Osoby wchodzące w świat zakładów rozpoczynają swoją przygodę zazwyczaj od znalezienia odpowiedniego bukmachera. I w ten sposób często można trafić na STS. Jest to największy bukmacher w Polsce, więc informacje o nim widnieją w wielu miejscach w sieci. Co oznacza skrót STS? Poniżej rozwijamy wątpliwości na ten temat.

Co to znaczy STS?

Wyjaśnienie, co znaczy skrót STS, nie stanowi raczej dobrej wskazówki odnośnie do znaczenia samej firmy dla świata sportu. Pod skrótem kryje się nazwa „Start Typ Sport”. Jest to największa firma bukmacherska w Polsce, posiadająca blisko 450 placówek stacjonarnych oraz ponad 200 tysięcy stałych klientów, regularnie dokonujących zakładów.

Opis, co to znaczy STS, należy uzupełnić także o odniesienie się do oferty STS, która pod względem rozwoju idzie w parze z jego popularnością. Typowanie rozgrywek, przybiera coraz to nowe formy. Bukmacher charakteryzuje się ogromną gamą ofertową, funkcjonującą w ramach kilkudziesięciu dyscyplin sportowych. Najpopularniejsze z nich (jak np. piłka nożna, koszykówka, siatkówka) umożliwiają typowanie na rozgrywki lig zagranicznych.

STS skrót - co oznacza dla świata zakładów bukmacherskich?

STS, jako największa firma bukmacherska, podejmuje szereg działań promocyjnych oraz wspierających wybrane dyscypliny sportowe. Bukmacher widzi bezpośrednią zależność pomiędzy ekspozycją na rynek w postaci licznych banerów wystawianych podczas najważniejszych rozgrywek a ilością haseł wpisywanych w wyszukiwarkach typu „co znaczy skrót STS" oraz „STS co to jest".

Im więcej obecności STS w różnych dyscyplinach sportowych, tym więcej zainteresowania firmą ze strony kibiców. Co równie ważne, im więcej promocji na poszczególne zakłady, tym więcej potencjalnych nowych klientów. Dobrze o tym wiedzą u omawianego bukmachera, ponieważ bonus STS składa się z kilku elementów. Wśród jest zakład bez ryzyka oraz bonus od depozytów.

Wyjaśniając sts co oznacza dla całego świata sportu, wspominamy o wysokim zaangażowaniu firmy w sponsorowanie wielu rozgrywek i wydarzeń sportowych. STS finansuje kluby piłkarskie, promuje nowych zawodników i pomaga w popularyzacji sportu u młodych ludzi. Firma wykorzystuje swój zasięg nie tylko do powiększania strefy bukmacherskich wpływów, ale także do zarażania sportowymi emocjami wiele nowych osób.

Start-Typ-Sport - założenie firmy

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak powstała firma STS. Miało to miejsce w 1997 roku, a historia, która łączy bukmachera z aktualnymi właścicielami, wydarzyła się dwa lata później. W 1999 Zbigniew Juroszek postanowił nabyć 66% udziałów w katowickiej działalności. Jak można się domyślać, był to strzał w dziesiątkę, gdyż niemałym tempie bukmacher zaczął przynosić spore zyski. Co ciekawe, dobra pozycja marki procentowała zagraniczną współpracą.

Mowa tutaj o sytuacji z 2008 roku, kiedy to brytyjska spółka zdecydowała się na kupno pakietu udziałów STS. Dla Zbigniewa Juroszka było to nic innego, jak zwielokrotnienie włożonego lata wcześniej miliona złotych w dwanaście milionów euro za jego udziały. Brytyjczycy nie byli jednak stworzeni do działania na polskim rynku, co przyniosło bukmacherowi straty. Z racji braku płynności finansowej właścicieli powstał niemały spór między dwoma stronami.

Finalnie, brytyjska strona sprzedała swoje udziały i już w 2012 roku firma odzyskała poprzednich właścicieli, czyli rodzinę Juroszków. Po niedługim czasie poza kupnem udziałów, które sami sprzedali, zdecydowali się oni na zakup tych pozostałych. Warto jednak podkreślić, że w tej sytuacji doszło do pewnej zmiany. Mianowicie, STS zaczęło być prowadzone przez Mateusza Juroszka, czyli syna poprzedniego właściciela. Pozwoliło to na rozwinięcie bukowi skrzydeł, a teraz jest on jednym z gigantów polskiej bukmacherki.


Co oznacza skrót „STS"?
Pod tym skrótem kryje się nazwa „Start Typ Sport” jako spółka handlowa założona w 1997 roku.
Czy bukmacher STS jest legalny w Polsce?
Firma ma najważniejsze uprawnienia do prowadzenia zakładów sportowych. STS posiada licencję Ministerstwa Finansów.