Legia w lidze zanotowała czwartą kolejną porażkę, ostatni raz “Wojskowi” ligowe zwycięstwo zanotowali ponad miesiąc temu, pokonując na wyjeździe Pogoń Szczecin 4:3. Od tego czasu, Legia rozegrała sześć spotkań - wygrała tylko jedno.

Drastyczny spadek formy wicemistrza Polski

W rozgrywkach LKE, grając w Bośni i Hercegowinie pokonali Zrinjski Mostar 4:3. We wszystkich pozostałych spotkaniach Legia zanotowała porażki, w tym jedną wyjazdową w LKE przeciwko AZ Alkmaar, gdzie polska drużyna grała aż 35 minut w przewadzę po czerwonej kartce dla Mayckela Lahdo.

Od zwycięstwa w Szczecinie, wicemistrz Polski przegrał spotkania z Jagiellonią, Rakowem oraz Śląskiem Wrocław, ten ostatni mecz szczególnie zapadnie w pamięć piłkarzom i kibicom Legii, “Wojskowi” zostali zdemolowani przez obecnego lidera PKO BP Ekstraklasy aż 4:0. W niedzielę Legia odniosła kolejną porażkę, ulegając na własnym boisku Stali Mielec 1:3.

Wicemistrz Polski rozegra jeszcze przed przerwą reprezentacyjną 4 spotkania w 12 dni. Najpierw “Wojskowych” czekają dwa wyjazdowe spotkania, pierwszy w ramach Fortuna Pucharu Polski przeciwko GKS-owi Tychy, trzy dni później Legia uda się do Radomia, na mecz z miejscowym Radomiakiem.

Legię czekają potem dwa domowe, bardzo trudne i ważne spotkania, najpierw na Łazienkowską przyjedzie Zrinjski w 4. kolejce fazy grupowej LKE, a trzy dni później, również na własnym obiekcie Legia zmierzy się z Lechem Poznań. Kibice Legii na pewno liczą, że po listopadowych meczach poprawią miejsce w ligowej tabeli, a także na utrzymanie pierwszego miejsca w grupie europejskich pucharów.