Dostawcy AlkoMaster ukarani przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji za brak wpisu do rejestru. Zapowiedziana kara pieniężna opiewa na ponad 100 tysięcy złotych. O co dokładnie chodzi?

Dostawcy AlkoMaster 2: Wesele ukarani karą pieniężną!

AlkoMaster to gala znacząco różniąca się od innych wydarzeń tego rodzaju w polskim internecie. W przeciwieństwie do freak fightów tutaj mamy do czynienia nie ze sztukami walki, a możliwościami wypicia jak największej ilości alkoholu. Podczas dwóch organizowanych wydarzeń mogliśmy zobaczyć Don Kasjo, Kruszwila, Adriana Polaka i inne znane nazwiska. Teraz drugie wydarzenie zostaje ukarane.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na AlkoMaster 2 Wesele karę za niezgłoszenie gali do rejestru audiowizualnych usług medialnych w internecie. W rezultacie tej sytuacji spółkę MF Cash obciążono karą finansową wynoszącą aż 149 tysięcy złotych! Według dokumentu przedstawionego przez KRRiT takie wydarzenia powinny być zgłaszane nie mniej niż 14 dni przez rozpoczęciem.

Co ciekawe, cztery tygodnie temu na Instagramie AlkoMaster pojawił się post, gdzie twórcy sugerowali możliwość kolejnej edycji gali. Organizatorzy podali nawet jej datę. Dzień, w którym miała się odbyć, jednak nastąpił, a do "Nayebanej gwiazdki" nie doszło. Czy nałożona kara miała z tym jakiś związek?