Pierwszy dzień fazy ligowej Ligi Mistrzów 2024/25 przyniósł kibicom sporo bramek i emocji. Nie brakowało również pięknych goli z dystansu, a jednym z nich popisał się Zeno Debast, którego Sporting pokonał 2:0 Lille.

Przepiękny gol 20-latka w debiucie w Lidze Mistrzów

Choć na papierze mecz Sporting - Lille zapowiadał się na jeden z mniej atrakcyjnych spotkań pierwszego dnia 1. kolejki fazy ligowej LM, to ci, którzy oglądali ten mecz nie mogli narzekać na nudę. W 38. minucie genialnie w polu karnym zachował się Gyokeres, który otworzył wynik spotkania. Jeszcze przed przerwą Angel Gomes otrzymał drugą żółtą kartkę, przez co Lille kończyło mecz w dziesiątkę.

Druga połowa meczu była zdecydowanie spokojniejsza, choć o doznania kibiców postanowił zadbać Zeno Debast. Belg oddał piękny strzał z dystansu, zdobywając tym samym swojego pierwszego gola w seniorskiej piłce. Te uderzenie trzeba po prostu zobaczyć: