Siatkówka zawsze należała do grona sportów wyjątkowo popularnych w naszym kraju. W ostatnich latach zostało to spotęgowane za sprawą doskonałych występów polskiej reprezentacji mężczyzn, która zdobywała złoto mistrzostw świata w 2014 i 2018 roku. Przy okazji ważnych spotkań reprezentacji Polski, często pojawia się pytanie o to, gdzie oglądać mecze online, a także w TV. W tym miejscu postaramy się wskazać stacje oraz serwisy oferujące taką możliwość.

Siatkówka - Gdzie oglądać dzisiaj na żywo?

W pierwszej kolejności musimy wspomnieć o prawach telewizyjnych. Wiele zależy od tego, jaki turniej nas interesuje. Z wydarzeń reprezentacyjnych, najbardziej popularne wydarzenia to: Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, a także Liga Narodów. Ponadto, siatkówka na żywo cieszy się sporą popularnością wśród kibiców śledzących zmagania klubów. W Polsce, Plus Liga to rozrywki ligowe mężczyzn, natomiast Tauron Liga to zmagania kobiet.

Każde wydarzenie dystrybuuje prawa telewizyjne, o które mogą ubiegać się różne stacje telewizyjne. W związku z tym, rzadko bywa tak, że siatkówkę tv można oglądać tylko w jednej stacji. W rezultacie, widzowie często są zmuszeni do zakupu bardziej bogatego pakietu kanałów sportowych, aby mieć nieograniczone możliwości w oglądaniu siatkówki na żywo. Biorąc jednak pod uwagę dużą popularność tej dyscypliny, dostęp do spotkań reprezentacyjnych i ligowych jest na szczęście dość dobry.

Siatkówka mężczyzn na żywo w TV

Zacznijmy od kanałów telewizyjnych, które pozwalają nam oglądać siatkówka transmisje ważnych spotkań. Największą popularnością cieszą się mecze piłki siatkowej na żywo Polsat Sport. Kanał ten jest praktycznie niezastąpiony dla wszystkich kibiców piłki siatkowej w Polsce. Dostępne są tutaj mecze Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, a także spotkania siatkarskiej Plus Ligi. Fani siatkówki klubowej znajdą tu również mecze Ligi Mistrzów.

Oglądać mecze siatkówki na żywo Polsat Sport mogą abonenci z wykupionym dostępem do tego kanału. Temat dobrze znany jest przez osoby, które zastanawiały się gdzie oglądać Ligę Mistrzów w wydaniu piłkarzy. Tylko, że w przypadku siatkówki nie trzeba liczyć się z tak dużym kosztem.

Innym kanałem, który daje możliwość oglądania siatkówki na żywo, jest TVP Sport. Na tym kanale najczęściej znajdziemy niektóre mecze reprezentacji Polski, a także spotkania ligi zagranicznej. Abonenci korzystający z telewizji satelitarnej często mają dostęp do zagranicznych kanałów sportowych. Dostępna jest tutaj siatkówka TV w wydaniu ligowym z różnych krajów dysponujących mocnym zapleczem w tej dyscyplinie. W Europie dużą popularnością cieszą się ligi: włoska, turecka, niemiecka oraz rosyjska.

Siatkówka online - gdzie oglądać?

Do dyspozycji kibiców pozostaje również siatkówka na żywo transmisje w Internecie. Zacznijmy od tego, że kanały Polsat Sport można oglądać za pośrednictwem platformy IPLA, wykupując oczywiście dostęp. Swoją platformę posiada także TVP Sport, gdzie odnajdziemy siatkówka stream z ważnych wydarzeń piłki siatkowej.

W odróżnieniu od IPLI, ta platforma jest dostępna za darmo, jednakże widzowie muszą liczyć się z obowiązkiem oglądania reklam. Co więcej, TVP Sport siatkówka transmisja oddaje do naszej dyspozycji mocno ograniczony zestaw spotkań.

Biorąc pod uwagę, że coraz większa liczba osób ogląda obecnie telewizję za pośrednictwem serwisów online, coraz większa liczba dostawców dysponuje platformą, na której można oglądać kanały wchodzące w skład wykupionego pakietu. Dzięki temu, siatkówka na żywo transmisja w Internecie może być przez nas oglądana w dowolnym miejscu na ziemi. Wystarczy jedynie komputer, tablet lub smartfon z dostępem do Internetu. Ostatnim rozwiązaniem są również nieformalne streamy, jednak musimy pamiętać, że ich twórcy naruszają prawo udostępniając mecze w tej formie.

Siatkówka - transmisja live dostępna w serwisach bukmacherskich

Kolejnym sposobem na to, aby oglądać mecze na żywo siatkówki są serwisy bukmacherskie z usługą TV. Tylko kilka serwisów w naszym kraju udostępnia taką możliwość. Zarejestrowani gracze, którzy obstawili zakład w ostatnim czasie, mogą liczyć na transmisje udostępniane bezpośrednio w serwisie bukmachera. Dodatkowo niektóre serwisy udostępniają dodatkowo bonusy bez depozytu.

Ogromnym plusem jest fakt, że siatkówka live pozwala nam również na swobodne obstawianie zakładów w trakcie oglądania meczu. Taka forma typowania wyników cieszy się dużą popularnością. Zakłady sprawiają, że mecz siatkówki na żywo dziś online zapewnia kibicom jeszcze większy poziom emocji.

W jaki sposób sprawdzić, gdzie oglądać siatkówkę na żywo?

Niemal każdy duży turniej sprawia, że w sieci pojawia się mnóstwo pytań o siatkówka gdzie oglądać. Dyscyplina cieszy się w naszym kraju dużą popularnością, dzięki czemu, kibice mają dostęp do kilku form oglądania. Mecze online na żywo dziś  można oglądać w telewizji Polsat Sport i Polsat Sport Extra, a także na kanale TVP Sport.

Piłkę siatkową TV mogą oglądać abonenci posiadający dostęp do pakietu zawierającego powyższe kanały. Do dyspozycji kibiców pozostaje również siatkówka online, którą można oglądać np. za pośrednictwem IPLI oraz serwisów należących do dostawców usług. Mecze na żywo siatkówki czasami oferują nam również bukmacherzy.


Gdzie w telewizji dostępna jest transmisja meczów siatkówki na żywo?
Najwięcej meczów transmituje Polsat Sport. Niektóre mecze reprezentacji Polski możemy obejrzeć również w TVP Sport.
Gdzie można obejrzeć mecze siatkówki na żywo w Internecie?
Mecze w Internecie możemy obejrzeć za pomocą platformy IPLA oraz TVP Sport.