Georges St. Pierre urodził się w Quebec (Kanada) 19 maja 1981 roku we francusko-kanadyjskiej rodzinie. Zajawił się MMA, kiedy zobaczył wyczyny Royce’a Gracie podczas pierwszej edycji UFC. Wtedy zapragnął zostać mistrzem Ultimate Fighting Chamionship.

Georges St. Pierre najlepsze walki MMA

Przełom w karierze „GSP” nastąpił 31 stycznia 2004 roku, kiedy w swym debiucie w UFC (UFC 46) pokonuje jednogłośną decyzją sędziowską doświadczonego Karo Parisyana. Jeszcze wtedy była to darmowa do obejrzenia walka, jednak niektórzy wiedzieli jak dobry zawodnik powstanie z młodego chłopaka.

Georges St. Pierre vs BJ Penn

St. Pierre to z całą pewnością jeden z najbardziej utalentowanych zawodników MMA i absolutnie czołowy fighter pod względem efektowności swych pojedynków. 2009 rok przynosi St. Pierre’owi rewanżową walkę z B.J. Pennem – poprzedzoną wielką machiną marketingową, w którym dwaj czołowi P4P podgrzali atmosferę jeszcze bardziej. Przewidywano wielką wojnę, a skończyło się na całkowitej dominacji „Rusha”.

Georges St. Pierre kariera w MMA

Kanadyjczyk swój debiut w mieszanych sztukach walki zaliczył w 2002 roku, podczas kanadyjskiej federacji UCC, w której niedługo później został mistrzem. Fakt ten zapewnił mu możliwość przejścia do UFC. Takie wydarzenie jest zawsze przełomowe w karierze zawodnika i nie inaczej było w tym przypadku. Jego obecny rekord wynosi 26-2.

Georges St. Pierre UFC

Debiutanckie wystąpienie Georges'a St. Pierre w federacji miało miejsce w 2004 roku, gdzie pokonał Karapeta Parizjana na UFC 46, przez jednogłośną decyzję sędziów. Już w tamtym momencie Kanadyjczyk zapowiadał się bardzo obiecująco. Oczekiwania kibiców nie były bezpodstawne, ponieważ przełożyły się na aż 3 pasy mistrzowskie:

  • w wadze półśredniej (2006r.)
  • w wadze półśredniej (2008r.)
  • w wadze średniej (2017r.)

Georges St. Pierre - Osiągnięcia

Długoletnia kariera sprawiła, że Kanadyjczyk ma się czym pochwalić, jeżeli chodzi o jego osiągnięcia. Oczywiście najważniejszymi z nich są pasy mistrzowskie w UFC. Warto dodać, że pierwszy z nich, zdobył w wieku zaledwie 24 lat. Inne osiągnięcia zawodnika prezentują się następująco:

  • mistrz UCC w wadze półśredniej
  • mistrz TKO Major League w wadze półśredniej
  • 3-krotny sportowiec roku w Kanadzie

Georges St. Pierre - waga i wzrost

Georges St. Pierre najlepiej czuje się w wadze średniej i półśredniej. Masa ciała zawodnika wynosi 84 kilogramy, co daje mu dobre predyspozycje w tych kategoriach wagowych. Jeżeli chodzi o wzrost zawodnika, to wynosi on 178 centymetrów.


Jaki pseudonim ma Georges St. Pierre?
Georges St. Pierre jest znany również jako ,,Rush".
Ile lat ma Georges St. Pierre?
Kanadyjczyk urodził się w 1981 roku, a więc ma 42 lata.