Fight Empire MMA to nowa organizacja sportów walki na polskim rynku. Wygląda na to, że może też zapracować na miano najbrutalniejszej. Krwawe walki MMA, brutalne MMA – to wszystko będzie można oglądać podczas gal Fight Empire MMA.

Fight Empire MMA historia

Fight Empire MMA – historia organizacji pod taką nazwą dopiero się napisze, jednak wiadomo już, skąd wziął się pomysł na Fight Empire MMA. Założycielem federacji jest Łukasz Kieiwan, w przeszłości organizujący gale "Krwawy Sport" w angielskim Southampton. Na pierwszej edycji gali "Krwawy Sport" walczyli między innymi Michał Pasternak, Jędrzej „Wałujew” Maćkowiak czy Johnny Walker, dziś zawodnik z powodzeniem występujący w szeregach największej organizacji MMA na świecie, czyli UFC.

Do gali Krwawy Sport 2 nie doszło, gdyż właściciel marki został aresztowany. Jak poinformowano w oficjalnym oświadczeniu - w związku z pomówieniem.

„W imieniu MMA Krwawy Sport Team, z przykrością zawiadamiamy, że z powodu problemów osobistych organizatora, zmuszeni jesteśmy odwołać galę MMA Krwawy Sport zaplanowaną w dniu 01.09.2018 w Southampton oraz konferencję prasową zaplanowaną w dniu 31.08.2018. Przez ostatnie dni dokładaliśmy wszelkich starań, by pomimo trudności zorganizować galę MMA” - napisano wówczas w oświadczeniu.

Jak przyznał Kieiwan, od zawsze pasjonował się tego typu pojedynkami, więc postanowił wejść na polski rynek z prawdopodobnie najbardziej z możliwych brutalnych odmian MMA.

- Zawsze byłem pasjonatem PRIDE, uwielbiałem te zasady. Stąd pomysł na taką galę. Chciałem zrobić to, co było kiedyś, teraz w Polsce. Myślę, że to będą najbardziej brutalne walki na całym świecie - powiedział Kiewan w rozmowie z portalem „MMA – bądź na bieżąco”.

"Dotychczas znani jako Krwawy Sport, od teraz jako Fight Empire MMA" – mogliśmy przeczytać w trailerze zapowiadającym wejście marki Fight Empire MMA na polski rynek.

Fight Empire zasady

Gala fight empire zasady

Fight Empire zasady będą tym, czym nowa organizacja będzie się wyróżniać na tle innych organizacji MMA w Polsce. Gale Fight Empire będą bowiem oferować niezwykle brutalne MMA, a krwawe walki MMA powinny kończyć się efektownymi nokautami. Skąd tego typu wnioski? Wszystko ze względu na zasady Fight Empire, które niemal na pewno to gwarantują.

Fight Empire zasady będą się różnić od tych, które znamy z walk podczas gal KSW czy UFC. W trakcie pojedynków tych przykładowych federacji kilka technik czy uderzeń jest bowiem zabronione. Z kolei Fight Empire zasady uwzględniają również to, czego nie wolno podczas walk w innych federacjach. Co na przykład?

- stompy
- kolana na głowę w parterze
- soccer kicki

Oznacza to więc, że będzie można poczęstować przeciwnika między innymi soczystym kopnięciem w parterze. Czyli kopnięcie, za które Amadeusz „Ferrari” Roślik został zdyskwalifikowany w walce z Adrianem „Polakiem” Polańskim podczas gali FAME MMA, w pojedynku na gali Fight Empire MMA byłoby dozwolone. W dużym skrócie – kibice znowu będą mogli ekscytować się walkami na zasadach, które pamiętają z legendarnych gal PRIDE.

- Zawsze chciałem zawalczyć na zasadach PRIDE i tutaj będę miał do tego okazję. Chciałbym nabrać większego tempa, jeśli chodzi o występy i do tego dążę. Nie boję się tych bardzo niebezpiecznych technik. Wydaje mi się, że będzie to działać na moich korzyść – przyznał Michał „Longer” Andryszak, bohater walki wieczoru pierwszej gali Fight Empire MMA w rozmowie z portalem „MMA – bądź na bieżąco”. Rywalem zawodnika KSW w debiucie w nowej organizacji będzie Łukasz „Goat” Parobiec, znany między innymi z występów w Wotore, Gromda czy także KSW.

Brutalne MMA

Brutalne MMA będzie więc tym, z czym zapewne będzie kojarzyć się organizacja Fight Empire MMA. Z pewnością nie wszystkim kibicom sportów walki taka odmiana MMA się spodoba. Dość powiedzieć, że wielu z nich niezbyt przychylnym okiem patrzy na takie organizacje, jak Wotore czy Gromda, czyli gale organizujące pojedynki na gołe pięści. O tym, jak tego typu brutalne MMA przyjmie się w Polsce, przekonamy się, gdy Fight Empire MMA zorganizuje kilka gal i jaka będzie opinia widzów na temat kolejnych wydarzeń spod tego szyldu.

Patrząc na to, jakim zainteresowaniem w naszym kraju cieszą się pojedynki na gołe pięści, można domniemać, że również tego typu brutalne MMA zainteresuje Polaków. Zwłaszcza że – jak zapowiedział organizator gali Fight Empire MMA – gale mają być transmitowane za darmo w platformie internetowej, a nie w tradycyjnym dla tego typu wydarzeń systemie PPV.

Krwawe walki MMA

brutalność fight empire

Krwawe walki MMA są zazwyczaj wspominane przez kibiców jako te, które dostarczyły im najwięcej emocji. Wielu fanów sportów walki preferuje tego typu brutalne i widowiskowe pojedynki, zamiast parteru i technik, które nie dla wszystkich są w pełni zrozumiałe. Krwawe walki MMA planuje kibicom zapewnić Fight Empire MMA, skoro zamierza organizować walki na zasadach, które mogą sprawić, że walki zakończą się naprawdę brutalnie i często wręcz przerażająco – na przykład potężnym kopnięciem w głowę przeciwnika, który leży na deskach.


Na jakich zasadach będą odbywać się walki w Fight Empire MMA?
W walkach w Fight Empire MMA będą dozwolone ciosy, które są zakazane chociażby w KSW oraz UFC. Do takich uderzeń m.in. należą: stompy, kolana na głowę w parterze oraz soccer kicki. Te rzeczy powodują, że walki w Fight Empire MMA są określane jako 'krwawe" oraz "brutalne".