował awans Blaugrany.

Lewy daje FC Barcelonie awans do ćwierćfinału

Mecz FC Barcelona - SSC Napoli od początku dostarczył kibicom sporo emocji, bowiem już w 17. minucie Blaugrana prowadziła 2:0. W 30. minucie za sprawą Rrahmaniego, kontakt złapało Napoli.

Na kolejną bramkę kibice musieli czekać aż do 83. minuty, kiedy to Ilkaya Gundogan świetnie wypatrzył Sergiego Roberto, który wyłożył piłkę do pustej bramki Robertowi Lewandowskiemu. Kapitan reprezentacji Polski pewnym strzałem ustalił wynik na 3:1. Zwycięstwo w dzisiejszym meczu zapewniło FC Barcelonie awans do ćwierćfinału, losowanie 1/4 finału Ligi Mistrzów już w piątek.